Форум за любителите на Стара електроника
Радиоприемници => Ремонт, схеми, документация и литература => Темата е започната от: LZ5PL в 23 Юни, 2026, 22:15:56
-
На срещата в събота купих едно Р-311. В общи линии всичко изглежда налично и даже в добро състояние, Единствено боята на кутията е поолющена и даже липсва частично отстрани. С една дума - добре ще е да се пребоядиса.
Нямам никакъв опит по въпроса и търся съвет:
Трябва ли първо да се изшлайфат повредените участъци за да не си личи при пребоядисването разликата в дебелината на покритието ? Ако да - с какъв номер шкурка или нещо друго ?
Каква боя препоръчвате ? Кутията е светло зелена, челният панел - сив. На пръв поглед със спрей , но се опасявам че няма да стане равномерно. Опитвал съм така да боядисам една тръба и резултатът не ми хареса. Търся съвет и по това.
Самият цвят и в двата варианта си е безлично военен, не съм сигурен намират ли се такива бои.