| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Куриерските служби се отчитат пред НАП  (Прочетена 10604 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Куриерските служби се отчитат пред НАП
« Отговор #30 -: 10 Август, 2018, 13:55:12 »
Търговския отдел , е търговски отдел - името указва какво се прави в него .,
Единствения сайт където може да купиш и продадеш техника на поносима цена - е " сандаците" .  Навсякъде , е  леш ! Високи цени , и лъжливи търговци . Печалбата в тоя занаят е в ремонта и възстановяването . А че някой ще вземе 10лв., от врътка , на мен лично ми не пречи .  А за НАП , които имат да плащат , да се оправят . Данъчни , и съд не се коментират . Но пък може да ги съдиш - наемаш  си адвокат , и ги почваш .  :rofl:
А който му се продава , в Монтанско  например  има 4 битака в седмицата , отива продава , купува  , нема НАП , нема " комисия за пределни цени " ...И се прибира . 
« Последна редакция: 10 Август, 2018, 14:16:07 от радиото »

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Куриерските служби се отчитат пред НАП
« Отговор #31 -: 10 Август, 2018, 20:07:42 »
За любознателните, но не искащи да четат, от НАП са спретнали кратка статия с обосновка
Облагане на продажбите на лични вещи в Интернет от физически лица

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Куриерските служби се отчитат пред НАП
« Отговор #32 -: 10 Август, 2018, 20:14:34 »
За любознателните, но не искащи да четат, от НАП са спретнали кратка статия с обосновка
Облагане на продажбите на лични вещи в Интернет от физически лица
Да , по едно време май бяха решили да вкарат старите радиоапарати в раздел - антики .... И други предмети , също . Мотовилката и кросното на баба , също влизаха по тая логика .,

Неактивен Laic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 155
  • Населено място: Пазарджик
  • Петър Петров
Re: Куриерските служби се отчитат пред НАП
« Отговор #33 -: 10 Август, 2018, 21:04:36 »
За любознателните, но не искащи да четат, от НАП са спретнали кратка статия с обосновка
Облагане на продажбите на лични вещи в Интернет от физически лица

Ъхъ, това вече беше написано - тук:

....

и тук:

....

Имам чувството, че тия от НАП четат нашия форум и преписват в техния сайт  :lol:
МОМЧЕТАТА НЕ ПОРАСТВАТ,САМО ИГРАЧКИТЕ ИМ СТАВАТ ПО-СКЪПИ.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Куриерските служби се отчитат пред НАП
« Отговор #34 -: 11 Август, 2018, 02:13:38 »
@barlog

Ако искаш може да забраним да ти се появява търговския раздел, че да не се дразниш на НЕ контролираните от народната република цени.

Относно данъците- ДЕМКРАЦИЯ знам, че за някои е нова концепция тая дума, но в общи линии ти дава избора да НЕ си платиш данъка и да НЕ те изпратят в трудов лагер по политически причини заради това ами просто да ти наложат глоба, която да ти конфискува единственото жилище през ЧсИ и по тая линия да живееш по улиците...

Изяснете си до каква сума може да търгувате без да ви глобяват данъчните, във всеки Еконт и в някои бюра на НАП ще ви кажат.
« Последна редакция: 11 Август, 2018, 02:32:52 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Куриерските служби се отчитат пред НАП
« Отговор #35 -: 11 Август, 2018, 11:10:22 »
Да си кажа и аз като модератор на въпросния раздел.Държавата иска да си вземе данъците и ще си ги вземе независимо дали нас това ни харесва и има определени правила за това.Това обаче че колегата barlog критикува раздела "Купува,продава,заменя" за мен е малко странно.От последните му 15 публикации,12 са в този раздел.Статистика.......
Както каза колегата Pichaga933 не е проблем за хора на които им не неприятно да "виждат" раздела вероятно е възможно да се направи отстъпка и за тях да остане скрит.

Неактивен barlog

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 121
  • Населено място: гр. Куклен
Re: Куриерските служби се отчитат пред НАП
« Отговор #36 -: 11 Август, 2018, 16:54:17 »
Да колегата Barlog ползва активно раздела но освен да продава,  не му пречи и да подарява.....Ако някой се чувства засегнат от мнението ми по горе...моля да бъда извинен.  С това спирам да пиша в тази тема че ще тръгнем  .....към други теми ;)

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |