| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
Технологии и джаджи / Re: заместител за селен M250C80
« Последна публикация от lz2xl - Вчера в 23:21:37 »
Ти така си мислиш,селеновия вентил е нелинеен елемент и при различни токове си променя вътрешното съпротивление.Това сме го дъвкали  не само в тоя форум.
2
Технологии и джаджи / Re: заместител за селен M250C80
« Последна публикация от shyyyy - Вчера в 23:13:19 »
Да без да искам го сбърках..нищо де.
Слагаш му един диод произволен подбираш си съпротивление (0-120ома 25Вт някъде) и си готов..
3
Технологии и джаджи / Re: заместител за селен M250C80
« Последна публикация от lz2xl - Вчера в 17:38:27 »
Същата работа като предния коментиран в темата.Ако не знаеш Е250С40 означава 250 волта,до 40 ма максимален изправен ток.Такъв не съм виждал,може и да има.Да не го бъркаш с E250C400.
4
Технологии и джаджи / Re: заместител за селен M250C80
« Последна публикация от shyyyy - Вчера в 17:24:28 »
Айде сега да измислим една универсална замяна за Е250С40?
5
Ремонт, схеми, документация и литература / Re: "PHILIPS 470A", реставрация
« Последна публикация от mbg - Вчера в 13:20:15 »
очакваният (и опасен за здравето) ток е под 1 милиампер.

40-50мА се счита за опасен, а около 20мА се считат за достатъчни за неотпускаща мускулна контракция. По моите груби сметки утечката е между 1000 и 10000 пъти по-малка.
6
Валери,слагам ти схемата на единия от вариантите за много диапазони.Да с потенциометър.
7
       Малкото радио много добре  приема на УКВ,звука е много добър. На средни вълни бучи не по-лошо от Филипса, но едва хваща една българска станция. В жака запоих два резистора по 1 К ом, но като че ли е много - Филипса започва да говори и свири чак когато потенциометъра е завъртян поне на четвърт.

8
Да, но настройката нали става с потенциометър, а не с променливия кондензатор на радиото.
9
Все пак е Китай,ако е производство на JL добре,ако е KTMicro или неизвестен производител от типа "третата оризова нива вдясно от селото" варианти :) Китайците много обичат да продават и производствен брак като нормално качество :)
Има тема във форума по този въпрос,доработка на Веф.Линка го дадох по рано.Трета страница и нататък.Колегата Didov е сложил видео.
10
Добре изглежда, браво. Този модул освен УКВ и СВ, има ли блутут?, има ли добра селективност на УКВ?

Този модул няма блутут.
На УКВ и СВ има много добра чувствителност и сравнително добра селективност и  става за вграждане в радиоприемници, усилватели, грамофони и други подобни.
Планирам да го монтирам във VEF204 като използвам оригиналния превключвател за обхватите на КВ.
С подходящ НЧУ ще се получи радиоприемник със захранване 3V от акумулатор.   
Страници: [1] 2 3 ... 10

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |