| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Лампов уокмен  (Прочетена 1983 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 388
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Лампов уокмен
« -: 16 Септември, 2016, 15:12:37 »
Като си нямат работа, хората почват да измислят какво ли не. Един руснак решил да преработи своя уокмен и да го направи лампов.
http://vintage-technics.ru/Tube_cassette_player.htm
След това решил да направи лампов диктофон с микрокасети.
http://vintage-technics.ru/Tube_Microcassette_recorder.htm
До микропроцесор на лампи остават няколко крачки  :)
На този сайт има и много други интересни неща за разглеждане!


Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Лампов уокмен
« Отговор #1 -: 16 Септември, 2016, 15:22:02 »
Прекрасни проекти :) радвам се когато виждам такива неща. Естествено лампи в такова едно устройство са силно излишни и експлоатационните му характеристики се влошават доста (консумирана мощност) обаче става безценен уникат. Евала на човека за положения труд и миниатюрното изпълнение.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 388
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Re: Лампов уокмен
« Отговор #2 -: 16 Септември, 2016, 15:35:21 »
До колкото разбирам, тези проекти са лека закачка с почитателите на ламповия звук. А като цяло, показаната  колекция е изключително интересна, поне за мен.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: Лампов уокмен
« Отговор #3 -: 16 Септември, 2016, 15:42:01 »
Да, интересни изпълнения. Понякога съм си мислел, колко трудно ще е да се създаде електронен калкулатор (примерно само събиране и изваждане), с лампи. Имам впредвид лампи не само за изписване на цифрите, а за самите математически операции!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Лампов уокмен
« Отговор #4 -: 16 Септември, 2016, 22:30:56 »
Еми първия БГ калкулатор е само с транзистори, достатъчно добър ориентир е какво ще представлява с лампи. Няма смисъл от цифрови схеми с лампи лично според мен. Един германец беше направил цифров часовник само с лампи и беше жив кошмар, а представи си калкулатор. С миниатюрни лампи може и да успееш да се вместиш в 5-6 киловата консумация :)
На мен са ми по-интересни цифровите схеми с газоразрядни лампи - глим лампи, декатрони, тиратрони и други такива. Даже мислех да правя часовник с такива но не се намират много необходими разновидности на такива лампи а намиращите се са с променени параметри и като че не стават за нищо вече.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Re: Лампов уокмен
« Отговор #5 -: 16 Септември, 2016, 23:23:24 »
        Да, днес си мислех, че на никъде не отидоха часовниците с лампи, а аз съм приготвил вече лицевия панел. Приготвил-в смисъл изпрати ми го колега от форума, да е жив и здрав!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Лампов уокмен
« Отговор #6 -: 16 Септември, 2016, 23:44:05 »
А, и аз имам вече работещ един часовник с газоразрядни индикаторни лампи и си чака кутията след което ще публикувам и във форума за него, обаче не е с лампи самата логическа схема и броячите а само индикацията. А то другото е по-интересно но много скъпо и трудно реализуемо в наши дни.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |