| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Въпрос за зарядно  (Прочетена 3708 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен триод

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 57
  • Населено място: София
Re: Въпрос за зарядно
« Отговор #15 -: 19 Юни, 2020, 18:26:07 »
А какво напрежение вади това така наречено зарядно, например без товар? :drinks:

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1897
  • Населено място: Пловдив
Re: Въпрос за зарядно
« Отговор #16 -: 19 Юни, 2020, 20:02:01 »
Без товар не се задейства

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Въпрос за зарядно
« Отговор #17 -: 19 Юни, 2020, 20:18:17 »
С този изправител акумулаторите няма да се зареждат коректно.Напрежението не е достатъчно за заряд на 24 волтова група.Трябва ти 28.4 волта.Погледни какво пише на акумулаторите.Желето не държи голям ток.Това означава,че ти трябва генератор на ток ограничен по максимално напрежение.Направи изправител с 723 и ограничи за ток 1.2 ампера и напрежение на празен ток 28.4 волта.Ако си на ти с импулсните компютърни захранжания направи преработката.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Въпрос за зарядно
« Отговор #18 -: 19 Юни, 2020, 22:23:52 »
С този изправител акумулаторите няма да се зареждат коректно.Напрежението не е достатъчно за заряд на 24 волтова група.Трябва ти 28.4 волта.Погледни какво пише на акумулаторите.Желето не държи голям ток.Това означава,че ти трябва генератор на ток ограничен по максимално напрежение.Направи изправител с 723 и ограничи за ток 1.2 ампера и напрежение на празен ток 28.4 волта.Ако си на ти с импулсните компютърни захранжания направи преработката.
Пиша го пак . Преди. години си купих ел . скутер комплект с акумолатори , и  ВЪПРОСНОТО зарядно . Една година ползвах машината , щото се бях потрошил . След което десет години не е ползвана . ГЕЛОВИТЕ  акумолатори се бяха скапали , два по 12 волта , 30 ач.
И понеже сега искам да купя два по малки акумолатори  два по 12 волта 12 ач . . щото са по евтини , ПОПИТАХ  дали няма да ги съсипя с това зарядно .  Дали това  е ,  зарядно , въпроса не е актуален  :D ,  Та , те така ...
« Последна редакция: 19 Юни, 2020, 22:29:47 от радиото »

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна
Re: Въпрос за зарядно
« Отговор #19 -: 19 Юни, 2020, 22:25:31 »
Няма да ги заредиш докрай според мен.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Въпрос за зарядно
« Отговор #20 -: 19 Юни, 2020, 22:28:51 »
Няма да ги заредиш докрай според мен.
Аз ми е проблем , да не ги съсипя , че са стотина лева . А инсче токойзправители имам , и ще трябва да вися през час , и да контролирам нещата . Пък съм решил да го карам това лято  :alko:

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 617
  • Населено място: Сандански
Re: Въпрос за зарядно
« Отговор #21 -: 20 Юни, 2020, 09:03:46 »
Нещо не разбирам...толкова ли е трудно да сложиш един амперметър и да видим всички какво се случва. Цяла седмица писане и нищо.
Другото което е важно - скутера си има контролер който пък е ограничен по максимален ток. Естествено, че за 30а/ч акумулатори. Как според теб ще се отрази същия този консумиран ток на 12а/ч акумулатори. Въпроса е риторичен. Не ми казвай. Аз знам! :D
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Активен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 896
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Въпрос за зарядно
« Отговор #22 -: 20 Юни, 2020, 09:30:52 »
Ами на въпроса. Отговора е, ще ги съсипеш. Няма такова зарядно за акумулатори дето да не е зарядно. Както са писали вече колегите. Дали устройството е във въпросната кутия от снимката или някъде по изделието не е интересно. Това си е твой проблем. Трябва да се регулира тока на заряд - "осигурят условия за зареждане" според документацията на съответните акумулатори.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Въпрос за зарядно
« Отговор #23 -: 20 Юни, 2020, 10:58:09 »
Ами на въпроса. Отговора е, ще ги съсипеш. Няма такова зарядно за акумулатори дето да не е зарядно. Както са писали вече колегите. Дали устройството е във въпросната кутия от снимката или някъде по изделието не е интересно. Това си е твой проблем. Трябва да се регулира тока на заряд - "осигурят условия за зареждане" според документацията на съответните акумулатори.
Колега , точно това попитах . Като не може , не може . Благодаря на всички за мненията ,  Ще се оправям , както преценя . 
                   :drinks:

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 617
  • Населено място: Сандански
Re: Въпрос за зарядно
« Отговор #24 -: 22 Юни, 2020, 07:29:51 »
Поредната безмислена тема, и то по вина на автора на темата!!! :(

Дадоха се напълно ясни и конкретни указания, но...глас в пустиня.
Абе...защо изобщо ги пускате тези теми?
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1897
  • Населено място: Пловдив
Re: Въпрос за зарядно
« Отговор #25 -: 22 Юни, 2020, 09:25:57 »
Да ви кажа,

Ремонтирал съм десетки такива зарядни за инвалидни колички.
Всички са с контролери и следят тока през акумулатора.
както бях писал по горе - зарядното проверява колко ток може да дръпне акумулатора, прави си нещо в контролера изчисление ли е сравнение ли е, се тая и чак тогава почва зареждането.


Досега не съм чул някой да се е оплакал от скапани акумулатори зареждани с такова зарядно.

Според мен може да се използва без притеснения.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 617
  • Населено място: Сандански
Re: Въпрос за зарядно
« Отговор #26 -: 22 Юни, 2020, 09:52:34 »
Досега не съм чул някой да се е оплакал от скапани акумулатори зареждани с такова зарядно.

Според мен може да се използва без притеснения.

Това добре. Стана ясно още в началото. Ама автора на темата нито пожела да пусне един осцилоскоп, нито един прост амперметър да закачи. Та поне и той да е сигурен какво се случва. Само си пишем...

ПП не случайно намекнах за контролера на двигателя. Разликата в капацитета е повече от 100% и без ограничаване на максималния ток на консумация, в хармония с новите малки акумулатори, то вероятноста да ги пусне на боклука е голяма още след няколко кръгчета из града
Ама карай...тема да има...
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Въпрос за зарядно
« Отговор #27 -: 23 Юни, 2020, 16:22:04 »
Без да е по темата, тъй като многократно се споменава гелови акумулатори и гел.
Добре е да се изчистят неточностите в терминологията. 90% акумулаторите които са били и тези които са купени сега са от типа AGM което означава Absorbtion Glass Mat което означава, че сепаратора между плочите е от фибростъкло и в него е абсорбиран електролитът който е отново стандартната разредена сярна киселина. Също този тип акумулатори се наричат и VRLA -Valve Regulated Lead-Acid battery - т.е. херметично затворен оловен акумулатор с еднопосочни изпускателни вентили. Във всички случаи акумулатора в конструкцията си НЕ съдържа гел.
Оловни акумулатори с гелов електролит трябва да съдържат върху себе си написано GEL.
Това само за яснота, защото оставам с впечатлението, че всички херметично затворени оловни акумулатори тук биват наричани гелови.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Въпрос за зарядно
« Отговор #28 -: 23 Юни, 2020, 18:28:49 »
Исках консултация , като обясних точно какво ме интересува . Повечвто от колегите се отзоваха и  за мен темата е приключила . Разбрах какво и как трябва да направя .
Не съм питал дали контролера може  или не може да дава , или не дава максимален ток , и как ще изхвърля на боклука акумолатора .
Ориго , в сайта който ги продава , ги пишат - " гелов" , и затова  и аз така им казвам .
Пансим , когато нещо не ти отърва , не го чети , за да ти е спокойно .  Конкретно питане , получих отгивори . Няма да пиша да те забавлявам ?  А когато си купя новите акумолатори , може и ампермер да качна , а и осцилограф .  Ама нямам схема как се прави  :spam:
« Последна редакция: 23 Юни, 2020, 18:44:31 от радиото »

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна
Re: Въпрос за зарядно
« Отговор #29 -: 23 Юни, 2020, 19:22:04 »
Хайде без нерви,спазвайте добрия тон.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |