| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ядове с NEO  (Прочетена 4589 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Ядове с NEO
« -: 02 Август, 2016, 18:45:45 »
Телевизора е NEO TV1499.На платката на кинескопа има  3броя BF422 и 3 бр BF423 и още един някакъв.Та тия 422 загряват много .Презапоявам ги,защото те не изгарят,сложих им и по едно радиаторче .След ден се загубва синия цвят.Презапоявам го и пак за един ден.Добре ,че е мой.Нещо токовете ли са по-големи,не знам,но  на други телевизори си работят.Имали ли сте такъв проблем?Тая серия беше последната в Зора.
Сменил съм 422 с такива от маркови телевизори.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Ядове с NEO
« Отговор #1 -: 02 Август, 2016, 18:53:57 »
Попринцип мисля че е нормално крайните транзистори във видео усилвателя да греят. Обаче си сложил радиаторче и за 1 ден спойката пак се разваля така ли? Това е странно, колко да загряват. Платката читава ли е да няма пукната писта някъде по синия канал? Провери и някой конектор да не е проблема.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен chavdar68

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 16
  • Населено място: В.Търново
Re: Ядове с NEO
« Отговор #2 -: 02 Август, 2016, 19:30:06 »
Сложи нови 422-ки но ги запой колкото са им фабрично дълги изводите и си готов.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: Ядове с NEO
« Отговор #3 -: 02 Август, 2016, 20:09:23 »
Забравих да пища ,че съм им оставил дълги ксрака.Проверил  съм платката -колко платка е тя!

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Ядове с NEO
« Отговор #4 -: 02 Август, 2016, 20:38:35 »
Колко волта е + на видеоусилвателите.Тръбата нещо да товари?Пък и на трите катода на един път?Гледа ли какво влиза на видеото от проца,да няма голяма постоянна съставна?Пусни го на AV без сигнал на видеото и виж да няма нещо от проца да влиза към транзисторите..

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: Ядове с NEO
« Отговор #5 -: 02 Август, 2016, 21:04:20 »
Мисля си и за тръбата.Те всички са горещи но първо избива синия.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Ядове с NEO
« Отговор #6 -: 02 Август, 2016, 21:43:04 »
Тръба 14 инча не е много голяма,някоя за проба отвън :)

Неактивен chavdar68

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 16
  • Населено място: В.Търново
Re: Ядове с NEO
« Отговор #7 -: 04 Август, 2016, 18:31:06 »
Има ли омазано с топъл силикон по резисторите по някое от стъпалата на цветовете?
Имах случай с подобни симптоми, докато не изчистих силикона и сменя всички резистори на проблемното стъпало с нови, не помня вече кой цвят , не се оправи ...

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: Ядове с NEO
« Отговор #8 -: 04 Август, 2016, 20:59:33 »
кинескоп излезе

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Ядове с NEO
« Отговор #9 -: 04 Август, 2016, 22:32:59 »
Интересно ми е какво точно й е на тръбата че грее виедоусилвателя? Нали когато работи си има нормален баланс на бялото значи няма някакво очевидно късо вътре. Ще ми е интересно просто да се опиташ да обясниш какво точно е, от интерес а не че оспорвам правилността на диагностиката.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: Ядове с NEO
« Отговор #10 -: 05 Август, 2016, 13:28:53 »
За сега това ми е констатацията.Това разбира се  ,не е  последно.Като намеря кинескоп,ще бъда абсолютно сигурен.Самите 422 се редуват ,кой да грее,освен това с машинката за регенериране на кинескопа,показва ненормално късо при натискане на бутона и това късо не изчезва при биене на катодите.За последно като извадиш платката от цокъла ,имаше 180 волта към пушките .Като я поставиш платката на мястото и ,на същото място показва нула-значи късо.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Ядове с NEO
« Отговор #11 -: 05 Август, 2016, 16:17:39 »
Несериозно ми звучи това! Ако е така би следвало изобщо да не работи тоя кинескоп, а изглежда ти като каза че докато прекъсне спойката работи нормално. Мисля че е рано да отписваш тръбата. Трябва да се провери как стоят нещата. Естествено не е изключено да има късо между някой от катодите и отоплението, но и това се лекува като се направи отоплението галванично разделено от масата на телевизора. Измери по-подробно и виж ако наистина има късо то между кои електроди в тръбата е. Просто така както го описваш късо, пък телевизора си работи не знам, че и не може всички катоди да имат късо...
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: Ядове с NEO
« Отговор #12 -: 05 Август, 2016, 19:08:55 »
Или е късо,или е ликаж.Най-сигурното е смяна на кинескопа.Ама сега нямам,пък и е много топло.

Неактивен KVM

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 43
  • Населено място: България
Re: Ядове с NEO
« Отговор #13 -: 05 Август, 2016, 22:31:40 »
Както казваш колега, кинескопа ще е дефектирал. Вече почти не се занимавам с ремонти на ТВ , но в дългата си практика съм имал три подобни случая, даже в единият от тях накрая направо кинескопа си сияеше изцяло в един зеленикав цвят, а в шийката се виждаше за миг едно искрене след което си изпуши целия. Подобни проблеми едно време се срещаха при старите Рубини, но тези китайски или знам ли ги вече кинескопи дето ги слагаха на Нео, Хъс, Елит и т.н. са за мен почти боклуци...

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Ядове с NEO
« Отговор #14 -: 05 Август, 2016, 23:54:29 »
Добре де, без да уточниш между кои електроди е ликажа няма как да ти повярвам. Имай предвид че огромна част от късите в един кинескоп има начин чрез промяна в схемата да направят възможна работата на кинескопа както си е с късото. Имах някъде статийка с описани модификации при различните видове къси съединения вътре. Мисълта ми е че може да го оправиш и да си живее дълго и щастливо до края на дните които са му отредени отгоре. Успех! Жалко ще е да „похарчиш“ тръбата от нежелание да се занимаваш с това.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |