| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Търся каквато и да е информация за показаната техника  (Прочетена 2071 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Ендоскоп за проучване на канализационни тръби.  :D Донесли са го на сина ми за ремонт. Няма никаква документация за него, някой преди това го ровил меко казано  ???  Камерата е стягана на менгеме или кой знае де, за да я "разглобят", а както се вижда от снимките, на единият конектор са правени спойки с не знам каква цел, там просто със спойки нещата не могат да се получат! Ендоскопът вероятно е прибран от някое депо за скрап из Европа, но мангалът твърдял, че е негов и е работел. Циганин с ендоскоп ми звучи като прасе пианист, ама майната му. Та ще бъдем благодарни на всеки, помогнал с нещо да потвърдим прогнозата ми че камерата е скапана и може ли да се замени с друга. Кабелът е проверен, няма проблеми, муфата между него и камерата също е добре. Захранване и батерия работещи. Благодаря на всички отзовали се!
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен Nimi

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 2
  • Населено място: Варна
Имам чувство, че точно този екземпляр е минавал през мен ;-) Камерата е обикновена.

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Хаааа, ето една извадена от небитието темичка. Чичко Гугъл навремето показа всичко за техниката- производител, контакти с него, какво ли не. Производителят поиска 200$ по спомен за нова камера. Казах му че ще си помисля. Синът ми се разрови и намери една "шпионска" камера от Spy.bg или нещо подобно. За двадесетина лева. Дойде камерката, работеше даже. Хванал се синковеца, гледал, обажда се и търси тръбичка. Да може да прибере новата камера на сухо. Щял да лепи, не знам какво още. Поразгледах я и я метнах с теслата. Оказа се, че камерата е колкото напръсник, а зад нея на около 4-5 сантиметра натикал китаецът някаква електроника. Попремерих тук- там и се оказа, че камерата работи с 3,3V. Eлектрониката- стабилизатор некъф на 3,3 и не помня още какво. Извадих я камерката и я пуснах само нея, свързана към жилото на ендоскопа. Тръгна си като пионерче  :D, даже подкарах и осветлението и. Да, и там имаше някаква заигравка с напреженията, ама ги оправих абързо. Така стана ясно че фишекът зад камерата е излишен. Самата камера си влезе на мястото на старата и даже имаше и място за едно стабилизаторче на 3.3V, с 1117-3,3. Осветлението се оказа излишно и го спрях, ендоскопът тръгна да работи с основното си осветление. Имам снимки от ремонта някъде, ако ми попаднат под ръка ще ги пусна. Няколко месеца по- късно обаче манго скъсал жилото! Акълът ми не го побира как може да се направи това, но пак занесли ендоскопа на сина ми. Е, там вече няма как да се ремонтира и го прибрали, вероятно след това са ходили и при Ники  :).
Сега, като стана дума, се сещам за едно мое "постижение" от периода ми на трудова дейност. Отивам да меря аварирал сондаж с извадени колони (тръби). Спускам прибора, уж внимателно (дълъг е около 5 метра!), защото когато стволът на сондажа е открит е опасно приборът да не се закачи някъде- може да има ребра от пластовете, има си инклинация със сигурност. Много е трудно да се сондира строго вертикално. И в един момент компютърът на лебедката изписка на умряло и автоматиката я спря. Гледам, теглото спаднало драстично, което значи че някъде съм "кацнал" с железото. Потеглих леко нагоре, нямаше май и метър да съм дръпнал и станцията се разтресе. Компът пак изписка на умряло и лебедката пак спря. Този път заради надвишено тегло. Значи приборът се е освободил и пак е виснал в дупката. Коригирах прозореца за нормално тегло и потеглих надолу. Стигнах си дето трябва, премерих каквото трябва и тръгнах да се връщам нагоре. Когато излязох от открития ствол и се шмухнах в обсадната колона, вдигнах обороти, погледнах си теглото и запалих цигара. В тръба проблеми не трябва да има, освен ако не е смачкана. Пуша аз и по едно време колегата ипищя "Какво е това бе?". Блъсна аварийния стоп и гледам, въжето вързано на възел :lol: ! Цигарата падна от устата ми, аз не мога да повярвам на очите си! Въжето (кабелът), 9 милиметра общ диаметър, два реда стоманена оплетка, това нещо завързано на възел!  ???  Когато илязох от шока, мислих по-малко от минута и дръпнах пак нагоре. Оставаха ми около 600 метра. Точно там беше и раздрусването на слизане. Като анализирахме събитията, обяснението лъсна пред нас. Вероятно на слизане краят на прибора е стъпил на издатина и самият прибор е започнал да ляга. Вероятно гогато се е хоризонтирал в дупката се е изплъзнал от опората, на която е бил пдпрян, но върхът му поради сравнително високата скорост на спускане- около 35-40 метра за минута е пропаднал по-ниско и целият прибор се е преметал, което е довело до връзвнето на възела. Никаква друга възможност няма това да се случи! Когато се прибрахме, развихме тия 600 метра, защото кабела трябваше да се отреже. Парчето с възела си го прибрах за спомен. Убеден съм, че едва ли има друг, който го е правил този номер! Всяка година идваше специалист от Германия за ъпдейти и профилактика на апаратурата. Когато му показах парчето с кабел с възела и му казах как е станало, той ме погледна и само каза "Шегуваш се, нали!"  :rofl: Само че имах снимки от процеса на скъсяване и ясно се виждаше купчината кабел, хвърлена на земята преди да го скъсим. Та германчо, който е обиколил света по такива обекти, съвсем сериозно каза, че не е чувал някой някъде да е правил това. Копира си снимките на една флашка за спомен. Сетих се за тоя мой случай, като стана дума за скъсаното жило на ендоскопа и реших да разкажа и за това. Надявам се че не съм бил скучен :---
« Последна редакция: 18 Декември, 2018, 15:31:03 от ditronix »
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Тя историята е интересна, ама задаваш въпрос после си отговаряш, малко се обърках. Търсиш ли инфо за тая камера или сте я оправили?
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Виж темата от кога е. Древна история. Камерата беше оправена, но по- късно скъсаха жилото. То няма как да се оправи, сменя се, но манго не иска да дава толкова пари. Точно в тази връзка се сетих и за моя подвиг. Не ми е ясно как са го скъсали това жило! С него вероятно би била изтеглена малка кола!
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 890
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Може и точно така да са го скъсали. Дърпали с машина. Като не става ръчно има кола.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Стига пък ти бе, Иване! То май няма как да го закачат за колата бе човек! Жилото завършва с куплунг към електрониката! Трабва да си професионален идиот, за да направиш такова чудо!
DRL  модули за всички видове автомобили!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |