| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Медия монитор приложение  (Прочетена 2234 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Медия монитор приложение
« -: 15 Септември, 2017, 10:00:36 »
Преди няколко седмици ми изпадна от eBay един медия монитор за паунд на JML (неизвестна марка за мен). Транспортът му излезе 30-ина лева, което бях предвидил, но не бях предвидил, че този медия монитор няма никакъв вход за видео сигнал. Има единствено USB и CF карта интерфейс. Като забодеш флашка с музика например, стартира някаква базова ОС и започва да свири. Единствените контроли са за силата на звука и вклюване/изключване.
На момента бих го засилил към боклука, но изработката му е нетипично солидна като за съвременната техника. Същевременно проверих, че матрицата е на Samsung, 17-инчова, широкоекранна.
Има ли някакъв вариант да му подам външен сигнал? Първоначално мислех да го закарам на вилата, където имам Bulsat, но май ще трябва да диря друг вариант за там.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Медия монитор приложение
« Отговор #1 -: 15 Септември, 2017, 10:30:44 »
Аз бих го отворил да видя вътре какво има, но ме съмнява да са сложили видеовход, пък да не са го извели на корпус.

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Медия монитор приложение
« Отговор #2 -: 15 Септември, 2017, 10:40:26 »
Отворих го, но за съжаление тогава не снимах, за да ви покажа. За съжаление няма видео вход. Харесва ми много как е сглобен, звукът му също е приличен, като за настоящото ниво на бюджетните телевизори. Както е тръгнало обаче, най-много да сваля матрицата и да пробвам да я продам нея, барем си покрия разходите за транспорта. Другият вариант е да го използвам като дигитална рамка за снимки, но софтуерът му е толкова калпав и картината е зле, въпреки че матрицата е хубава.

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: Медия монитор приложение
« Отговор #3 -: 15 Септември, 2017, 12:13:52 »
https://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=7425.105

В позиция 93 и аз имах подобни !
Варианта бе единтвено чрез кабел и софтуера в описанието !

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Медия монитор приложение
« Отговор #4 -: 15 Септември, 2017, 12:32:08 »
При мен мисля, че няма опция за връзка с PC, а само USB вход за флашка. Ако имаше опция за връзка с компютър, предполагам интерфейсът щеше да е друг, тъй като не съм виждал кабел стандартно USB към стандартно USB. Ама не съм голям специалист в тази посока :-)
В общи линии обаче май виждам накъде отиват нещата. Кутията за един колега, който прояви интерес, матрицата в OLX или тук.

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 274
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Медия монитор приложение
« Отговор #5 -: 15 Септември, 2017, 14:44:06 »
Е по-стандартно от това, няма накъде :)

78922-0

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |