| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Съвет за покупка на тонколони  (Прочетена 1870 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Съвет за покупка на тонколони
« -: 22 Ноември, 2017, 17:23:36 »
Здравейте. Искам да си взема тонколони на старо, гледам от 10 дни, но не мога да взема правилно решение.
Като цяло спрял съм се на 3 обяви, но и други да ми предложите ще е супер. Ще се радвам ако изразите мнение за тези три вида тонколони: Инфинити, Монитор Аудио, Кенууд:
Държа тонколоните да са в перфектен вид /без никакви намеси/ и естветвено да ги слушам с наслада.
Ако трябва да съм чествен по колоня към Инфинити, заради цената и 12 инчовите баси, но се страхувам да не съжалявам. Нито един от тези тонколони не съм слушал никога и незнам как свирят. На практика мога да ги тествам в еконт или вкъщи, но на дали ще предобия представа напълно.


https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0-19836584/high-end-kenwood-ls-1600-%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D0%B8
https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0-19952171/infinity-sm-122-studio-monitor-%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D0%B8
https://www.olx.bg/ad/tonkoloni-monitor-audio-silver-rx6-ID77ikT.html#72178a3597
JVC AX-1100 I love u

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: Съвет за покупка на тонколони
« Отговор #1 -: 22 Ноември, 2017, 17:53:43 »
 :good:
Здравей !
При озвучителните тела вкус другар няма, както и самичък знаеш, че всяка озвучителна система пресъздава по различен начин отделните жанрове музика ... хубаво е да се съобрази това, освен и наличният усилвател ( ако има такъв ), помещение и т.н. .....
Първите две предложения са от моят град и познавам лично човека ( Вени ), като гарантирам, че всичко е коректно упоменато и описано /фотографирано !
Мисля, че и сега всичко пристига от Англия и държи на перфектният им вид ..... подбира си стоката !
Пиша само с цел да дам успокоение, че човека е стойностен и не искам да влияя на избора на ОТ !

Успех в покупката !

 :drinks:


Неактивен Eltehno

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 392
  • Населено място: Свищов
Re: Съвет за покупка на тонколони
« Отговор #2 -: 27 Ноември, 2017, 22:04:51 »
От въпросните 3 модела, не съм слушал нито единия.
НО, слушал съм други колони на KENWOOD. Бяха с убийствен бас. Така като ги гледам , или KENWOOD или INFINITI.
Тея високоите на размер и тясните, нещо им нямам вяра. С 6" басче какъв бас да изкара. Ако си любител на повечко бас де.
Все пак това е мое мнение, и не го натрапвам на никой. Хубаво е да ги чуеш колоните , които ще купуваш, ама като не са от твоят град ... кофти.

Успех с избора, и пиши после кои си купил и как са на звук.  ;)

Неактивен stoi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 221
  • Населено място: Кричим
    • www.ev-bg.com
Re: Съвет за покупка на тонколони
« Отговор #3 -: 27 Ноември, 2017, 22:47:33 »
Аз лично колони от разстояние не бих взел. Вземи тези които може да чеуш лично и където може с ушите си да направиш разлика между няколко модела. После ухото на всеки от драйверите да се види работи ли всеки отделен говорител и дали няма distortion, защото покупка от разстояни на сляпо на колони си е руска рулетка.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |