Форум за любителите на Стара електроника
Общ раздел => Общи приказки => Темата е започната от: shri в 09 Май, 2026, 07:41:56
-
Добро утро на всички. Искам да споделя следния проблем имали ли сте го. Не съм влизал в акаунта си вAliExpress от изестно време, може би месец. За да влезеш като си напишеш паролата и кода ти праща на мейла код който трябва да въведеш за да влезнеш в акаунта си. До тук всичко добре винаги си е работило. От няколко дни се опитвам да си вляза в акаута, стигам до момента когато ми казва че е изпратил кода. Но кода не идва на мейла ми. А досега е идвал нормално. Меила ми е в маил.бг. Опитах се да пиша на сервиза им с някакъв чатбот явно. Но това което ми отговаряше на немски беше ужасно грешно. Не съм сигурен какво е разбрал умника ИИ. Каза ми да чакам 5 дена щели да ми отговорят. Може ли от нашета поща нещо да спират входящия мейл, макар че звучи глупаво. Щом до сега са го пускали? :drinks:
PS Току що влязнах, явно са проверили нещата. Извода питайте ИИ макар и на развален език помага.
-
Същото ми се получава и на мен в хотмаил напоследък. И не само в Алиехпрес.Предполагам препълнен обем на паметта искат да платя за да освободя място. В яху гмаил и фейсбук е добре.
Даже в гмaил имам няколко алиехпреса. Не е проблем винаги можеш да си създадеш нова сметка в алито след като си измислиш нов временен мейл адрес. Аз така ги изредих много 7-8 може и да са повече.Заради промоциите за нов потрбител :D. Но сменям често картата понеже данните остават в сметките. Митата при нас са практически 1000 процента за дреболии.
Купувай докато е възможно след година няма да е и при вас.
-
По принцип си чистя пощата редовно. Заетото ми място е един процент или десет не помня. Няма да е от това. Да прав си тука отложиха санкциите с още няколко месеца и гледам да си взема малко части за едно радио.Нали знаеш 2€ на артикул. Ами като си купя 100 резистора по две на всеки ли :D
-
Струва ми се че дори да триеш изтритото пак заема място в дадения лимит. Някъде е така в г мейл не.
За последно поръчах фишки SO239 10 броя 12 евра с доставката. Пратили известие че трябва да си наема собствен митничар за 50 евра плюс 35 евра за процедурата плюс митото колкото го сметнат.
Мисия невъзможна.
-
След две седмици ми върнаха сумата без пътните. 8 евра. :lol:
-
Малко извън темата, извинявам се за което, но какво ще става с Алито и за какви санкции говорите? Аз съм му дългогодишен потребител и от там купувам неща които тук ги няма или са безбожно скъпи и при мисълта, че може да ми секнат доставките ме побиват тръпки.
-
Доставките няма да секнат, само ше станат скъпи.
Към май 2026 г. санкциите и ограниченията върху стоки от Китай, особено в контекста на Европейския съюз (ЕС), се фокусират основно върху две направления: строг контрол на пратките с ниска стойност (тип Temu/Shein) и мерки срещу компании, подпомагащи руския военно-промишлен комплекс.
https://www.google.com/search?client=firefox-b-e&q=%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B8+%D0%B7%D0%B0+%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%B8+%D0%BE%D1%82+%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%B9&sei=0OQAava1LLqHxc8P3JGu2Qc
-
Ясно, благодаря за информацията. Който каквото и да говори става въпрос за пари.
-
2:25
-
https://www.youtube.com/shorts/pLaXFPG0Fk0