| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха  (Прочетена 7024 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #15 -: 07 Април, 2020, 13:43:34 »
Първо, въздухът преминава на влизане през HEPA антибактериален филтър и докато стигне до лампата е е пречистен от всичко, което може да замърси балона или да се натрупа върху него. Отгоре на изхода също има защита с мрежа и навес. Няма причина да се пръска горелката. Второ, необходимата доза за облъчване е обсъдена добре във видеото на руснака и е направена сметка. При мен ще бъде не само по-дълга тръбата, но и скоростта на въздуха е малко по-ниска от неговата. Дозата ще е предостатъчна.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1035
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #16 -: 07 Април, 2020, 15:19:36 »
Аз не бих я затворил  в кожух,и да чякам някоя гад да благоволи да мине през тръбата.
Целта ми е директно да го изпържа където и да се намира в помещението.
А плюс това тези гадове нито летят нито могат по някъкъв начин да се придвижват.
Това е моята логика ,но всеки си решава сам.
И задължително проветряване.
Точно късите ув вълни се използват в бактерицидните лампи,четох го някъде в нета.

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 597
  • Населено място: Попово
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #17 -: 07 Април, 2020, 17:04:54 »
Колко е дълга? Тялото само за монтаж ли е или е затворено от всякъде и преносимо?

Бактерицидните лампи се предлагат в 15w/30w/8w. Тялото е отворено отстрани, като долната му част е затворена. Получава се процепи от където лампата излъчва. От преди 4-5 години монтирахме такива в промишлените цехове във фирмата в която работя. Работят само през нощта, като режимите им са следните. Включват се в 23ч. - 2 часа работа. 30 мин почивка. В тази почивка от 30 мин. се включва вентилацията, да издърпа въздуха от помещението. После пак 2 часа работа и почивка, и така. На сутринта и през деня лампите не работят. Вредно им е излъчването върху хората. И две снимки да се видят монтирани по цеха. Тези са 30W - дължината им е 95 см. Има и изчисления, на колко кубика въздух, колко лампи да работят. Не е по преценка на око и колкото ти падне.
« Последна редакция: 07 Април, 2020, 17:28:36 от didov »

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #18 -: 07 Април, 2020, 20:08:22 »
Прочетох за опитите на колегите и си спомних че като ЗИП на кухненски аспиратор някъде трябва да имам бактерицидна лампа.Открих я сравнително бързо с помоща на господарката на кухнята. Нямам намерения да я използвам, но потърсих данни за нея.Не открих нищо като параметри, но търсенето на "бактерицидна лампа"ме отведе до "Направи сам" където има някаква "самоделка"-пак тази не много нравеща ми се думичка. Не ми изглежда сложно за направа,но споровете за полезността на изделието засега ме карат да се въздържа.За колеги мераклии ще пусна линк. Сега снимки на моята лампа-тя е съветска ,тип ДРБ6, произведена март 1981г.
 

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #19 -: 07 Април, 2020, 20:10:55 »
Ето линк за изработване на дезинфектор в домашни условия:
Линка не води на никъде, май са изтрили темата...
Редакция Модератор
« Последна редакция: 07 Април, 2020, 20:39:11 от Pichaga933 »

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 415
  • Населено място: България
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #20 -: 07 Април, 2020, 21:57:22 »
И защо с лампи като може и със светодиоди.

Неактивен goldib

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 243
  • Населено място: Пловдив
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #21 -: 08 Април, 2020, 01:54:43 »
43.5 santi

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #22 -: 09 Април, 2020, 21:14:59 »
Поддържам последното мнение, тази техника няма да ни спаси. Трябва да бъдем хора, не говеда, да се пазим и да пазим останалите.Моля Пичагата да не трие веднага ,а остави малко възможност колегите да прочетат това което ще напиша.Както писах някъде преди за карантината и анархията-анархията при нас все още не е пълна, но гората е пълна с народ- повечето не са местни-улиците също.Три-четиригодишни деца карат колела,родителите им са НЯКЪДЕ В ДАЛЕЧИНАТА,руснаци, англичани и даже негри хванати под ръка се разхождат по улиците след отпадане на карантината.Местните са организирали подписка -в магазините за хранителни стоки-срещу евентуалното напълване на града за Великден,едва ли ще ги чуе някой."Масово тестване"-? ТЕЗИ КОИТО ТРЯБВА ДА СЕ ТЕСТВАТ ОТДАВНА ГИ НЯМА ТУК-те са по селата в цялата държава, а собствениците са във Варна ,Бургас, Пловдив и София.От Банско няма хора умрели или заразени, всичко е внос.Аз не съм си вземал стипендията два месеца,децата ми работят в София и не смеят да се приберат, гледаме внучката през Вайбър -отвреме навреме.Не искам вносен идиот да ми сложи корона, моля, не идвайте в Банско!

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #23 -: 10 Април, 2020, 09:11:58 »
В коридорите на някаква поликлиника мисля че съм виждал такива лампи , там не бяха закрити ... 
и не само в коридорите .... вечер може да се види ако се гледа към болницата че в някой стаи свети със странна светлина
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #24 -: 14 Април, 2020, 22:31:18 »
Някак публикувах 2 пъти... моля да се изтрие.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #25 -: 14 Април, 2020, 22:32:22 »
 Привет сандъкчии!
Днес най-накрая успях да довърша пречиствателя! Ще ми се да бях направил повече снимки, но нейсе, сетих се късно. В тръбата вградих ключе, което прекъсва лампата и позволява да се използва само филтрация. Дроселчето отделих в метална кутия, където ще му е широко и ще си има необходимите отвори за хладене. Ето и резултата! Удължих гофрето, вече е около 40см. работната камера на лампата.
131437-0131439-1
131441-2131443-3
131445-4 Работи от 3 часа в хола, никаква миризма на озон, дори на самия изход на въздуха.
« Последна редакция: 14 Април, 2020, 22:42:20 от ahedproductions »
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #26 -: 14 Април, 2020, 23:40:24 »
Станало е много добре . Колеги , аз внимателно изчетох мненията в темата . Може да греша , но мисля че лампата за ултравиолет , няма как да  прави озон ?  Озонатор е едно , а UV , лампа е съвсем друго .

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 789
  • Населено място: София
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #27 -: 15 Април, 2020, 01:01:54 »
Здравейте антибактериалния филтър от къде го купихте? Вие сигурно сте прочели статията на руския водещ лекар Димитрии Еделев по тези въпроси. Руснаците с се занимават с това цитат: Второто правило е: проветряването на помещенията на всеки 10 - 15 минути е абсолютно задължително! Вирусът не обича чистия въздух. И на трето място - в помещенията с много служители ние монтираме закрити кварцови лампи - това са специални тръби, в които са монтирани кварцови лампи и вентилатори циркулиращи въздуха през кварцовата тръба. През закритата кварцова лампа върху служителите не попада пряко излъчването от кварцовата лампа, но при това съоръжението унищожава вирусите. Нашите изследвания по китайския вирус за последните седемнадесет години показват ефективност на споменатите предпазни мерки.
Край на цитата.
« Последна редакция: 15 Април, 2020, 01:27:04 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #28 -: 15 Април, 2020, 08:31:54 »
Вирусът не обича чистия въздух...Нашите изследвания по китайския вирус за последните седемнадесет години показват ефективност на споменатите предпазни мерки.
Край на цитата.

Не знам от къде го изрови този цитат, ама... :---
Първо вируса не е жив организъм, и не му пука за чистия въздух, ама никак :D
И второ - какви седемнайсет години...въпросния ковид 19 е съвсем от скоро по хората
Спрете да четете простотии по нета. :drinks:
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Пречиствател с УВ дезинфекция на въздуха
« Отговор #29 -: 15 Април, 2020, 08:34:21 »
Има линк към филтъра още в първия пост.  :hi:
N1H1 е от 2003, може него да визира?
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |