| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Национален референдум 2015 г.  (Прочетена 4132 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Национален референдум 2015 г.
« Отговор #15 -: 16 Октомври, 2015, 15:36:43 »
Аз съм ЗА! Мисля, че не е проблем да се блокират гласовете от другите държави, ако това законово се реши! Винаги съм бил на мнение, че от чужбина могат да гласуват само и единствено на президентски избори- хората с двойно гражданство, щом го имат се чувстват малко или много българи и трябва да могат да избират Държавен глава! Но на парламентарни и местни избори трябва да гласуват само хора, постоянно живещи в страната! Въвежда се законово един срок- последните 3 или 6 месеца лицето да е пребивавао на постоянния си адрес и толкова! Не може да ми избират кмета от Турция или Молдова примерно! Сега да коментираме възможни далавери- типично бългаски размисли. с парите, хвърлени за хартиени бюлетини ще може да се спретне такава система, че доста ще се поизмъчат отворковците да я пробият! И това ще са еднократни разходи, после ще има само поддръжка. Ама май не им оттърва на никоя от партиите хората да гласуват масово! Това е лошото. Колкото до младите, не съм съгласен че всички са наркомани и нехранимайковци! Има много добри и свестни деца и смея да твърдя, че повечето са такива! Лошото е, че нарочно управниците ни ги тикат по кривия път, защото те са реалната заплаха за досегашното статукво!
« Последна редакция: 16 Октомври, 2015, 20:59:32 от Gabo »
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3530
  • Населено място: Варна
Re: Национален референдум 2015 г.
« Отговор #16 -: 16 Октомври, 2015, 15:47:09 »
Абе и аз съм за ама живеем в България.Ще ви припомня думите на Ярослав Хачек.................."И кучето като всеки неподкупен държавен служител послушно тръгна след тигана с пържени дробчета" И като гледам 100 години по късно нищо не се е променило :) За някой хора електронното гласуване може да се окаже златна мина.За това съм против.

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Национален референдум 2015 г.
« Отговор #17 -: 16 Октомври, 2015, 21:33:35 »
Начини има винаги 1000. Спомнете си последното преброяване през 2011 година (ако не се лъжа) - то също имаше възможност да стане по електронен път. Трябва по всевъзможен начин да се премахва старата бюрократщина с документите и да се въвеждат електронни услуги. Не за всяко нещо да ходиш да се редиш на опашки по гишетата и да те гледат в ръцете. На скоро си мислих аджеба защо е необходимо да носиш в себе си шофьорска книжка, контролен талон и лична карта при положение че шофьорската книжка замества личната карта. Другото което е, ако ти отнемат контролния талон, книжката става абсолютно излишна. И едни такива работи с двузначно значение. Трябва прозрачност и достъпност. Лошо е само че промените стават страшно бавно...

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Национален референдум 2015 г.
« Отговор #18 -: 17 Октомври, 2015, 16:47:43 »
Бе двузначност, тризначност- ама всичко струва пари и ти бъркат в джоба- толкова е просто! А може с новите лични карти всичко да се навре в тях- и книжката, и талона, и осигуровката, и каквото се сетиш. Да, ама административния апарат се опростява, много хора, дето ние ги храним ще трябва да се погрижат сами за заплатите си.... Ей там е цялата игра!
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен TheMechanic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
  • Населено място: Асеновград
    • www.oldradio.cf
Re: Национален референдум 2015 г.
« Отговор #19 -: 17 Октомври, 2015, 17:24:38 »
Има много неясноти по електронното гласуване и така зададен въпроса, следователно и референдума според мен е безсмислен. А иначе моето мнение е "НЕ", държавата ни като такава е на ръба на разрухата /в социално, демографско, образователно и каквото се сетите отношение/ и трябва да се обърне внимание на много по-сериозни проблеми а не да се занимаваме с напъните на хора като г-н президента и управляващите въобще живеещи в някаква паралелна вселена, да бъдат част от "Европа"-та /която пък като гледам скоро няма и да я има/.

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Re: Национален референдум 2015 г.
« Отговор #20 -: 17 Октомври, 2015, 21:25:27 »
Добре, поне идете и гласувайте, независимо със ДА или НЕ ;) За да се зачете и да мине 50%,  дори да е с хартийки в момента вота, за да може и занапред да се правят Референдуми за важните неща и пряко да участваме в решаването на сериозни за държавата проблеми, а не после да викаме - "Д***а и п*******е, пак ни натресоха еди си какво".

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Национален референдум 2015 г.
« Отговор #21 -: 17 Октомври, 2015, 22:31:19 »
Това с електронното гласуване отдавна е побългарено= корумпирано, щото 2-те думи станаха синоними и така ни знаят в цял свят.

Дали ще хвърлят няколко милиона в нечий джоб да се напечатат едни хартии или повечко милиони да се изгради и "поддържа" софтуерно/харуедна платформа  за  гласуване- резултата ще е същия.

Просто Наследниците на някои вече антично дърти комуняги/ ДС-та/Агенти/Мутри(както искате ги наричайте) дето държат властта по отраснаха и държавно подкрепяните им фирмици искат сега да намажат-директно милиончетата от гласуванията- даже без да се хабят за хартия... Толкова е просто.

Човек Не ходи да гласува, не защото е неудобно или трудно, ами щото не му пука. Защо не му пука ? Защото резултата е без значение още преди началото на гласуването и всички го знаят.

За гласа на народа се правят допитвания единствено за неща без НИКАКВО значение.

За последните 20 години някои пита ли народа иска ли скъп ток от "еклогочно чисти" централи- Не. Някой пита ли народа -иска ли целите Тежка, Лека и Електрона промишлености- все още работещи, да бъдат продадени буквално на скрап- НЕ. Някой пита ли народа Всички залежи на Цветни и Ценни метали да се дадат ли на други държави за добив без абсолютно никаква печалба за държавата, щото 1% печалба е абсолютно никаква - НЕ.  И още 20-тина по-маловажни въпроси, които определят дали доматите в магазина са 30 стотинки килото или 3лв. и дали изобщо ще ги имаш тия пари, за да си ги купиш.

Та като тези въпроси не се решават от хората, които търпят последствията от решенията а от малка групичка самозабравили се патологични лъжци, които не могат даже да запомнят с колко нули им завършва баланса в банковите сметки по островните държави  , така ще е и никакво електронно или хартиено гласуване нищо няма да реши.

Та в случая ще я карам като традиционалист , няма да си мръдна и пръста и да си губя времето, за да гласувам за изгодата на един от тия лъжци  или за изгодата на неговия колега по чашка и най-страшен враг в парламента ( парламата- като му казват ). Все тая е.

Форума не е място за политика, даже се чудя що я има тая тема...Въпроса е реторичен не чакам отговор.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Национален референдум 2015 г.
« Отговор #22 -: 17 Октомври, 2015, 23:10:33 »
Подкрепям Пичагата на 100% за казаното!
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1532
  • Населено място: Варна
Re: Национален референдум 2015 г.
« Отговор #23 -: 17 Октомври, 2015, 23:17:48 »
Подкрепям Пичагата на 100% за казаното!
Ами как да не го подкрепяш, погледни кой инициира този референдум...Ще се усвоят едни милиони, като хартиеното гласуване ще продължи да съществува, ще се влачи работата 10-тина години и накрая ще се отмени както в много други страни.

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 279
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Национален референдум 2015 г.
« Отговор #24 -: 17 Октомври, 2015, 23:33:21 »
Цитат
Подкрепям Пичагата на 100% за казаното!

Типично в наш балкански стил, само ревем как нищо не можем да променим и е все едно дали ще гласуваме и няма значение по какъв начин електронно или с хартиена бюлетина.
И какво? По тази логика да се наведем още повече, да се хванем по-яко за палците и да чакаме още 25 години някакви самозванци да ни ОПРАВЯТ, защото все още не ни стига?

Май ще е по-добре да се архивира или изтрие темата, че само излишно напрежение създава. Приятна вечер на всички съфорумци  :drinks:

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Re: Национален референдум 2015 г.
« Отговор #25 -: 18 Октомври, 2015, 00:04:00 »
Темата няма как  да се трие, писането в нея, както и участието в изборите е въпрос на желание.

И ако някой внимателно е чел първият ми пост, с който започвам, не обсъждам Местни избори за кметове на общини, кметства и общински съветници, които ще се проведат на 25.10.2015 г. а РЕФЕРЕНДУМА.
Има малка разлика, кое е политика и кое - право на мнение.
Това, че някой  прекалено много се вживяват и от обмяна на мнение го превръщат във спор, не ми е в компетенцията. Аз тоя референдум съм го обсъждал и с баба Пена на село и с хора от ЦИК и спорове не е имало, не сме агитки от фенове на Левски и ЦСКА да си скандираме простотии, нали?

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 905
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Национален референдум 2015 г.
« Отговор #26 -: 18 Октомври, 2015, 09:13:44 »
Робската психика е нещо ужасно. Точно тя ще погребе България. И не разбирам негодуванието на някои. Нали политиците и управляващи са, нашите деца и бащи. Кой ги е възпитал така, от Марс ли? Каквото посееш това ще жънеш. Какво, не ти харсва жътвата ли? Ами такъв ти е посева. Сигурно някои много ще ги жегне мнението ми, ама хич не обичам да лъжа. Защото до тоя хал стигнахме от красиви лъжи и заблуди.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен mjet

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 178
  • Населено място: София
Re: Национален референдум 2015 г.
« Отговор #27 -: 18 Октомври, 2015, 15:31:47 »
Колеги, не мога да повярвам на това което чета тук. За Хора технически грамотни, е просто учудващо как теглите назад към 17 век. Ако си мислите, че като пускате хартиената бюлетинка, не ви манипулират, дълбоко се лъжете. Единственият начин да се преодолее, купеният и манипулиран вот, това е високата избирателна активност, това ще ви го каже всеки икономист и математик. Как се постига това - ми естествено с намаляването на спънките по процедурата на вота което увеличава  броя на гласуващите. Какво че улесняваме българите в чужбина да гласуват, те не са ли сънародници, не са ли те в момента най-големият инвеститор в България, според мен точно за това имат право на глас, колкото и аз.  А и в момента се гласува само дали да се въведе електронно гласуване или не, никъде не се казва по какъв начин трябва да става то и за сега опасения от рода - по-лесно се манипулира, трябва електронен подпис и т.н., най-малко са слагане на каруцата пред коня. Гласуването по електронен път, когато е направено добре е далеч по-сигурно отколкото влаченето напред назад на чували с бюлетини, от разни квартални самодейци, както е в момента.
Едно устройство,ако тръгне от раз,значи нещо не е в ред :)

Неактивен TheMechanic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
  • Населено място: Асеновград
    • www.oldradio.cf
Re: Национален референдум 2015 г.
« Отговор #28 -: 18 Октомври, 2015, 18:05:24 »
Въпроса според мен е друг, няма значение какво ще се гласува, защото:
1. Ако повечето хора гласуват с "Да" някой казва ли какво следва, какво като хората искат електронно гласуване, кога ще се въведе - след 5, след 10 години? А и техническите подробности не за без значение, те само ще отлагат още въвеждането му /да не би баба ми да си извади ел. подпис/, т.е няма да последва нищо поне в обозримо бъдеще.
2. Ако повечето хора кажат "Не" - какво следва - пак нищо.
Е тогава за какво е референдума? Това ми напомня един случай в моя град. Преди години имаше създадена нещо като организация на майките, бяха се организирали имаха искания към кмета - за детски площадки и т.н.т. Организираха среща и му изложиха исканията си, искаме това и това кмете. И той им каза 'Добре". И те си отидоха доволни.  ;)

Ако целта е само да се гласува за да се зачете референдума както казва Gabo ще гласуваме разбира се :)
« Последна редакция: 18 Октомври, 2015, 18:14:52 от TheMechanic »

Неактивен bxd

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 275
  • Населено място: София
Re: Национален референдум 2015 г.
« Отговор #29 -: 19 Октомври, 2015, 11:46:32 »
Аз съм ЗА, въпреки всички неясноти относно електроното гласуване. Въпросът е не дали да има, а как да се направи. Защото една кадърно направена система с електронни подписи може да бъде съвсем прозрачна и резултатите да могат да се проверят години след приключване на гласуването. Тогава шансовете за манипулация клонят към нула.
*** Търся: Telefunken 664WK *** Реставрирани: Хармония 20; Концерт; Симфония; Tesla 606 A; VEF Radio; Ригонда Моно-> Стерео; Мелодия 11; Романс; Мелодия 14 стерео *** Чакащи за реставрация: Loewe Opta 2367W *** Чакащи реставрация: <<няма>> :( ***

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
11223 Прегледи
Последна публикация 08 Септември, 2015, 21:37:44
от vasevdeyan
2 Отговора
4307 Прегледи
Последна публикация 01 Декември, 2015, 14:34:58
от Ricarq
17 Отговора
3742 Прегледи
Последна публикация 01 Януари, 2015, 21:35:10
от rolling_heads
0 Отговора
1423 Прегледи
Последна публикация 07 Април, 2015, 11:36:07
от Ангел Симеонов
16 Отговора
6357 Прегледи
Последна публикация 31 Август, 2015, 14:45:24
от Gabo

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |