Нови технологии > Телевизионни, Радио, сателитни и други приемници

Дефекти по слуховите апарати

(1/2) > >>

dragan:
Уважаеми колеги,
Не зная дали е подходящо мястото на темата,но тъй като от 30 години ползвам слухов апарат  реших да споделя опит от неговото използване.Показаният слухов апарат SIEMENS е неизползваем от 10 години след като дефектира.Днес реших да го разглобя за да се запозная с неговата конструкция.
След разглобяване се установи напълно разрушаването на  пътечките и миниатюрния лентов кабел от влагата и изпотяването на ухото при използване.На снимките се вижда зеленият цвят на пътечките и електрическите съединения.
Може би затова  са предвидили срокът на използване да бъде 4-5 години.

hris:
/>Эта штука позволит услышать все! Слуховой аппарат своими руками.

/>Это устройство поможет услышать все , слуховой аппарат своими руками.

/>Как сделать слуховой аппарат-1. ЛУТ и сверление карбидом. Разводим плату в Diptrace. Изучаем схему

/>Как сделать слуховой аппарат 2. Паяем детали, включаем питание и проверяем

/>Как Сделать Слуховой Аппарат 3. 3D печать корпуса, Блок питания

Любо Божков:
Баба ми имаше навремето - лампов - колкото и невероятно да звучи. Спомням си само, че когато най-сетне попадна в ръчичките ми и  го отворих, видях че е с две или три лампи. Анодната му батерия беше акумулаторна, ако правилно си спомням на 12V. Големината му бе колкото на смартфон, но двойно по-дебел. Мисля, че беше на Сименс, но в Интернет не открих нищо.
По-късният и вариант ( около 1965 - 1969г) беше транзисторен - в дръжките на очилата. Микрофонът и слушалката бяха в едната дръжка, а от там звукът се пренасяше до ухото посредством гъвкава тръбичка. Резервната акумулаторна батерия - тип паричка, се намираше в другата дръжка.

dragan:
Уважаеми колеги
Благодаря за интереса към темата.
Преди 50 години,като ученик в електротехникума в Г.Оряховица живеех на квартира .
Хазяина носеше слухов апарат /голям колкото кутия цигари BT/,който постоянно пищеше и се самовъзбуждаше, на което се смеехме с моя съкваритрант.Но като навърших 30г. съдбата сякаш ме наказа и ме споходи същата участ.
В интернет намерих снимки на руски лампов слухов апарат "Звук" от 50-те години.
Използвани са 3 броя свръх миниатюрни радиолампи.Не знам дали това са тъй наречените"стержневые радиолампы"

lz2lx:
Темата е много интересна.
Искам да попитам каква е разликата между слухов апарат от 20 евра и такъв с цена 1000 евра?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
Премини на пълна версия