| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Съвет за ролков SONY PCM 3348 48HR !?  (Прочетена 1433 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен stoi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 221
  • Населено място: Кричим
    • www.ev-bg.com
Съвет за ролков SONY PCM 3348 48HR !?
« -: 06 Октомври, 2017, 09:30:56 »
Излиза ми възможност да закупя такова чудо.  SONY PCM 3348 48HR Понеже никога съм нямал досег с ролкова техника искам съвет дали си заслужава това чудо ? То е ясно че силата му е в звукозаписа, но ще върши работа и само като възпроизвеждащо устройства. Та с една дума струва ли си това огромно "чудо" за 300 лв mри положениеq че е и с проблем и не се знае точно какво му е ? После ще трябва да се търсят ролки за да се слуша все пак нещо и тн. А доколкото чета не са стандартни и са цифра и те. Филма няма да е малък.

http://www.broadcaststore.com/pdf/model/10728/PCM-3348.pdf


Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Съвет за ролков SONY PCM 3348 48HR !?
« Отговор #1 -: 06 Октомври, 2017, 10:31:38 »
За 300 лв си заслужава тази машина определено, но ако на живо видиш за какво става въпрос. Това че е с проблем не е учудващо, въпроса е да не е развалина.
Ролките не са евтини (новото производство) но има все още на нашия пазар чисто нови неразпечатвани ORWO например които са отлични ролки и ще свършат почти толкова добра работа както една LPR35 или както се водеше сега новата лента на пазара. (освен ако нямаш твърдо правило без соц. стоки (май точно такова правило имаше :D)).
Обаче с машината очаквай проблеми. Вероятно ще се наложи цялостна профилактика - електронна и механична. С механиката може да се сблъскаш с големи трудности в намирането на конкретни резервни части и решаване на сложни проблеми с лентоводене и други такива. Може да ти съдере нервите, няма по-тегав ремонт от такъв на проблемна лентова машина. Естествено после резултатите си заслужават. Винаги обаче помни - това са супер прецизни машини и често десети от милиметъра луфтове в лагери или деформации на критични места може да дадат разликата между прекрасно свиреща машина и пълен боклук.
P.S. Сега видях че става дума за цифров записвач на магнитна лента - за такъв пари лично аз не бих дал. По-добри записи ще постигнеш на компа, от тогава насам цифровото аудио претърпя толкова значително развитие, че според мен такава машина не си заслужава да бъде притежавана, освен като експонат. Но пусто не съм фен на марката.
« Последна редакция: 06 Октомври, 2017, 10:37:05 от origo »
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен kristov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 70
  • Населено място: Polski Trymbesh
Re: Съвет за ролков SONY PCM 3348 48HR !?
« Отговор #2 -: 06 Октомври, 2017, 13:07:39 »
Ако ще правите професионално звукозаписно студио ще Ви свърши работа, но ако е за слушане на музика по добре някой магнетофон за тия пари има доста и то без проблеми.

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Съвет за ролков SONY PCM 3348 48HR !?
« Отговор #3 -: 06 Октомври, 2017, 20:47:32 »
Как смяташ да го местиш? Някъде видях 220кг!  :o :D

Неактивен Laic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 155
  • Населено място: Пазарджик
  • Петър Петров
Re: Съвет за ролков SONY PCM 3348 48HR !?
« Отговор #4 -: 07 Октомври, 2017, 00:37:06 »
...... Някъде видях 220кг!  .. 
Но пък вероятно, ще бъде  еднинственият притежател на такова устройство в БГ ?!?
Аз бих преговарял за цената. Това не трябва да отива на вторични!
МОМЧЕТАТА НЕ ПОРАСТВАТ,САМО ИГРАЧКИТЕ ИМ СТАВАТ ПО-СКЪПИ.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Съвет за ролков SONY PCM 3348 48HR !?
« Отговор #5 -: 07 Октомври, 2017, 01:05:50 »
Но пък вероятно, ще бъде  еднинственият притежател на такова устройство в БГ ?!?
Аз бих преговарял за цената. Това не трябва да отива на вторични!

А аз бих го купил веднага , ако колегата се откаже .  :blum1:

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1527
  • Населено място: Варна
Re: Съвет за ролков SONY PCM 3348 48HR !?
« Отговор #6 -: 07 Октомври, 2017, 09:47:19 »
Който го купи, да се обади - има две чисто нови ролки с лента от  мен!  :drinks:

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Съвет за ролков SONY PCM 3348 48HR !?
« Отговор #7 -: 07 Октомври, 2017, 13:23:29 »
Това е уникална техника, но само да предупредя - трябва много ясно да се разбере какви са му грижите, защото тази електроника (без да подценявам уменията на сандъкчиите) е много тежка за ремонт. Обикновенно Сони я сменят на модули и въобще не ремонтират. Ако драмата е ремонтопригодна в домашни услови - взимай! Това, дори да не го ползваш, само по себе си се явява вид имАне, цената у ще расте с годините и ще е ценност за всички разбиращи. Трябва му сухо и без големи температурни цикли и ще е вечено.  :drinks:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Съвет за ролков SONY PCM 3348 48HR !?
« Отговор #8 -: 07 Октомври, 2017, 20:45:58 »
И аз бих го взел, но както каза някой, ще преговарям за цената. Друго беше да сме Германия или Англия. Там стойността ще расте. У нас би проявил интерес някой луд колекционер. Както съм казвал много пъти, нито ще се ползва, нито ще се гледа и само ще прашясва. И аз имам нещо подобно, но съм го взел за 25 лева, пък и тежи "само" 32 кг.  :)
Показал съм го в колекцията, но ето го за припомняне:


 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
4 Отговора
4098 Прегледи
Последна публикация 28 Октомври, 2013, 14:01:27
от Ангел Симеонов
0 Отговора
875 Прегледи
Последна публикация 21 Май, 2015, 19:11:09
от Bengata
7 Отговора
1889 Прегледи
Последна публикация 03 Октомври, 2015, 16:45:27
от cmdj7
SONY TC-W 490

Започната от gruyo Продавам

1 Отговора
1080 Прегледи
Последна публикация 06 Септември, 2015, 13:41:20
от gruyo
2 Отговора
427 Прегледи
Последна публикация 30 Юли, 2017, 22:45:21
от xborox

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |