| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: TELEFUNKEN Operette 8 неочакван подарък за 8 март.  (Прочетена 974 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Вчера бях решил да си почивам само, рожденник. Тука времето беше ужасно бурен вятър и валеше. Тая сутрин ме събужда телефона, от фирмата ме сюрпризират, тая вечер нощна. Настроението и надеждата за 3 дена почивка се изпари. Отидох съвсем ядосан да си напазарувам за утре. И на връщане гледам на нашата улица няколко къщи по долу изнасят някакъв склад със боклуци. Оставили някакви чаши и разни боклуци за подаряване. Като никой път реших да попитам, нямате ли някое старо радио за махане. Младежа попита колегата си и след малко с това в ръце ме пита.
 -Като това ли?
 -Да, казвам.
 -Еми мога да ти го дам.
 -Колко искаш?
 -Подарявам ти го, не знам дали работи.
 -Няма значение, ще го поправя.
И така съвсем неочаквано се сдобих с това радио и съм много щастлив. Имам си подарък за роженния ден хе хе. Вече станаха две за реставрация.  ;) :drinks:
112937-0112939-1112941-2112943-3112945-4
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: TELEFUNKEN Operette 8 неочакван подарък за 8 март.
« Отговор #1 -: 09 Март, 2019, 14:17:12 »
С три говорителя, сигурно ще свири доста хубаво. имам отчекнатото парче в горния ъгъл. С какво лепило да го залепя? Някакво за дърво или нещо друго?
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Пловдив
Re: TELEFUNKEN Operette 8 неочакван подарък за 8 март.
« Отговор #2 -: 09 Март, 2019, 14:59:47 »
Честит рожден ден "на патерица" и честит подарък! Не е лош апарата, типична конфигурация за времето си (57-58 г.). Но Телефункен с 3 говорителя си е ОК. Ще си слушаш УКВ-то. Доколкото разбрах отчупеното парченце е налично. С малко лепило за дърво си готов. Притисни го след добро наместване ако нямаш подходяща стяга. Сложи полиетиленово пликче въпху парченцето, него лепило не го лови и натисни отгоре с няколко книги или друго тежко. Да постои колкото пише на лепилото. Може и с хелметексово лепило и с Поксипол. Жив и здрав!

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: TELEFUNKEN Operette 8 неочакван подарък за 8 март.
« Отговор #3 -: 09 Март, 2019, 15:25:47 »
Да, явно са го ударили току що. Докато го носех остана в ръката ми. Имам нещо като каноконлит, но мога да купя и за дърво. После ще шкуря предполагам ще се заличи къде е било счупено. Да, изненада ме това радио приятно, а и си е комплектно.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: TELEFUNKEN Operette 8 неочакван подарък за 8 март.
« Отговор #4 -: 09 Март, 2019, 16:04:18 »
Честито и от мен. Парчето го залепи с лепило за дърво, после може да поошкуриш малко ако се налага.

Неактивен bxd

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 275
  • Населено място: София
Re: TELEFUNKEN Operette 8 неочакван подарък за 8 март.
« Отговор #5 -: 09 Март, 2019, 18:06:34 »
Уау, страхотно радио, че и подарък! Със сигурност ще има прекрасен тон, макар и ВЧ да са със затворено шаси...
ПП: интересни тонкорекции - виждам че има фиксирани настройки и индикатор за НЧ/ВЧ, но не и потенциометри? Само с клавишите ли се работи, или има някъде скрити "колелца" ?
*** Търся: Telefunken 664WK *** Реставрирани: Хармония 20; Концерт; Симфония; Tesla 606 A; VEF Radio; Ригонда Моно-> Стерео; Мелодия 11; Романс; Мелодия 14 стерео *** Чакащи за реставрация: Loewe Opta 2367W *** Чакащи реставрация: <<няма>> :( ***

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: TELEFUNKEN Operette 8 неочакван подарък за 8 март.
« Отговор #6 -: 09 Март, 2019, 20:56:08 »
Не съм го гледал още, след половин час тръгвам на работа. Като му дойде реда ще го разучавам. За сега на масата е едно друго по-интересно. Racal 1792, но за него ще разкажа като го оправя в отделна тема. Но явно е с фиксирани 4 честоти. които се превключват от копчетата.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: TELEFUNKEN Operette 8 неочакван подарък за 8 март.
« Отговор #7 -: 10 Март, 2019, 07:42:21 »
С голямо закъснение,поздрави и от мен!На по-голямо момче,по-голямо радио!Господ си знае работата и те компенсира.Създава ти работа с приятни ремонти за да понасяш по-лесно несгодите.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: TELEFUNKEN Operette 8 неочакван подарък за 8 март.
« Отговор #8 -: 10 Март, 2019, 13:30:35 »
Прав си когато ги правя си почивам. По някога виждам наистина много трудни моменти и ситуации. Колкото и да се опитвам, се натоварвам. Само където нямам много свободно време.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
2 Отговора
2509 Прегледи
Последна публикация 17 Март, 2014, 06:31:06
от sanduk
2 Отговора
2826 Прегледи
Последна публикация 31 Януари, 2016, 10:28:02
от riza77
4 Отговора
3942 Прегледи
Последна публикация 03 Август, 2016, 15:52:14
от stoi
2 Отговора
963 Прегледи
Последна публикация 02 Януари, 2018, 07:11:34
от dragan
0 Отговора
1091 Прегледи
Последна публикация 15 Януари, 2018, 17:04:06
от studio

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |