| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Лентов кабел какъв стандарт е.  (Прочетена 451 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Лентов кабел какъв стандарт е.
« -: 14 Март, 2024, 18:45:36 »
Tука трябва да сменя лентовия кабел на едно радио, но нещо ми убягва какъв стандарт е. Kабела 14 пистов и e широк 12мм. Стандартните дето знам са два вида, единия 0,5мм. и другия 1мм., 0,5мм. е широк 7,5мм. , а 1мм. е широк 15мм. А сега кажете ми какъв стандарт се води този Японски кабел.  ??? ??? :master2:
176357-0
« Последна редакция: 14 Март, 2024, 18:52:05 от shri »
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Лентов кабел какъв стандарт е.
« Отговор #1 -: 15 Март, 2024, 11:39:09 »
Лентовите кабели не всички са приети като основен стандарт. Напр. стъпката /растера/ за  FPC, FFC е 0.5 mm, 0.6 mm, 0.8 mm, 1 mm, 1.25 mm, 1.5mm, 1.7 mm, 2.54 mm. И ширината варира.
При измерване на този кабел, каква стъпка излиза ?
« Последна редакция: 15 Март, 2024, 11:44:25 от didov »

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Лентов кабел какъв стандарт е.
« Отговор #2 -: 15 Март, 2024, 13:57:01 »
Не мога да отговоря на този въпрос. Имам шублер , но не мога с него да измеря. Става въпрос за кабела на дисплея за Icom IC756. Търсих по сервизното описание нищо не излиза. Там са дадени някакви цифри по тях нищо не излиза. Както казах кабела е широк 12мм. Иаз си помислих за 0,6 растър но не намирам също данни за такъв кабел, какви трябва да са му техническите параметри.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен Niakoi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 29
  • Населено място: Пазарджик
Re: Лентов кабел какъв стандарт е.
« Отговор #3 -: 15 Март, 2024, 16:32:16 »
В digikey има със стъпка 0.64, но е с повече писти. Не знам дали може да се цепи и дали си заслужава в случая! Пиши в търсачката на сайта "Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables"

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Лентов кабел какъв стандарт е.
« Отговор #4 -: 15 Март, 2024, 20:11:39 »
Гледам как заменят този кабел из чужбина. По принцип макар, че се използват и други кабели с различни пинове от Icom. Но този от 14 пина го заменят на 13. На края на лентовия кабел двата пина  са заедно, и затова слагат 13 пина. Но има и такива с 14 пина. Ето тук го продават и се вижда какъв е типа.
https://www.ebay.com.sg/itm/14485421670
Друг вариант е от китайците. 14 пина, растер 0.7, избираш и каква е дължината, която ти трябва. От ham форума, е препратката към линка.
https://www.aliexpress.com/i/1005002974249749.html

« Последна редакция: 15 Март, 2024, 20:35:41 от didov »

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Лентов кабел какъв стандарт е.
« Отговор #5 -: 15 Март, 2024, 20:47:01 »
Можеш да си измериш кабела с каква стъпка е с шублера. Измери няколко пина заедно, напр. 5-6 да получиш кръгло число. После го разделяш на бройката. Не се цели в един пин.

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 219
  • Населено място: София
Re: Лентов кабел какъв стандарт е.
« Отговор #6 -: 15 Март, 2024, 20:53:26 »
Ако е много трудно да се намери готов лентов кабел, в руското "Радио" имаше практичен съвет как да го направиш сам. По спомен се правеше някакво приспособление и после с ютия... :D

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Лентов кабел какъв стандарт е.
« Отговор #7 -: 16 Март, 2024, 07:34:09 »
Колега и двата линка които си дал при мене не се отварят. Забелязвам тука много неща не се отварят хе хе нали е демокрация. Дай ми източника да видя от хама.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
Re: Лентов кабел какъв стандарт е.
« Отговор #8 -: 16 Март, 2024, 13:59:35 »
Линка към Алито си работи. Ако не можеш да го удариш, свали си Tor: https://www.torproject.org/download/

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Лентов кабел какъв стандарт е.
« Отговор #9 -: 16 Март, 2024, 16:44:32 »
Напиши ми заглавието на обявата за да я намеря. При мен не работи, и не е от браузера предполага. Това е от интернет доставчика ми. Когато кликна автоматично ме праща на немското али, а там обявата я няма. И със другия линк е същото. Това ми дава като кликна на линка.
« Последна редакция: 16 Март, 2024, 16:56:47 от shri »
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Лентов кабел какъв стандарт е.
« Отговор #10 -: 16 Март, 2024, 17:03:04 »
Иване,няма да ти се отвори ако ще да пробваш с всички възможни браузери.Просто Китай точно това не го доставя в определена страна или доставката там е проблемна.Китаеца не ти го показва и те праща в немската страница.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Лентов кабел какъв стандарт е.
« Отговор #11 -: 16 Март, 2024, 19:27:21 »
Така е Асене, аз преди да пусна темата два дена се опитвах да търся из нета. Добре тогава ще търся друго решение. Няма защо да пишеме повече плява. Смятам въпроса за приключен, когато съм готов ще пиша как съм постъпил. Но и на айком дистрибутора няма да му дам 50 евра за един кабел.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |