Здравейте приятели. През 2016 година и аз си купих такъв Филипс и чак сега започнах да го ремонтирам.Не искам да отварям нова тема и за това пиша тук.
Кутията е много добра, кордата на стрелката е откачена, присадена е лампа EZ 80, липсват оригиналните електролити, но с тел към стойките на предния панел беше вързан двоен електролит, изолацията на кабелите се разпада. Отрязан е захранващия кабел.
Понеже не съм достатъчно опитен с четене на схемата, започнах с кабелите - отпоявам от едната страна, нахлузвам термо шлаух и запоявам отново. Меря кондензаторите и ги подменям, защото са променили капацитета си. Доста интересно са направени-залети са с много дебел слой /около 5 милиметра/ дзифт, който вече е успял да се пукне дълбоко.
Не съм сигурен, че к-р № 28 по схемата е 50 мф полярен, но и на този, който свалих, пише същото и на снимката на Валери е същия. За сега няма да включвам радиото в тока

Темите за това радио на Любо и на Валери много ми помогнаха.
Може би са проблемни и плоските к-ри, Валери ги е заменил с тръбни. Ще поровя и ако намеря, ще ги сменя, сега ми стана ясно какви стойности имат. Някъде имах лампа AZ 1 и ако я намеря, ще я сложа.
Докато съм премятал радиото по масата, съм повредил предпазителя на мрежовия т-р. ще се наложи да сложа тънка жица на негово място. За сега толкоз, очаквам съвети и съчувствие за непосилната работа, с която съм се заел
