Форум за любителите на Стара електроника
Радиоприемници => Ремонт, схеми, документация и литература => Темата е започната от: Stenly в 03 Май, 2026, 18:50:57
-
Здравейте колеги,изпадна ми този радиоприемник,обаче не намирам нищо за него в интернет.Радиото е с американски лампи,липсват 80 кенотрон и 42 крайна лампа но това не е проблем.Изглежда е суперхетеродин също което прави впечатление е единият електролит който има дата 34та година.Ако някой има информация нека сподели щще съм благодарен
-
Радиото веротятно е сглобено от кит, навремето са продавали китове МЧУ бобини, лампи и цокли и за останалите компоненти е имало местни производители (резистори, кондензатори, трафове, говорители). Като нищо ще имаш някоя уникална бройка.
-
Според мен е кит за AA5 /All American 5/, доста популярно неще от средата на 1930те.