31
Технологии и джаджи / Re: Стабилизатор от 0 волта до 5 волта
« Последна публикация от BatKoce - 20 Юни, 2026, 10:43:39 »Аз също съм за понтенциометър в този случай. Ползва се качествен сабилизатор на 5 волта, което е лесно постижимо. След него се ползва качествен потенциометър, какъвто беше споменат. При положение, че входното съпротивление на изследваната схема е много високо и не се променя, може да се избере потенциометър, чието съпротивление е много пъти по-ниско от входното. Това трябва да свърши работа в повечето случаи от практиката.
По-трудно ще бъде, ако входното съпротивление е ниско и/или се променя от някакво условие...
По-трудно ще бъде, ако входното съпротивление е ниско и/или се променя от някакво условие...
Начало
Активни теми
Търси
Вход
Регистрация
Последни публикации
), понеже утечката е капацитивна.