| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Китайски инверторен електрожен  (Прочетена 18732 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Китайски инверторен електрожен
« Отговор #15 -: 17 Август, 2017, 09:46:14 »
Мяза ми на супер кофти машинка сглабяна в час по трудово от китайчетата :).
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 616
  • Населено място: Сандански
Re: Китайски инверторен електрожен
« Отговор #16 -: 21 Август, 2017, 19:06:20 »
Понеже бях една седмица почивка, та чак сега отварям темата.
Благодаря за снимките  на колегата.
Ето и леко разяснение на инвертора. Долу са диодите за изправяне на заваръчния ток. Те са по 20А всеки.
Горе са МОСФЕТ транзисторите. Аналози на ИРФП 460.
Машинката е пълен мост и работи на около 100 кХц. Реален максимално допустим ток 140А. Няма да се учудя ако китаеца е ограничил и на 120А, но това може да се види само с измерване.
Колега - ако имаш желание и време - може да измериш максималния ток и ако той надвишава 140А те съветвам да го ограничиш. За доброто на машината е.
Питай ако има още въпроси.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Активен goldib

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 243
  • Населено място: Пловдив
Re: Китайски инверторен електрожен
« Отговор #17 -: 21 Август, 2017, 22:40:09 »
 :hi: :drinks:

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 616
  • Населено място: Сандански
Re: Китайски инверторен електрожен
« Отговор #18 -: 23 Август, 2017, 08:54:44 »
Забравих да кажа - индикатора който показва времето на Луната :D може да се нагласи да показва реалните /приблизително/ Ампери
Ако въобще го гледаш - аз работя на усет и не гледам на колко Ампера съм.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен topco54

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 2
  • Населено място: Видин
Re: Китайски инверторен електрожен
« Отговор #19 -: 28 Септември, 2017, 23:18:23 »
Здравейте, ако ви е възможно да ми кажете коя е интегралната схема от малката платка на електрожена VOV-200. Там има два чипа в smd изпълнение, на тази с 8 крачета, пише 28458 и на долния ред PJCV. А на другата която има 14 крачета надписа не се чете. Моля за съдействие.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 616
  • Населено място: Сандански
Re: Китайски инверторен електрожен
« Отговор #20 -: 29 Септември, 2017, 08:49:23 »
Отговорих ти на пощата.
Проблем ли има инверторчето?
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен topco54

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 2
  • Населено място: Видин
Re: Китайски инверторен електрожен
« Отговор #21 -: 29 Септември, 2017, 12:20:28 »
Залепва и зачервява екектрода, прави го само на правотокови електроди, с обикновени работи.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 616
  • Населено място: Сандански
Re: Китайски инверторен електрожен
« Отговор #22 -: 29 Септември, 2017, 14:46:57 »
Залепва и зачервява екектрода, прави го само на правотокови електроди, с обикновени работи.

Този електрожен работи доста зле с електроди тип базичен /неправилно наричани стоманени/
Може да се опита поставянето на външен дросел, както съм писал в началото, но чудеса не очаквай.
За толкова пари - толкова ще работи.

Телефона ми го има в подписа - винаги може да ми се обадиш за консултация. :drinks:
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Китайски инверторен електрожен
« Отговор #23 -: 27 Октомври, 2017, 21:38:04 »
Преди минути видях в OLX друг китаец-ММА 200. Рекламата му съдържа доста екстри-освен 200-та ампера-дали си струва 140-150-те лева?

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 616
  • Населено място: Сандански
Re: Китайски инверторен електрожен
« Отговор #24 -: 28 Октомври, 2017, 17:56:14 »
Само аз ли не виждам линк...
И какви екстри очакваш...да заварява сам ли? :)
« Последна редакция: 28 Октомври, 2017, 18:01:26 от pansim »
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Китайски инверторен електрожен
« Отговор #25 -: 29 Октомври, 2017, 11:27:52 »
Човека ,който го продава му е направил реклама.
https://www.olx.bg/ad/mma-200-invertoren-elektrozhen-s-displey-138-00lv-ID6Y8f7.html#55ebf719c6

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Китайски инверторен електрожен
« Отговор #26 -: 29 Октомври, 2017, 15:07:24 »
Описанието е до голяма степен описание на принципа на работа на един инверторен електрожен, такива каквито са всички останали. Разните там микропроцесорни алгоритми за промяна на стойността на заваръчния ток динамично наричани Hot start, anti-stick и тем подобни са единствените „екстри“ които притежава, но не очаквай от това да започнеш да правиш красиви заварки ако по принцип не можеш да заваряващ :) това са си търговски трикове в 90% от случаите и останалите 10% има някакво подобрение в работата. Дали изкарва 200 ампера при положение че най-дебелия препоръчан електрод е 3.25 милиметра - съмнявай се!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 616
  • Населено място: Сандански
Re: Китайски инверторен електрожен
« Отговор #27 -: 29 Октомври, 2017, 16:04:41 »
Поредните хасковски изцепки!!!
Само като чета "описанието" първо ми става смешно, а после тъжно.   
Тъжно, защото се допуска в публичното пространсто да се пишат велики глупости, на които всеки човек, с познания в областта би се изсмял.
За да не съм голословен:
1. 200 амперова машина работи с лекота с 4мм електрод. Тук имаме заявен 3.25, което ме навежда на мисълта че реално!!! няма повече от 120А, т.е. реално е за постоянна работа с 2.5.
 Всъшност това съм го казвал и доказвал многократно.

2. Намалено импулсно натоварване на мрежата - пълна глупост! Ужасяващо неграмотно изказване! Всеки инвертор от този тип без PFC натоварва сериозно именно импулсно мрежата!

3. Включване на ИГБТ транзисторите от 800 до 4000 пъти в секунда - това е поредното малоумно твърдение - защото честотата в тези инвертори е постоянна и е от порядъка на 40-60 кХц. Да не цитирам писаното по-надолу в обявата...съшата боза, написана от хора нямащи и най-малка предства какво и как работи.

4. Функции антистик и др...такива неща в конкретния екземпляр няма!!! Ако някой не вярва - моля да си купи един, и да тества. Ако аз греша, публично заявявам, че ще му го платя до последната стотинка!!!!!!!!!!!!! :drinks:

5. Вижте заявената мощност - 3.9KVA.  Като се има предвид че в масовия случай, косинус Ф при инверторите без PFC е около 0.7, всеки може да сметне колко е реалната мощност в дъгата.
Пример: 3.9*0.7=2.73кВт  При напрежение на горене на дъгата около 24 волта /средно/ се получава: 24*110 /ампера/ = 2.64 кВт...т.е. имаме реален 110 Ампера заваръчен ток, и това е съгласно описанието на търговеца.

6. Споменава се нещо за мрежово напрежение преминаващо през нулата и тем подобни дивотии...каква нула, какви глупости. Това не е тиристорно управление! Няма никакво преминаване през никаква нула и ....ужас...
Спирам до тук...няма смисъл да се пише повече.
Надявам се че съм бил полезен.
« Последна редакция: 29 Октомври, 2017, 16:17:17 от pansim »
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен ценков

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 31
  • Населено място: Пловдив
Re: Китайски инверторен електрожен
« Отговор #28 -: 29 Октомври, 2017, 18:52:43 »
   Пансин е абсолютно прав.Още съжалявам че не си купих от неговите но яйцето беше опряло та купих един от селския магазин. 200А. Свърших си работата с електроди 2,5 работеше добре. Тия дни ми се наложи да работя с 3,25 -еми слабичък е. Но въпреки недостатъците си работи няколко класи над евтините трансформаторни "изделия" продавани по магазините.

Активен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Населено място: Варна
Re: Китайски инверторен електрожен
« Отговор #29 -: 29 Октомври, 2017, 20:03:57 »
Не знам какво се очаква от електрожен за 138лв.(както е в обявата)??? Какъвто и да е 200А-перов ще е 3 пъти по-скъп.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |