Форум за любителите на Стара електроника
Радиоприемници => История на марките и модификациите => Темата е започната от: mano в 30 Януари, 2014, 22:32:55
-
Кое струва тези 160€ ?
Линк (http://www.audiotrends.com.au/Analogue_Radios.html?parentCategory=227)
-
Ценообразуването отдавна не се прави на базата на характеристиките на продукта а на базата на пазарното позициониране, което си е чиста проба комуникационни продукти, които нямат нищо общо с продавания физически продукт.
Демек вложения рекламен труд най-вероятно ще струва там някъде с калкулирана печалба ест. А самия уред кат го гледам какво е от евтинджос материали да струва МаХ 5 Евра
+ Е тая мизерия е причина за цената:
Digital Audio Broadcasting (DAB) is a digital radio technology for broadcasting radio stations, used in several countries,
particularly in Europe. As of 2006, approximately 1,002 stations worldwide broadcast in the DAB format.[1]
An upgraded version of the system was released in February 2007, which is called DAB+. DAB is not forward compatible with DAB+, which means that DAB-only receivers are not able to receive DAB+ broadcasts
http://www.whathifi.com/news/best-dab-digital-radios-to-buy-in-2013
-
Това е базирано на един високоинтегриран бейсбанд чип, който е много евтин. Всичко е реклама и балами. Материали и интелект - около 30 евро.
-
Такива боклучета по "Илиенци" - по 30 кинта парчето :D
Луда работа!
-
По принцип става дума точно за това радио и марка, а не за подобните хиляди боклуци. За това разправят било много качествено и т.н.т. но като чета мнения на немци и други, казват че цената е преувеличена поне 2-3 пъти.
-
Радиото Е много качествено, има особенно впечатляващ звук за тоз корпус. Но все пак си остава един радиоприемник, който е твърде скъп за това, което представлява. Уникалното при тях е акустичния дизайн - вътре има нещо подобно на сгъната хорна, която позволява "голям" звук от малка кутия, патентовано е. Голям праз. Мода.
-
Да, гледах го преди две години на HI-FI Expo-то. Наистина звука който вади е брутален за размерите му. Естествено нито струва толкова, нито бих дал тези пари за него, но определено не може да става дума за никакво сравнение между него и китайските боклуци от Илиянци. Като цяло е вложен доста труд и проектиране в него, както и качествени материали. Разбира се цената пак си остава прекалено висока, 100тина лева е реалната му цена с разумна печалба според мен.
-
Tivoli се забелязва като част от обзавеждането на модерни офиси, жилища и търговски витрини на различни продукти, повече с рекламна цел като дизайн, защото се е наложило като модерно радио за "всички времена".
Радиолюбител от Германия беше изработил радиоприемник по схема на един от моделите на Tivoli. В сравнение с оригинала, имаше проблеми само с високоговорителя и акустиката на кутията.
Ако някой има информация от Интернет, ще бъде интересно да я сподели.
-
Е че каква информация ти трябва, нормален суперхетеродинен радиоприемник с междинна 10.7 и качествено НЧУ. Това е лесно постижимо за всеки. Именно във високоговорителя и акустичната система е тайната на това радио, и затова свири така качествено. Във всяка аудио система най-трудния за изпълнение елемент, и този от който най-драстично зависи качеството на възпроизвеждания звук е акустичната система т.е. тонколоните и стаята в която са разположени. Усилвателите с много по-малко средства и усилия постигат много добри параметри, които с подходяща акустична система ще ти увисне ченето от звук :)
-
Преди доста време гледах в Тубата клип, в който се сравняваше Tivoli с аналогова скала и Sony с цифрова скала. Tivoli отделяше много слаби и силни FM радиостанции през 100 kHz.
Цената му обаче е висока, а за тези пари има по-качествени и интересни радиоприемници.
-
Е че каква информация ти трябва, нормален суперхетеродинен радиоприемник с междинна 10.7 и качествено НЧУ. Това е лесно постижимо за всеки.
Усилвателите с много по-малко средства и усилия постигат много добри параметри, които с подходяща акустична система ще ти увисне ченето от звук :)
Хиляди "благодарности" за "информацията", от която ми увисна ченето ! :D
По-добре късно, отколкото по-късно ! :D
-
Това е базирано на един високоинтегриран бейсбанд чип, който е много евтин. Всичко е реклама и балами. Материали и интелект - около 30 евро.
Кой е тоз чип?
-
Никой! Била ми е грешна информацията. Дори акустичен дизайн особен няма, просто мощно стъпало, бесрефлекс за кутията (който няма как да работи идеално в кутия пълна с платки и жици), як говорител и някаква специална аудио корекция с обратни връзки от изхода на усилвателя. Ако не броим модерния чип на радиото - TEA5711T, останалото е дизайн от 70-те сякаш. Но са го докарали все пак. http://la3za.blogspot.ro/2013/12/scratchy-tivoli-audio-model-one.html (http://la3za.blogspot.ro/2013/12/scratchy-tivoli-audio-model-one.html)
:hi:
П.П. Ето го и дядото - http://www.somerset.net/arm/fm_only_klh_8.html
-
http://la3za.blogspot.ro/2013/12/scratchy-tivoli-audio-model-one.html
Каква е цената на този модел ?
(http://la3za.blogspot.ro/2013/12/scratchy-tivoli-audio-model-one.html)
-
Мисля, че в Амазон беше около 150$. Твърде скъпо е за това, което се съдържа в него.
-
В приемник за 150 долара да сложат променлив кондензатор, който създава проблеми на третата година, си е лека излагация. Уж елементите били с високо качество и били доставяни със специални поръчки !
Имам радио Panasonic за 25 долара със същия променлив кондензатор, но се разпръщя чак след 10 години.
-
И аз имам Sanyo и Hitachi със същите променливи кондензатори и двете се разпръщяха след 15тина години, същата марка Mitsumi но явно са свалили качеството. На по-стар касетофон Хитачи от 81-ва променливия кондензатор е Alps и до днес не е правил никакви проблеми, просто е по-качествена марка. Напълно подкрепям че не е редно радио струващо 150 евро да почне да прави проблеми с променливия кондензатор на 3тата година. Вярно е също обаче че няма нищо по-качествено в момента, просто се произвеждат само боклуци, а останалото болшинство е с цифрова настройка. Но наистина като иска тази нечовешка сума за радиото, и съвсем очевидно е направено и проектирано с мерак и с изпипване на детайла, щеше да е много добре да се сложи някакъв по-сериозен променлив кондензатор, та да не прави проблеми, я вижте как променливия кондензатор за УКВ на Селена не правят проблеми и след 35 години. Сега някои ще кажат че правят, да случва се но значително по-рядко от японските. В най-честия случай при нормална употреба няма проблеми за декади, докато японските в рамките на 10тина години правят проблеми. С превключвателите е същата история.