| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
Общи приказки / Re: МУЗИКА
« Последна публикация от Ивайло - Днес в 12:52:36 »
Като всяко едно нещо и музиката търпи развитие ! За сега , изкуственно генерираната музика си личи !Определено на мен ми звучи с"стерилно" на други може и да им харесва ! Но забелязвам че все по често искат да пускам за поздрави !
2
Общи приказки / Re: МУЗИКА
« Последна публикация от bxd - Днес в 11:25:44 »
Сигурно е хубава ИИ песента, но аз нямам никакво желание да си пускам. За мен музиката е свързване с хората - творци, които успяват да предадат от безкрайната си енергия на нас феновете. ИИ генерираната музика ме кара да се чувствам глупаво и някак омаловажава таланта и усилията на музикантите. А и не само на тях - и на тонинжинерите и всички работещи в студиото. Някак се къса връзката.
И за да не съм офтопитик, ето един прекрасен кавър на любима моя песен:

/>
3
Продавам / Re: Съветски лампов вакумизмервател
« Последна публикация от CecoRx2 - Днес в 08:57:18 »
Снимки
4
Продавам / Re: Съветски лампов вакумизмервател
« Последна публикация от CecoRx2 - Днес в 08:54:24 »
Снимки
5
Продавам / Съветски лампов вакумизмервател
« Последна публикация от CecoRx2 - Днес в 08:45:58 »
Уреда се продава на цена от 75 евро
Налични вътре 3 тор.трансформатора за лампова техника.
ТФТ8 ТНТ7
За части или нормална употреба.
10на кг е.
10 дни обявата ще е само тук.


0898734625
Любоир Любенов
Софияь
6
На срещата в събота купих едно Р-311. В общи линии всичко изглежда налично и даже в добро състояние, Единствено боята на кутията е поолющена и даже липсва частично отстрани. С една дума - добре ще е да се пребоядиса.
Нямам никакъв опит по въпроса и търся съвет:
Трябва ли първо да се изшлайфат повредените участъци за да не си личи при пребоядисването разликата в дебелината на покритието ? Ако да - с какъв номер шкурка или нещо друго ?
Каква боя препоръчвате ? Кутията е светло зелена, челният панел - сив. На пръв поглед със спрей , но се опасявам че няма да стане равномерно. Опитвал съм така да боядисам една тръба и резултатът не ми хареса. Търся съвет и по това.
Самият цвят и в двата варианта си е безлично военен, не съм сигурен намират ли се такива бои.
7
Колекции / Re: Колекцията на Радостин.
« Последна публикация от radostin.kolev - Вчера в 22:15:01 »
Днес се сдобих с втори български радиоапарат марка Алфа, от преди 1944г. Като цяло се оказа абсолютно идентичен с другото, което публикувах преди време, с изключение на плата, който вероятно е сменян и малко по лошо състояние. Лампите са ECH11, EBF11, EF12, EL11, AZ11 и EM1, като последната беше счупена. Върху екраниращи те капачки на филтрите имаше същото лого, което вероятно е фирменото на производителя, върху задната част на говорителя, отново имаше надпис с молив "Алфа радио", не открих дата на производство, модел и сериен номер. За съжаление и това дойде без капак, но предполагам че е стандартния за периода шперплат с дупки и без надписи. Никъде не успях да намеря информация за този производител, освен в една публикация тук във форума, на списък с одобрени за продажба радиоапарати.
8
Търся/Купувам / Търся лабораторно захранване
« Последна публикация от Dennislaw91 - Вчера в 12:47:27 »
Здравейте, търся лабораторно захранване 0876447289
9
Съобщения до потребителите / Re: Приготвяйте се!
« Последна публикация от mbg - Вчера в 00:38:30 »
Пропуснах тази година, нещо друго интересно имаше ли? Осцилоскопа е добър, имал съм такъв, както и 2235, върши чудесна работа. Огледай го да няма от прозрачните Рифа кондензатори, че вдигат много пушек... Един такъв имаше такива даже в екранирания захранващ конектор, гледах го като голям камък след като ми напълни стаята с пушек и след отваряне не се виждаше от къде е излезнал... само леко омазнения захранващ кабел го издаде :D
10
С риск темата да се превърне в монолог ще добавя още информация. Надявам се да е полезна.
След проверка на силовите елементи, както и на други потенциални жертви, се оказа, че повече щети няма.
Както е обяснено в една стара тема, най-добре е тестваните елементи да се свалят. Да си призная мен ме домързя и повечето вериги ги проверих на място, но се наложи да направя и някои изчисления. Чудесен повод да събудя един 35 годишен приятел - Casio fx-991.
И така:
  • замених КА7500 с TL494;
  • замених Q12 / C945 с BC546B. Понеже изводите не съвпадат, се наложи малко усукване ;о)
  • замених Z4 с аналогичен на 18V.
Захранването заработи, както преди!
Прилагам малко осцилограми за цвят. На тях се виждат сигналите на RC генератора и двата канала на ШИМ-а. Захранването е пуснато без товар, като изключим вентилатора за охлаждане.
Страници: [1] 2 3 ... 10

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |