| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ядове с NEO  (Прочетена 4585 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Ядове с NEO
« Отговор #15 -: 06 Август, 2016, 00:36:20 »
Добре де, без да уточниш между кои електроди е ликажа няма как да ти повярвам. Имай предвид че огромна част от късите в един кинескоп има начин чрез промяна в схемата да направят възможна работата на кинескопа както си е с късото. Имах някъде статийка с описани модификации при различните видове къси съединения вътре. Мисълта ми е че може да го оправиш и да си живее дълго и щастливо до края на дните които са му отредени отгоре. Успех! Жалко ще е да „похарчиш“ тръбата от нежелание да се занимаваш с това.

Ако е ''глътнал'' въздух пак така ще реагира ... Но трябва да има и синкаво сияние покрай електродите .

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 594
Re: Ядове с NEO
« Отговор #16 -: 06 Август, 2016, 11:01:29 »
Origo,много те уважавам,ама не ме карай в тая жега да се занимавам с това.Малко да захладнее и само заради теб ще си поиграя.За мен си е  кинескоп.Какво точно прави не знам ,но вътре в него се появявят ликажи и то временни.Единственното което ме спира да не го зафича е това че има прекрасен образ.Но той според мен се дължи на повишената консумация.Наистина е интересно.Даже ще стане с друг кинескоп,защото на платката на кинескопа има варианти за друг цокъл на кинескоп.Само заради теб ще си играя и обещавам,че ще докладвам.Не се сетих да гледам за сияние!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Ядове с NEO
« Отговор #17 -: 06 Август, 2016, 11:30:51 »
Значи самия факт че има прекрасен образ за мен изключва варианта да има нещо нередно с тоя кинескоп. Как ако е глътнал въздух ще има такъв добър образ? Ако има ликажи пак ти казвам могат да бъдат „заобиколени“ и да продължи да работи. Не съм казал точно сега да се занимаваш, просто казвам да не го хвърляш а да му отдадеш дължимото. След някоя друга година вече никъде няма да може да се намери телевизор с кинескоп и тогава ще си мислиш с мъка за това че не си се постарал над този. Да не се окаже само че „ликажа“ е от катода към анода и се нарича електронна емисия  ;).
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 594
Re: Ядове с NEO
« Отговор #18 -: 06 Август, 2016, 12:05:15 »
Няма опасност да останем без кинескопни телевизори.Аз съм напълнил едно сухо мазе,едно простирно и една чужда маза с такива телевизори.Даже имам лампов Средец и лампов Рубин.Най  ми е на сърце един Капш.По схема на ITT,на който съм му сложил японски кинескоп и работи без проблем от 1996 година.Сантимент!Доста телевизори разглобих и начупих,основно руски ,за да освободя място.Иначе в къщи си гледам един Филипс 66 см .От 2002 не е мръднал.Някой ден ако се наложи да купувам ,ще бъде OLED  на Самсунг ама първо да изучим студентката.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Ядове с NEO
« Отговор #19 -: 06 Август, 2016, 16:54:45 »
Мммм ами аз не знам все още да има читави OLED телевизори, но признавам си не следя последните тенденции в областта тъй като не планирам да емигрирам от кинескопните засега (то толкова и телевизия гледам като цяло :)). Аз също имам доста телевизори с кинескопи и читави и не, и такива за експерименти с регенерация и какво ли не, но въпреки това не скапвам телевизор особено ако както казваш се вижда добре, все пак казвам като идентифицираш между кои два електрода е утечката може да видим как може да се направи да работи без проблем с нейното наличие. Ако е обаче между всички катоди и отоплението системен дефект, то тогава за съжаление нищо няма да може да се направи по въпроса.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 594
Re: Ядове с NEO
« Отговор #20 -: 28 Август, 2016, 19:33:16 »
Докладвам за NEO,Дойде още един такъв,че се хванах да търся дефекта.Оказа се баламска работа -скъсана връзка в цокъла на кинескопа.Скъсала се е шината която води към зеления катод.Гадното е ,че от време на време скъсаното се възстановява.Телевизора работи,изведнъж се загубва зеленото.Свалям платката на кинескопа,презапоявам я и пак я поставям.В резултат на разместването се появява зеленото и аз си мисля ,че съм го ремонтирал.Допълнително заблуждава това че видеоусилвателите много топлят,но те така си топлят и на другия телевизор.Хванах го най-после мръсника!

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Ядове с NEO
« Отговор #21 -: 28 Август, 2016, 21:38:53 »
Докладвам за NEO,Дойде още един такъв,че се хванах да търся дефекта.Оказа се баламска работа -скъсана връзка в цокъла на кинескопа.Скъсала се е шината която води към зеления катод
Така и така - тръбата е за коша . Пробай с уред за регенерат да го треснеш - може и да се'' залепи ''?
Поне ще е интересно , кво ще стане .





Браво , радвам се че си го открил . Не съм имал такъв дефект до сега ...
« Последна редакция: 28 Август, 2016, 22:57:19 от Gabo »

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 594
Re: Ядове с NEO
« Отговор #22 -: 29 Август, 2016, 19:28:32 »
Ако след прекъсването си беше останал стабилно прекъснат-тогава е лесна диагностиката.За да е гадно ,повече работи,по-малко прекъсва.Това ме заблуди.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |