| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Как през 1979та са си представяли София през 2000та :)  (Прочетена 1538 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Не ме сдържам да поделя великата мисъл на покойният Виктор Черномирдин
"Хотели как лучше, а получилось как всегда"
Не, че не е дразнещо интервюто с малките дечица ... ама ... да не нарушавам правилата ;)

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Как през 1979та са си представяли София през 2000та :)
« Отговор #2 -: 19 Февруари, 2020, 05:21:25 »
Още нещо в същият дух, но този път през 1989 за 2020 и отвъд океана

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Как през 1979та са си представяли София през 2000та :)
« Отговор #3 -: 19 Февруари, 2020, 09:00:35 »
Забележете разликите между двете видеа. И в двете се говори за бъдещето, но какво се говори и на кого се говори?
В нашето виждаме предимно млади хора, които с едва прикрита гордост и много неумелост пред камерите обрисуват една визия забъдещето на обществото на столицата, с мисъл за всички едновременно, за тяхното общо развитие, за облагородяване на общата среда и ежедневие. Те излъчват бремето на отговорността, която им е била възложена да мислят за всички. Филмът показва капитален размах и възможности на едно напреднало общество.
В англойското виждаме трите най-разпространени лица на индустриалната реклама - водещия, учения/изследователя и предприемача. Първия ни развива фабулата и ни "вкарва" във филма с бъдещето ни. Но не общото бъдеще, а личното бъдеще. Учения/изследователя с усмивка и чар излага областите, в които можем да си "улесним", "подобрим" и т.н. домашния живот по необхвати за нашата простота начини. А сериозната муцуна, винаги мъжка, на предприемача вече ни предлага ужасяващо скъп продукт, който се обезмисля с помощта на перде и завеса, които носят и естетичен плюс, а в очите му четем трепета, предвкусването на бъдещите печалби. А младото човече е другото лице на предприемача, младостта, свежестта. Цялото ми изглежда като реклама на прах за пране, но без анимацията и изказванията тип "Хитро, а?!"Филмът ни показва капитален размах и възможности на една пропила всяка пора на обществото индустрия.
Първото филмче ме кара да чуствам (от гледната точка на времето) гордост и желание да споделя с всички мои братя и сестри българи този дар, за който всички сме работили толкова много. Второто ме кара да лелея егоистично за затъмняващи се розорци, които ще имам само аз, ще ги показвам на отбран народ и ще ги гледам отгоре, хвалейки се...
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Как през 1979та са си представяли София през 2000та :)
« Отговор #4 -: 20 Февруари, 2020, 06:54:19 »
Страхотем анализ :hi: напълно съм съгласен
Бих добавил, че общото между двете видеа е че хората на времето са мечали ли за светло бъдеще, а сега няма такива мечти, щото ни е ясно как няма да прокопцаме в бъдеще  :crazy:

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
лошо премахнали са си клипвете от тубата или са ги направили лични :(
Ето попаднах на още нещо интересно! Кадри от София през 1989та :flag_of_truce: вижте колко е красиво, чисто и светло НДК с работещи фонтани, светещи табелки, чисти плочки и стени, нищо общо със сегашната мизерия  :(   

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
18 Отговора
5256 Прегледи
Последна публикация 31 Май, 2014, 21:27:23
от gmateev
1 Отговора
553 Прегледи
Последна публикация 18 Август, 2015, 12:52:10
от bogdanoff
20 Отговора
11678 Прегледи
Последна публикация 06 Август, 2015, 22:37:38
от maringodinov
3 Отговора
1959 Прегледи
Последна публикация 01 Юни, 2021, 00:45:50
от didov
4 Отговора
1206 Прегледи
Последна публикация 17 Октомври, 2022, 21:10:44
от muneson

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |