| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
Колекции / Re: Една бедничка колекция. Колекцията на styrshel
« Последна публикация от Лъчо Минков - Днес в 12:44:38 »
      Страхотно радио, ако имах място, щях да го взема! Имам един Нордменде кабинет - 80 х 100 х 35 см. грамофона липсва. Ако успея да го дам някъде....
2
Общи приказки / Re: AliExpress питанка
« Последна публикация от lz2lx - Днес в 12:42:44 »

2:25
3
Колекции / Re: Моята сбирка. Колекцията на Лъчо Минков
« Последна публикация от Лъчо Минков - Днес в 12:27:55 »
             Ето нещо ново и при мен - Здравко ми подари един бакелитен Филипс в прекрасно състояние. Много благодаря Здравко!!! :drinks:
4
               Благодаря много, надявам се да не съм объркал стойностите на кондерите.
5
Продавам / Re: Метална кутия подходяща за проект
« Последна публикация от CecoRx2 - Днес в 11:01:52 »
снимки
6
Продавам / Метална кутия подходяща за проект
« Последна публикация от CecoRx2 - Днес в 11:00:11 »
Контролен блок от лабораторна апаратура подходящ за различни проекти.
Наличен мрежов траф-тестван с предпазител и мрежов ключ готови за употреба , платка с качествени  елементи.

Размери 215X183X90 mm без крачетата.
Масивен алуминий .

Всички копчета , винтчета и др са в наличност.

Цена 25 евро

София 0898734625
Любенов
7
Общи приказки / Re: МУЗИКА
« Последна публикация от shri - Днес в 10:12:57 »
 Еми да. Изразявам мнението си. Ти не се притеснявай че се закачам с адаша, бирата от мен му е в кърпа вързана. Само не знам кога ще си ходя тая година.
8
Успех Лъчо  :good: .
9
Търся/Купувам / Търся сервизна лампа с лупа
« Последна публикация от Dennislaw91 - Днес в 08:11:01 »
0876447289
10
    Здравейте приятели. През 2016 година и аз си купих такъв Филипс и чак сега започнах да го ремонтирам.Не искам да отварям нова тема и за това пиша тук.
    Кутията е много добра, кордата на стрелката е откачена, присадена е лампа EZ 80, липсват оригиналните електролити, но с тел към стойките на предния панел беше вързан двоен електролит, изолацията на кабелите се разпада. Отрязан е захранващия кабел.
     Понеже не съм достатъчно опитен с четене на схемата, започнах с кабелите - отпоявам от едната страна, нахлузвам термо шлаух и запоявам отново. Меря кондензаторите и ги подменям, защото са променили капацитета си. Доста интересно са направени-залети са с много дебел слой /около 5 милиметра/ дзифт, който вече е успял да се пукне дълбоко.
      Не съм сигурен, че к-р № 28 по схемата  е 50 мф полярен,  но и на този, който свалих, пише същото и на снимката на Валери е същия. За сега няма да включвам радиото в тока  :master2:
      Темите за  това радио на Любо и на Валери много ми помогнаха.
      Може би са проблемни и плоските к-ри, Валери ги е заменил с тръбни. Ще поровя и ако намеря, ще ги сменя, сега ми стана ясно какви стойности имат. Някъде имах лампа AZ 1 и ако я намеря, ще я сложа.
      Докато съм премятал радиото по масата, съм повредил предпазителя на мрежовия т-р. ще се наложи да сложа тънка жица на негово място. За сега толкоз, очаквам съвети и съчувствие за непосилната работа, с която съм се заел  :help:


Страници: [1] 2 3 ... 10

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |