| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Помощ за CD плеер Тechnics sl-pg390  (Прочетена 3163 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Помощ за CD плеер Тechnics sl-pg390
« Отговор #15 -: 16 Декември, 2017, 18:45:59 »
Толкова лещи съм чистил със спирт- една не успях да я "приключа"! Не знам каква пластмаса може да се увреди от алкохол, още повече от типа на поликарбонатите или полиамидите, каквито се ползват при направа на лещите. Как ще се почисти примерно наслояване от тютюнев дим с вода??? Според мен точно никак! Ще стане дори по- лошо. Може да се ползват разтворите за почистване на дисплеи, етилов спирт, кърпички за почистване на очила. Номерът е да не се надраска лещата, защото това може да стане много лесно. Но чак пък спирт да я съсипе.....  :nea:
Ровенето на тримерите също си е прецизна работа. Обикновено тримерите са два, един за фокуса и един за силата на излъчване на лазера. Особено трябва да се внимава с фокуса, защото там разбута ли се- мисията става май непосилна. Трябва да се врътва съвсем лекичко, да се опитва и ако няма ефект- да се смени посоката на въртене на тримера. Трябват и точна ръка, добро зрение и търпение. Наскоро се "позабавлявах" с моето DVD- едно дърто NEO PDX 77, което работеше безупречно. Да, ама не беше пускано от 5-6-7 години и като го опитах- куп проблеми. Захранването беше ясно. Смених 2-3 електролита и всичко си дойде на мястото. Да, ама не искаше да чете дисковете. чистих лещата, не стана нищо. Гледах го, гледах, взех една тъничка отверка и даже не знам дали успях да врътна единия тример. И всичко заспа. Предполагам самият тример е бил и той замърсен и му е трябвало много мъничко.
« Последна редакция: 16 Декември, 2017, 18:53:56 от ditronix »
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: Помощ за CD плеер Тechnics sl-pg390
« Отговор #16 -: 16 Декември, 2017, 19:42:17 »
Спирт не се препоръчва в наръчниците за профилактика на оптични системи !
Има течности/разтвори за това, но те не са силно разтворими както масовите видове спирт !
Дори и фабричните китове за профилактика не миришат на спирт /алкохол осезаемо !

"barlog" CDM 12.1 е доста масово влагана ( и не само в Technics ) и ще ти припадне ....... :good:
ПП. Виж из списъците с модели плеари, които съм приложил в предходният си пост, кои марки я използват често !

« Последна редакция: 16 Декември, 2017, 19:59:45 от cmdj7 »

Неактивен barlog

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 121
  • Населено място: гр. Куклен
Re: Помощ за CD плеер Тechnics sl-pg390
« Отговор #17 -: 16 Декември, 2017, 20:03:06 »
 :hi:  Да, разгледах ги още като ги качи....  който търси намира....все ще изкочи нещо :)

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |