| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Пионери, Комсомолци. Колекцията от малки БГ бакелитови приемници на Валери  (Прочетена 34492 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Не, не изсъхва, събира си прах не малко от другите неща. Иначе наистина не съм чувал за лакиране на бакелит, може и да има, не знам. Иначе такъв мебелин употребявам:

http://markita.net/mebelin-200ml-himireks.html

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Населено място: Варна
Тиковото масло  е като безцветен лак, в нета е много скъпо, аз го вземам от един склад във Варна 21лв. литъра. Не вземай много защото след време започва да хваща коричка. Нанася се с четка и след 10мин се избърсва това което не е попило. След 4ч повтаряш. Ако искаш да остане матово, спираш до тук, аз полагам още 2-3 слоя като търкам докато попие и се получава лек гланц.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Caparol Alpina Yachtlack става за лакиране на бакелит и пластмаса,за предпочитане е спрея CRC Plasticote 70.Последния когато се ползва е добре да се ползва ултра виолетова лампа да се контролира качеството на покритието.Втория е за електронни компоненти и компютърни платки.Добре лакира бакелит.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Преди известно време си купих още два Комсомолеца  :blush: , на кутиите  и им върнах блякъка и красотата. На говорителите магнитите бяха разлепени от стоманените сърцевини, разглобих ги, почистих ги, с водна шкурка ошкурих местата където влиза бобинката. Железата залепих с епоксидна смола, мембраните с ацетоново лепило, сега говорителите не стържат  :) . Обаче, и на двата Комсомолеца, телата на МЧУ-тата са стопени, разкривени и не стават за нищо. Според мен, били са нагрявани със сешоар, за да може да се раздвижат сърцевините им за да се донастроят. Така, че искам да кажа: внимателно нагрявайте МЧУ-тата на старите радиоапарати, пластмасовите им тела се деформират от топлината. (Аз лично не ги нагрявам, смазвам ги и почиствам механично восъка с който са залети.) Иначе, тези МЧУ-та са еднакви с тези на радиата "Маестро", "Чайка", "Сонет"... Някой да има случайно непотребни такива МЧУ-та  8)  4-броя.

Неактивен HAL2000

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 86
  • Населено място: Плевен
Здравейте, да съживя малко темата. Имам 2 Пионера, със различни скали единият е по ранен, вместо Варна пише Сталин, но както се случва скалата е силно избеляла от влага и долният край липсва доста. Има ли някъде тази скала за разпечатване.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Здравейте, да съживя малко темата. Имам 2 Пионера, със различни скали единият е по ранен, вместо Варна пише Сталин, но както се случва скалата е силно избеляла от влага и долният край липсва доста. Има ли някъде тази скала за разпечатване.

В библиотеката на сайта са скалите ето ти линк към пионерската:

https://sandacite.com/biblio/items/show/98
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1618
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Здравейте, да съживя малко темата. Имам 2 Пионера, със различни скали единият е по ранен, вместо Варна пише Сталин, но както се случва скалата е силно избеляла от влага и долният край липсва доста. Има ли някъде тази скала за разпечатване.
Защо не пуснеш една снимка с ранния вариант на скалата?

Неактивен HAL2000

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 86
  • Населено място: Плевен
Скалата в сайта е от по нов модел "Пионер". На моя е съвсем различна, утре ще сканирам скалата и ще я пусна.

Неактивен HAL2000

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 86
  • Населено място: Плевен
Обещаните скали, едната е от 1955 другата е от 1958.

Неактивен HAL2000

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 86
  • Населено място: Плевен
Скалата от 1955

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Вижте този "Пионер" каква скала има:

Неактивен HAL2000

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 86
  • Населено място: Плевен
Коя година е това износно чудо ?

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Имало е модел без централното копче за смяна на обхватите, а с дясната врътка, която е била в две части. Може и батериен да е бил. Този на снимката не е такъв, вероятно скалата е само друга. На втора страница от същата тема, има снимки на такъв "Пионер".
« Последна редакция: 14 Юни, 2017, 14:50:35 от Валери »

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1618
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Здравейте, да съживя малко темата. Имам 2 Пионера, със различни скали единият е по ранен, вместо Варна пише Сталин, но както се случва скалата е силно избеляла от влага и долният край липсва доста. Има ли някъде тази скала за разпечатване.
Сега се сетих, че по рано съм я правил. ::)

Неактивен HAL2000

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 86
  • Населено място: Плевен

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |