| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: VIDEO SONI SLV-252EE  (Прочетена 2022 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
VIDEO SONI SLV-252EE
« -: 08 Юли, 2018, 20:38:38 »
При включване на видеото непрекъснато започва да върти друм мотора. Не се изключва от st/by. LC66508B – SYSTEM CONTROL. LC7416- DIGITAL SERVO. LA7123 – AMP. На 18 pin LC7416 – DSE – OUTPUTS THE SPEED ERROR FOR DRUM SYSTEM SPEED CONTROL. AN OUTPUT MAKING THE DRUM MOTOR STOP IS DELIVERED WHEN DRUM – ON IS „0 „ THE LOVER THREE BITS OF  THE  OUTPUT DATA FORMS R-2R LADDER NETWORK AND THE 4TH BITS FOR DAC (D/A CONVERTER) AND UPPER 5TH  TO BTH BITS FOR PWM (PULSE WIDTH MODULATION). Може ли коректен превод? Това е на положителния вход на диференциалния усилвател LA7123-AMP. При отворени входове на усилвателя друма продължава да върти!
« Последна редакция: 08 Юли, 2018, 21:24:22 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: VIDEO SONI SLV-252EE
« Отговор #1 -: 08 Юли, 2018, 22:53:47 »
Аз смятам че не е в усилвателя LA7123 проблема. За това помолих някой, ако може да ми преведе текста от таблицата. Мисля че липсва някаква битова информация от дигиталното серво. Зная също че обмяната на данни се сваля от включен последователно резистор и измерване напрежението върху него с осцилоскоп.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: VIDEO SONI SLV-252EE
« Отговор #2 -: 09 Юли, 2018, 01:25:48 »
Установяване режим: DRUM - SPEED CONTROL. PIN:18DSC. При разпоен 18 PIN LA7123 и свързване към маса, спира да върти друм мотор. При възстановяване на веригата, и включване на цифров уред преди "П" образния филтър на R3512 от към LC7416, и при разпоен 18pin SERVO - LC7416 веригата се затваря през уреда към маса и Друм Мотора спира да върти. Извинявам се за предишния пост не видях че на схемата се конвертира сигнала от цифров в аналогов. Отива се към SERVO което никак не е евтино около 40лв. Ако има някой такова да пише: SERVO-SYSTEM-CONTROL  LC7416-8080. Последните цифри е записа което отговаря на 8096.   
« Последна редакция: 09 Юли, 2018, 01:53:35 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово

Неактивен centaur

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 9
  • Населено място: Ямбол
Re: VIDEO SONI SLV-252EE
« Отговор #4 -: 09 Юли, 2018, 22:22:06 »
Привет колега.
Мисля си че проблема изобщо не е в сервото на друм мотора.Първото нещо е наличие на влага по лентодвижещия механизъм,и по специално по барабана с видеоглавите.Точно на основата на въртящата се част е монтиран и самият сензор за наличие на влага.Ако машината не е включвана дълго време този ефект е съвсем нормално да се появи.След известен брой часове работа е напълно възможно и самият сензор да е с променени характеристики(случвало ми се е няколко пъти докато работех тази работа преди доста време, всъщност когато тази технология съществуваше все още).Трябва да се проследят и веригите за връзка с управляващия процесор и синхронизацията с капстан мотора.Друг вариант е недобра филтрация на захранването на видеомашината(цялото!!!).Обърни внимание и на оборотите с които се развърта самият мотор.(не трябва да са прекалено високи),и такова чудо сме виждали но е много рядко.
Поздрави и успех с ремонта. :good:

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: VIDEO SONI SLV-252EE
« Отговор #5 -: 10 Юли, 2018, 01:38:21 »
Тази технология е уникална! занимавам се с нея от края на 80те. Имам едно от първите видия от 80те. като професионалното ACAI VIDEO 8. M MATIC. Сензора е монтиран на една планка отгоре върху лоадинг мотора. Не е от него защото е изключен, с него и без него е едно и също. Други доказателства че сервото не работи. При включване на видеото на дисплея под брояча се изписва ден месец и година. Но след като процесора започва да тества системата явно не получава обмяна на данни от сервото и след две секунди на дисплея се изписват четири нули. Освен това при принудително зареждане на механиката в един момент тръгна да върти капстан мотора който до сега не работеше. Лоадинг мотора върти с много малка мощност, с други думи целия тракт започна да работи а на дисплея въобще не се появява триъгълник (PLAY). Такива случай съм имал при дефектно серво като след смяна на сервото всичко си работи нормално. Да тук има две системи за сравняване едната е от CTL датчиците а другата е от хол датчиците. Тези системи осигуряват синфазност и синхронност. Има още няколко системи за сравняване но няма да ги описвам. Браво колега позна! всичко е тръгнало от захранването C5104-47mf/50v изтекъл електролит. Дисплея мигаше на импулси! След смяната на всички кондензатори в захранването работата на дисплея се нормализира. Но вътре в самите цифри на динамичния дисплей има трептене, явно че има някъде още кондензатори на голямата платка, ще ги търся. Сега малко за оборотите на друм мотора, когато го изключих от системата за сравняване вдигна много високи обороти виж. pin20 DPE (LA7416) считам че това е фазовото сравняване. Въртенето на видео-главите при наклонено редов запис е 3600обр. Включих другото рамо на диференциалния усилвател и системата автоматично намали оборотите. Това означава че има сравняване. (Такова чудо с увеличаване на оборотите съм виждал много често. когато лентата е намачкана. и няма информация от контролната глава) Сензора ми дава 25мегаома което е много, Руснаците пишат че го дават на късо!   
« Последна редакция: 10 Юли, 2018, 02:27:33 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: VIDEO SONI SLV-252EE
« Отговор #6 -: 10 Юли, 2018, 02:41:34 »
Благодаря ви много колега! Имал съм такъв проблем но съм забравил че е такъв ефекта от сензора. Сега ми предстои много сложна работа с настройка на механиката. При смяната на ремъка на лоадинг мотора се разстрои движението на касетницата. Сега ще видя реперите за настройка. (Има едни отвори в зъбните колела когато са в определено положение)
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен centaur

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 9
  • Населено място: Ямбол
Re: VIDEO SONI SLV-252EE
« Отговор #7 -: 10 Юли, 2018, 14:21:59 »
Еее моля,моля.Радвам се че поста ми е бил от полза все пак.Навремето поддържах около 450 такива машини в  една видеокъща,та съм се нагледал,наслушал и наремонтирал на потресаващи кусури по всякакви видеотехники.Смятам за върхово постижение лично за себе си един тежък ремонт на една от камерите на една  телевизия.Едно супер наточено Икегами-направо ме смаза тази машина.В крайна сметка се оказва че както винаги сериозните машини искат сериозни познания,умения и най-вече правилните хора за тази работа.
А с механиката на твоята машина те очаква приключение,но се въоръжаваш с малко търпение и ще го събереш за нула време.
Поздрави. :drinks:

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: VIDEO SONI SLV-252EE
« Отговор #8 -: 10 Юли, 2018, 16:03:46 »
Да излезе ми индикацията на дисплея. Преди време бях измерил съпротивлението на работещ датчик, и вместо да го свързвам на късо симулирах с един резистор това съпротивление. В началото на видеомагнетофоните нямаше такива датчици за влага, но след като се внесе видео от студено в топло помещение, върху барабана с видеоглавите се кондензираше влага и лентата залепваше и се увиваше около него. Това накара производителите да монтират датчици за влага. Нещо няма логика ако има влага и сработи датчика, така да забива друм мотора. Ако има вътре касета ще се получи същия ефект. Освен ако датчика не прекъсва, а само си увеличава съпротивлението. На мен ми показа един колега от "Българска Телевизия" преди около 20г. как се реди механика на видеомагнетофон. Това е като "Куба на Рубик" има само един правилен път за нареждането и защото има последователност в операциите която се следи от процесора. Обикновено под програмното колело е позиционера, и него ми се е налагало да чистя когато започва да подава грешни команди към процесора. В инструкциите например на Панасоник пише че настройката се осъществява само в долно положение на касетницата а на другите модели когато е в изходно положение. Всичко е различно. И на мен са ми се случвали куриози. Наскоро имах един проблем на екрана се виждаше че работи само единия скенер, другия сякаш беше счупен. Но се оказа че не работи комутатора за видеоглавите и се наложи да подам комутиращ сигнал от друго видео с около един метър кабел. На екрана се вижда как бавно се стабилизира образа докато се получи идеална картина. 
« Последна редакция: 10 Юли, 2018, 16:12:25 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен centaur

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 9
  • Населено място: Ямбол
Re: VIDEO SONI SLV-252EE
« Отговор #9 -: 10 Юли, 2018, 17:35:11 »
Едно от най-важните неща които пропуснах да отбележа в първия ми пост беше пълна проверка на позиционера на механиката(популярния сред колегите израз-"мехоконтрол").Но виждам че срещу мен е колега който е добре запознат с капризите на тези машини.
Аз съм Атанас Атанасов и се занимавам активно с тази техника от поне 25 години.Така се случи че още като пълен новобранец ми се наложи да скоча директно в дълбоката вода без да мога да плувам.Но така е в живота колега,сам знаеш най-вероятно как се правят нещата.Ако някой ти каже или покаже как,то най-вероятно след един час ще го забравиш(и няма нищо неестествено в това,то е логично),но ако два дни по 16 часа си се гърчил върху някаква гадост,и си изрекъл всички възможни в българската граматика псувни и проклятия,то тогава и след 20-сет години ще го помниш като вчера!!!
Това са неща които днешните млади колеги(които си нямат хал-хабер от аналогова техника),гледат и се чудят как е възможно това?
Но както се казва-всяко нещо с времето си.Николай Коперник е имал същите проблеми с непонятните за всички около него гигантски открития които е сътворил.
Айде до скоро с някоя интересна тема за бъбрене. :good:

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: VIDEO SONI SLV-252EE
« Отговор #10 -: 15 Юли, 2018, 14:35:10 »
Цитат: Но така е в живота колега,сам знаеш най-вероятно как се правят нещата.Ако някой ти каже или покаже как,то най-вероятно след един час ще го забравиш(и няма нищо неестествено в това,то е логично),но ако два дни по 16 часа си се гърчил върху някаква гадост,и си изрекъл всички възможни в българската граматика псувни и проклятия,то тогава и след 20-сет години ще го помниш като вчера!!! Край на цитата. Не съм съгласен с вас, първо ако е нещо важно ще се постарая да не го забравя. И второ ще си го запиша за да не го забравя! И трето ако два дена по 16 часа съм работил над едно устройство никого няма да псувам! То си има инструкции за работа за това, която я пише в книгите. Я вижте какво пише по този въпрос в една книга. Цитат: "При първите признаци на умора и притеснение техникът трябва да почине и да се занимае с друга работа. В противен случай надеждите за успех намаляват. Демонстрациите на бързина не са необходими. Ремонтът не е състезание. Освен това прибързаността увеличава рязко вероятността от грешки. Край на цитата. Принципната схема на този видеомагнетофон е напълно аналогична на следните модели видеомагнетофони: SANYO "VHR-5100 EE" FISHER "FVH-P300DK" А разработката и процесорите е на фирмата SANYO.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
1426 Прегледи
Последна публикация 24 Август, 2016, 14:54:09
от paulwhite
0 Отговора
939 Прегледи
Последна публикация 09 Юни, 2015, 18:02:04
от Radio208
7 Отговора
1923 Прегледи
Последна публикация 29 Август, 2016, 19:24:30
от chav_chav
3 Отговора
904 Прегледи
Последна публикация 19 Юни, 2019, 09:52:03
от GRIDLIC
4 Отговора
833 Прегледи
Последна публикация 21 Февруари, 2021, 23:45:03
от GRIDLIC

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |