| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Някой има ли дискетата към книгата "Игра и математика"?  (Прочетена 5580 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1297
  • Населено място: София
След като дискетата беше успешно свалена на имидж от колегите, аз я сложих в /incoming на Азимов архива, така че вече да не бъде изгубена. В описанието изрично писах че е българска, но сега гледам че администратора я е сложил под руски:  ???

https://www.apple.asimov.net/images/non-english/russian/

Пратих му имейл да я премести, но не знам дали ще го направи и кога.

Администратора на Азимов се оказа пич и премести както тази игра, така и останалите две (които също бяха български) където трябва:

https://www.apple.asimov.net/images/non-english/bulgarian/

Неактивен Didson

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 8
И още едно П.С., тъй като не знам струва ли си да е нова тема:

Точно по повод на защитите от копиране, тъй като съм правил обширни проучвания и анализи като хоби, така и не успях никога да намеря информация за лицето Румен Герасимов (GERISOFT). Попадал съм на негови защити за Правец 8 и 16. Успял съм да запазя една за 16.

Някой знае ли нещо за него? Предвид коя година сме, дори не мога да преценя дали е още наличен, но все пак има шанс. Не изключвам и да е емигрирал.
Ако има наоколо хора със сиви коси, може ли да разпитате? Ще ми е интересна всякаква информация.

Спомням си, че навремето 92-93 година имаше един български продукт (програмен език) DBJET v1.5
който беше на основата на Clipper и имаше добавени графични възможности.
Там съм виждал в надписите на компилатора името GERISOFT. Този продукт имаше защита от копиране и
позволяваше 3 инсталации. Имаше брояч на инсталациите и след всяка намаляха с една. Беше 3 дискети
и първата имаше развален сектор (bad sector) като част от защитата за копиране.

Неактивен sve

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 40
  • Населено място: Sofia
След като дискетата беше успешно свалена на имидж от колегите, аз я сложих в /incoming на Азимов архива, така че вече да не бъде изгубена. В описанието изрично писах че е българска, но сега гледам че администратора я е сложил под руски:  ???

https://www.apple.asimov.net/images/non-english/russian/

Пратих му имейл да я премести, но не знам дали ще го направи и кога.

Как успя да го сложиш в /incoming
Аз следвах тези стъпки с FileZila ама нещо не се справих. Дава ми че нямам права да ъплоадвам в /incoming
Стъпки:
ftp.apple.asimov.net
login: anonymous
pwd: your email address
upload to pub/apple_ii/incoming/
always useful to add a text file telling where to put files. perhaps pub/apple_ii/images/educational/

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1297
  • Населено място: София
Просто отворих Windows Explorer и в адреса написах: ftp://ftp.apple.asimov.net/pub/apple_II/incoming/

Появи се това след което хванах ZIP файла с мишката и го дропнах:

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 541
  • Населено място: град Добрич
Този файл дето е последен,не мога да го подкарам на никакъв Правец?Работи само с емулатора на епъл.Не стартира по никакъв начин.Файла който флопи емулатора прави от .DSK e .NIC
Този от темата е с друго разширение и не стартира.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1297
  • Населено място: София
Искаш да запишеш "Игра и Математика" на дискета ли? Мисля че става само със Saltine's Super Transcopy, която можеш да я свалиш от предишната страница: цък!

До колкото си спомням част от защитата беше че дискетата трябва да е read-only. Може би след като я запишеш трябва и след това да клъцнеш полу-квадратчето. Големия зор беше да я свалим на имидж, за да може да се върти от емулатор и проф. Вакарелов да може да я покаже на внуците си. Не мисля че някой след това се опита да я запише обратно на дискета.
« Последна редакция: 31 Октомври, 2023, 20:46:01 от CVT »

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 541
  • Населено място: град Добрич
Понеже наистина има страхонти игрички от доброто старо време - логически.Мислех за някакъв файл който мога да монтирам във чипа на продос картата или на дискета за да е автентично.Ще пробвам с дадената програма.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
4393 Прегледи
Последна публикация 03 Ноември, 2013, 11:49:45
от Gabo
29 Отговора
18168 Прегледи
Последна публикация 28 Септември, 2015, 21:39:39
от сашо
0 Отговора
3142 Прегледи
Последна публикация 02 Февруари, 2016, 21:32:53
от Ricarq
2 Отговора
4109 Прегледи
Последна публикация 14 Юни, 2017, 21:56:53
от Laic
12 Отговора
6367 Прегледи
Последна публикация 09 Октомври, 2017, 01:31:32
от GRIDLIC

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |