| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Проблем с видео Philips (картината прескача)  (Прочетена 1244 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mgbagera

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 17
  • Населено място: Монтана
Здравейте, дадоха ми едно видео с цел да си презапиша старите видеокасети но има някакъв проблем с картината.
Видеото не е ползвано поне 10г и е доста прашно отвътре. Предварително са почистили главата и смазали преди да ми го дадат.

Пуснах видеото и около 2мин предава нормална картина но след това се появи бяла лента и започна да прескача картината. Понякога дори се губи сигнала все едно е изваден кабела. Включил съм го посредством чинчове.
Почистих няколко пъти всички ролки които контактуват с лентата. Главата е почистена с вестник/чиста бяла хартия, а другите части и магнитни четци с памук. Ползвах спирт както и универсален обезмаслител на спрей. Пробвах и на друг телевизор, пробвах и с друга касетка но все едно и също.

Видеото е Philips VR454/55

Прикачвам и клип с въпросния проблем:
/>

Ще съм благодарен на всякакви полезни съвети :drinks:

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Проблем с видео Philips (картината прескача)
« Отговор #1 -: 30 Октомври, 2022, 18:32:02 »
Замърсен скенер на главата . Това показва фотката на екрана . Трябва ти БЕЗ- власинкова хартия , и малко спирт . И не смазваи повече нищо .

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Re: Проблем с видео Philips (картината прескача)
« Отговор #2 -: 30 Октомври, 2022, 18:42:23 »
Дам , замърсени четци . Самата глава добре се почиства , ама четците са в леки ниши навътре и си остават прашни :) С тампонче за уши ми се получи на мен , напоено с нещо обаче да не падат власинки

Неактивен mgbagera

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 17
  • Населено място: Монтана
Re: Проблем с видео Philips (картината прескача)
« Отговор #3 -: 30 Октомври, 2022, 18:47:37 »
За това ли става на въпрос?161884-0

Другото дето е с 2 кабела до колкото разбрах е за изтриване на лентата: https://ibb.co/8MZDG9S


Или говорите за нарезите които са върху самата глава (тези линии https://ibb.co/WKcFj7w).


Нещо по специално при почистването им има ли ? Тоест мога ли да ги повредя с по силен обезмаслител или с натиск ?

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Проблем с видео Philips (картината прескача)
« Отговор #4 -: 30 Октомври, 2022, 19:28:35 »
Трябва да има "Тракинг контрол"-потърси копче около което има надпис "TRAKING и го врътни в двете посоки.Ако не се оправи пускаш на възпроизвеждане, гледаш екрана на ТВ и намираш барабана с главите-отгоре изглежда лъскав алуминиев диск, както се върти лентата леко натискаш с пръст върху нея. Трябва да усетиш движението на главите, не натискй много силно.Иначе.  с някои модели дават памучни тампони за почистване.Би трябвало с регулатора да се оправи.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Проблем с видео Philips (картината прескача)
« Отговор #5 -: 30 Октомври, 2022, 19:30:24 »
Барабана с главите е на третата ти снимка.

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: Проблем с видео Philips (картината прескача)
« Отговор #6 -: 30 Октомври, 2022, 20:06:44 »
Момчета, никак не прилича на замърсен скенер. По-скоро лентата не се води правилно и застава накриво спрямо главата или не я обгръща плътно. Не му давайте идеи, защото няма никаква представа какво е видео и как работи то.  Още повече, ако и вие самите не знаете достатъчно...

Неактивен mgbagera

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 17
  • Населено място: Монтана
Re: Проблем с видео Philips (картината прескача)
« Отговор #7 -: 30 Октомври, 2022, 21:15:17 »
NHB Прав си че с видеата не съм на ти. Все пак това ми е второто разглобено видео. Първото беше преди 20г и отиде за скрап след моята намеса :D
Обаче по важното е че благодарение на всички вас в този страхотен форум, успях да реша проблема :drinks: Е все още не знам какъв е проблема но поне открих начин са отстраняването му :)

Ето и клип: https://youtube.com/shorts/Suz-NILvb2w



Огромни благодарности за подсказките и съдействието. Сега остава да разберем и защо се получава това и как да се отстрани за постоянно.

Неактивен mgbagera

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 17
  • Населено място: Монтана
Re: Проблем с видео Philips (картината прескача)
« Отговор #8 -: 30 Октомври, 2022, 21:51:40 »
Ще ме прощавате че пускам два коментара един след друг, но ми изчезна бутона за редактиране.

Та май видях къде е проблема. Там дето са първите ролки (тези дето подават лентара преди главата) щом докосна съвсем леко лентата и проблема се оправя. Поради някаква причина ми е хлабава лентата и не се сещам как да отстраня проблема  :unknown:

Неактивен Борис Борисов

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 436
  • Населено място: гр.Бяла, обл.Русе / София
  • Борис Борисов
Re: Проблем с видео Philips (картината прескача)
« Отговор #9 -: 31 Октомври, 2022, 06:50:08 »
Лентата най-вероятно е хлабава заради отпуснат ремък, отвори го отдолу и би трябвало да се вижда ремъка.

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: Проблем с видео Philips (картината прескача)
« Отговор #10 -: 31 Октомври, 2022, 07:33:30 »
Много глупости се изписаха, просто не е истина...
Багере, има специален механизъм, който се занимава с обтегнатостта на лентата при възпроизвеждане. Той е направен с една гъвкава лента, която обгръща като примка лявата ролка - тази, от която при възпроизвеждане лентата се развива. На вътрешната страна на лентата има кече, единият й край е хванат неподвижно за шасито, а другият е хванат за един лост, когото една пружина тегли в посока 'обтягане на примката'. При теб кечето се е сплескало или се е разложило и станало на 'трици'... Ако се е разложило, трябва да почистиш, да изрежеш и залепиш ново и след това да регулираш примката, а ако пък само се е сплескало - само да регулираш. Регулирането се прави така, че в положение на механиката 'PLAY', лостът да изпъне примката и тя да ограничи движението му, малко преди механичното ограничение, до което лостът би стигнал, ако примката я нямаше. Регулира се чрез преместване на неподвижния край на примката.

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 413
  • Населено място: България
Re: Проблем с видео Philips (картината прескача)
« Отговор #11 -: 31 Октомври, 2022, 13:21:04 »
Втвърден деформиран каучуков валяк може да е имах случай- провери. Лентата се отплесква встрани.
Много време мина по спомени - мога и  да те излъжа.
Някои майстори или собственици трият със спирт и валяка се деформира.

Неактивен mgbagera

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 17
  • Населено място: Монтана
Re: Проблем с видео Philips (картината прескача)
« Отговор #12 -: 01 Ноември, 2022, 23:06:57 »
Много благодаря на всички за полезните съвети :good:. Ще се опитам тези дни да го погледна и ще напиша резултата.

 :drinks:

Неактивен petromaniq66

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 78
  • Населено място: Варна
Re: Проблем с видео Philips (картината прескача)
« Отговор #13 -: 02 Ноември, 2022, 03:06:50 »
Тракинг главата как е? Тя е при звуковата заедно с изтриващата. С много мазане и клепане с вестници не става.

Неактивен petromaniq66

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 78
  • Населено място: Варна
Re: Проблем с видео Philips (картината прескача)
« Отговор #14 -: 02 Ноември, 2022, 03:33:00 »
И изобщо видеоглавите не са в ниши, а стърчат над барабана улеите по него са за да създават въздушна възглавница да не залепне лента. Туй с весници салфетки, емека...е за тези, които искат видеото да стане жертва на науката и техниката.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
22 Отговора
12461 Прегледи
Последна публикация 30 Април, 2015, 20:29:27
от Pichaga933
1 Отговора
1015 Прегледи
Последна публикация 30 Август, 2023, 19:59:34
от Любо Божков
6 Отговора
1063 Прегледи
Последна публикация 04 Ноември, 2023, 15:15:07
от slavi
6 Отговора
302 Прегледи
Последна публикация 30 Декември, 2023, 15:01:59
от rolling_heads
0 Отговора
122 Прегледи
Последна публикация 05 Март, 2024, 20:44:28
от radostin.kolev

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |