| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Телефон от Китай  (Прочетена 750 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Телефон от Китай
« -: 14 Октомври, 2018, 18:02:26 »
Не му е мястото на въпроса тук ама аз да питам.Преди години поръчахме от Али-то едно Doogee телефон.Но не излезе читаво.Сега пак с едно око гледам към китайските телефони,но ми отбива.Други около мен си купиха от същата марка и си работят,а нашето се скапа.То съвет не се дава ,ама искам да чуя и вашето мнение.Да купувам ли от Китай или да заложа на сигурното,по-скъпо ама с гаранция.Вие какъв опит имате?Как да разбера коя марка е читава.?

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: Телефон от Китай
« Отговор #1 -: 14 Октомври, 2018, 18:42:44 »
 ???

Дилема ...  :good:

Аз съм си "напазарувал" над 100 телефона от там и в частност от въпросният сайт !
Всичко, което сега се вкарва по магазини и мобилни Оператори съм тествал някога като марка ... DOOGEE, Blackview, UMI ( там, на официалният им магазин в Али-то даже имаше скрийншот / екранна снимка с мое благодарствено писмо, че бях взел около 20 броя от техни модели - Zero, Rome X, London, Diamond, Super ), LEAGOO, OUKITEL, CUBOT, VERNEE, Le Eco, HOMTOM, Coolpad, Lenovo ( по време, когато познати, занимаащи се с компютърна техника не вярваха, че телефоните са на марката, а мислеха, че са "украсени" с написа ... ) !
Да си кажа честно ...всичко е едно и също в ниският клас и дори основните платки се правят от няколко производителя за всички !
Грозен монтаж, липса на контрол на сглабяне и често елементарни фабрични проблеми в цели партиди / ревизии ( руснаците във 4pda.ru често са изчерпателни за всичко на пазара ) ...
При среден и висок клас има подборка на LCD и компоненти, както и батерия, както и малко, но малко по-стриктен контрол !
Проблема почти при всички е в софтуерната част и особено при тези модели, които са предназначени за азиатският пазар !
Нескопосани, модифицирани РОМ-ове, често без никаква поддръжка и ъпдейт/ ъпгрейд !
Това се попромени през последните години, предлагайки се глобални версии на даденият модел със световна поддръжка, но и на по-висока цена .....
Това последното ( цената ) е и важният момент , който ме отказа от поръчката на мобилни апарати от там, а съчетано със засиленият контрол на нашите митници, както и вероятността да се плати ДДС, митнически такса и представителство за БГ пощи ( те са основната логистика на всичко, което влиза у нас ) и .....май се обезсмисля !
Още повече, че напоследък има прекрасни промоции на наши ( и чужди ) сериозни магазини ( реални и онлайн ) и често цената на даден модел е колкото в China, но с РЕАЛНА гаранция ( аз закупих за сестра си HUAWEI P9 Lite на промоция от наш сайт само с 30 лева над Али-то, но с оригинален кейс и стъкло като подарък и 24 месеца гаранция ) !
Да не кажа, но във всяка оборотна заложна къща има фабрично нови апарати ( често взети при преподновяване на договори с нашите Оператори ) на около 65-70 % от средна магазинна цена ( средна според Интернет, че повечето служители нея гледат при оценка на дадена вещ ) ....
ПРЕПОРЪКА ....... ако ще се ползва активно и е закупен поне за няколко години употреба - от тук е желателно !
Ако ще се ползва за годинка и без особенно пазене - някоя ширпотреба за 45-60 USD е перфектна на марките, които съм изброил по-нагоре ....
Личният ми избор за мене е на HUAWEI .....много апарати и таблети има из нас на марката .....  :drinks:

Дано съм бил полезен !


« Последна редакция: 14 Октомври, 2018, 18:53:49 от cmdj7 »

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Телефон от Китай
« Отговор #2 -: 14 Октомври, 2018, 18:54:15 »
xiaomi redmi 5 plus, друго от ниския клас не си заслужава...
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: Телефон от Китай
« Отговор #3 -: 14 Октомври, 2018, 19:09:58 »
xiaomi redmi 5 plus, друго от ниския клас не си заслужава...

....купен от България  :good:

"Азиатския Епъл" .....Xiaomi ! Класна марка !

Забравих и нещо, което пазарувах някога - Foxconn !
Бяха пуснали свои модели и бяха уникални като цена и качество ...
Сега не съм следил марката, но всеки от вас или повечето знаят що е то Foxconn ....


А и Ябълките и Моторолите сглабят !

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: Телефон от Китай
« Отговор #4 -: 14 Октомври, 2018, 20:27:19 »
Благодаря за ориентацията в този бранш!

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: Телефон от Китай
« Отговор #5 -: 16 Октомври, 2018, 20:03:09 »
Да докладвам.Купихме от тук с две години гаранция ,но не от голяма верига.Купихме Samsung J6.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |