| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Неизвестен конектор  (Прочетена 1180 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitju

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 13
  • Населено място: София
Неизвестен конектор
« -: 12 Декември, 2017, 12:54:19 »
Колеги,
Някой има ли представа как се води този конектор за захранването?
83908-0

Неактивен mitju

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 13
  • Населено място: София
Re: Неизвестен конектор
« Отговор #1 -: 12 Декември, 2017, 13:41:09 »
Намерих го - РН163 на Хюлет-Пакард от 70-те години. В EBay цените са умопомрачителни  :o

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Неизвестен конектор
« Отговор #2 -: 13 Декември, 2017, 07:51:20 »
Виж междуосевото разстояние между двата странични щифта-сравни го с междуосевото разстояние на стандартно щекерно гнездо.Ако са еднакви можеш да демонтираш средния щифт който  е занулителен и ако елипсата /не е точно тази фигура де/можеш да присадиш стандартен щекер.Вижда ми се твоето гнездо с по-тънки щифтове.Тогава трябва да свиеш контактуващите цанги в щекерното гнездо.Роля на средния занулителен щифт ще играят перата на щекера.Щекера струва лев-два.Автентичността почти няма да се промени.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Неизвестен конектор
« Отговор #3 -: 13 Декември, 2017, 07:58:34 »
Сега измерих стандартен щекер:
размери на порцелана 35 Х 17.5
междуосево 18
размерите са в мм
Допускам малки нетомности до десети.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 890
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Неизвестен конектор
« Отговор #4 -: 13 Декември, 2017, 10:03:02 »
Ако имате предвид порцеланов като за старите Български ел.уреди не става. Този е доста по тясен. Имах такъв осцилоскоп стар НР, продадох го тука мисля. Мислил съм как да го удордисам и не става. Само отливка или изрязване на парче пласмаса или текстолит. Малко рабора с пилата. Намирането на подходящи контактни щифчета също е важно. Мислил съм за куплунг от отклонителни бубини. На платката е с дебели изводи обикновено. Между другото ако стане от бубини можеш да изрежеш изводите с малко пласмаса и да направиш отливка, най добре ще се замаскира.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен mitju

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 13
  • Населено място: София
Re: Неизвестен конектор
« Отговор #5 -: 13 Декември, 2017, 12:22:33 »
Благодаря на всички за съветите, но след дълго ровене в Интернет, мисля да го сменя с IEC 60320 C6  - за захранване на лаптоп.  Размерите са приблизително същите и мога да го монтирам без да режа корпуса.
Оригиналния наистина е използван в американска измерителна техника преди много години и вече не се произвежда.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |