| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС  (Прочетена 8490 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ton4eff

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Тополовград
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #75 -: 16 Август, 2021, 14:15:56 »
Пуснах 2 жалби до КЗП, по-скоро за вътрешно спокойствие и душевен мир (че все пак съм направил нещо). Иначе нямам никакви надежди. Сега пък се оказа, че няма как да отворя диспут в AliExpress, без да съм получил пратката. Ама ха... Ще им плащам по 100 пъти ддс-та, такси и простотии, да пълня на чиновниците гушите и да си троша времето и нервите. После, ние сме били Ганьовци и Андрешковци. Ами те първи започнаха... Щом те тъй и аз тъй...  :P

Неактивен ton4eff

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Тополовград
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #76 -: 16 Август, 2021, 16:03:37 »
 :rofl: :lol: Цирка няма край, от КЗП отхвърлиха едната жалба, защото вече съм бил подал друга!!! Дори не са си направили труда да погледнат, че причината за жалбите е една, но случаите и документите, които им пратих са различни!?  :flag_of_truce:  :diablo: :lol:

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 279
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #77 -: 16 Август, 2021, 16:15:32 »
Цитат
Сега пък се оказа, че няма как да отворя диспут в AliExpress, без да съм получил пратката.

Колега, няма такова нещо, кликни върху "View Detail" на поръчката си имаш достъп до опцията.

Цитат
с Алиекспрес нямам представа как да се свържа...

Долу в десният ъгъл има едно роботче...., пробвай там.

И още нещо, в тази каша митниците нямат нищо общо (не че съм им фен или нещо подобно  ???) Решението коя пратка да се таксува с ДДС се взима някъде в пощата. Имам чувството, че лелките които се занимават с това, като видят тракинг номер от Китай и веднага бързат да лепнат едно митническо представителство, без значение дали е платено ДДС! Митниците могат от време на време да пратят екип в складовете да проверят някоя серия пратки и до там. При тях пратки не пристигат, те пристигат в пощата.

Неактивен ton4eff

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Тополовград
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #78 -: 16 Август, 2021, 16:29:21 »
@NKK, благодаря! Преди опцията беше на по-видно място доколкото си спомням. Не знам вече какво да правя, както писах по-горе, служителката на митническия отдел на пощата с която се свързах, каза, че проблема е масов и са затрупани с пратки и случаи като моя. Проблема бил в митниците - те спирали пратките. Не бил изпратен някакъв номер за пратките ми от търговеца (освен IOSS). На мен не ми се вярва, че гиганти като eBay, Amazon или AliExpress ще излязат виновни, както се оправдават бг митниците. При положение, че измененията са за целия EU, а проблемите са само тук. Ужас просто някакъв. Представям си следния НЕреалистичен сценарий: Полуграмотен чиновник, разбрал недоразбрал издава заповед на неграмотната си секретарка: От 1.07 всички пратки без изключение, на митница! И изчезва на почивка на Малдивите...

п.п: Роботчето от Алиекспрес оговори! (На стари години започнах да си говоря с неодушевени предмети :)) Трябвало да платя и да им предоставя платежните в 15 дневен период за защита, за да ми възстановят сумата по повторно платения ДДС. За таксите нямам представа, те са по-сериозната част от сумата... Това ми изглежда най-разумния изход от ситуацията май...
« Последна редакция: 16 Август, 2021, 17:04:01 от ton4eff »

Неактивен ton4eff

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Тополовград
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #79 -: 17 Август, 2021, 12:38:20 »
Днес получих другата пратка без да ме карат да плащам нищо?! Поръчана на същата дата, от Китай, минава по същия път като другата през Холандия... Никаква разлика... Пълен хаос с нашенските пощи.  :crazy:

Неактивен ton4eff

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Тополовград
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #80 -: 19 Август, 2021, 11:58:29 »
IOSS:IM5280002556 - AliExpress
IOSS:IM2760000742 - eBay

 ;) Това не го препоръчвам на никой да го прави!!! Но какъв е проблема да си сменя адреса на Швейцария или Русия примерно, за да купувам на цена без ДДС. Просто пиша на продавача да добави IOSS номера и да прати нещата на реалния ми адрес. Не вярвам да има китаец, който да откаже на такова предложение...  :diablo:



Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 904
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #81 -: 19 Август, 2021, 14:25:12 »
Ами проблема е голям. Понеже и аз неща да го правя се отказах да продавам в ибей. За да се регистрираш ти искат копие от документа за самоличност с адресната регистрация. Тоя номер дето си го мислиш не става.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен ton4eff

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Тополовград
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #82 -: 19 Август, 2021, 14:37:36 »
Кой разбрал, разбрал. Горния пост не го пуснах случайно. Днес си направих още един акаунт в eBay. Никой никакви регистрации не ми иска. И имам опция да си добавям други адреси и да си направя който си искам адрес активен по подразбиране. В aliexpress даже след всяка поръчка получаваш съобщение, ако искаш да промениш адреса за доставка. Та, както писах по-горе: Щом те тъй, и аз тъй. ;)

Активен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #83 -: 19 Август, 2021, 17:12:50 »
Интересен ми е крайния резултат. Щото май не е точно така. :drinks:
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен ton4eff

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Тополовград
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #84 -: 19 Август, 2021, 18:14:02 »
Кое не е така? Ето опцията за смяна или добавяне на адреси за доставка в eBay. Поствам, за да не се подведе някой по поста на колегата по-горе, че искали адресна регистрация и т.н (искат в случай, че си продавач само)... Също не е проблем да си направиш втори акаунт и в eBay и в aliExpress!


В aliExpress:

« Последна редакция: 19 Август, 2021, 18:37:02 от ton4eff »

Неактивен RETROTRONICS.info

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 333
  • Населено място: София
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #85 -: 19 Август, 2021, 20:23:33 »
Кое не е така?

Понеже и аз неща да го правя се отказах да продавам в ибей. За да се регистрираш ти искат копие от документа за самоличност с адресната регистрация.

Не е така при продажбите  :bomb:

Иначе, след като ми потрошиха няколко пратки и ми извъртяха няколко валутни врътки ала "магурата", аз спрях да купувам.

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #86 -: 20 Август, 2021, 00:37:38 »
IOSS:IM5280002556 - AliExpress
IOSS:IM2760000742 - eBay

......


това е така , но проблем е че продавача е длъжен да изпрати на адреса който е указан в продажбата
(по правилата на ебей, на али е сигурно също не съм сигурен де )

и ако го прати на друг , после купувача може да отвори диспут и да каже , не съм го получил ..
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #87 -: 20 Август, 2021, 13:33:32 »
Барабар Петко с мъжете-включвам се по темата: преди два месеца мой племенник ми донесе за ремонт инверторен електрожен (китайски). Установих дефектни транзистори 23N50E в преобразователя и тъй като не очаквах (както може да се очаква) някакво заплащане му възложих доставка на транзисторите. Мина доста време, той ги търси по нашите пазари, но цената не му харесала и ги поръчал от Китай (АЛИ).След като мина необходимото време те са пристигнали и ми бяха предоставени. Ремонтът се оказа успешен, за мен ползата беше че за пръв път работих с инверторен електрожен и много ми хареса. Макар без маска заварих (наплюх) една права лопата-втора полза за мен-и трето повдигна ми се самочувствието. По темата-пратката е чрез БГ пощи- не са му взели нищо, даже е било с доставка до адрес. За 10 транзистора е платил общо 18 долара-15 за тях и три за доставка. Не е имало мита и др. Може би обяснението ще се открие на снимките, само адреса съм скрил. Ако ПАНСИМ прочете писанието да се изкаже по въпроса трябва ли всички транзистори т.е. и здравите да се сменят и трябва ли да се подбират.

Активен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #88 -: 20 Август, 2021, 14:24:14 »
Това са мосфети. Обикновено се заменят всички заедно, за да ми е спокойна главата и да съм сигурен че ще работи и няма да ми се върне по гаранция. Обикновено и други причини има за да изгорят, но може пък да си извадил късмет :)

  От Алито НЕ купувам силови елементи!!!

Истинските си струват и там цена, освен ако намериш втора употреба. Евтини и истински нови в Алито НЯМА.
Това от собствен опит.

ПП другия път питайте - има елементи на добра цена с гарантирани качества и в БГ. Горе долу по цената на която сте ги чакали 60 дена от Китай.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #89 -: 04 Октомври, 2021, 20:53:35 »
не знам дали и колко ще ме накарат да платя , но  митница софия я държат при себе си няколко месеца тази пратка

на стойност 15 долара , клещи и един ключ .... , води се за махане на зегергите на патрони на бравите
какво го мислеха толкова месеци не знам , искаха ми документи , веднага им пратих , но ....
аз вече мислих че няма да си я получа и диспут не мога да отворя вече след толкова време

Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |