| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Малко помощ , за DVD TOMPSAN  (Прочетена 1135 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Малко помощ , за DVD TOMPSAN
« -: 16 Декември, 2017, 18:25:51 »
Машината зарежда диска , и като стартирам филма , тръгва със звук и образ  , но прекъсва . През 20 секунди , до минута ,  прекъсва образ и аудио - застива картината , и сама си тръгва . Дисковете са нови , заводски запис . Измих лещата , същото си е ... 
Нямам идея къде е проблема . Опита ми в тая свера е малък .

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: Малко помощ , за DVD TOMPSAN
« Отговор #1 -: 16 Декември, 2017, 19:37:26 »
...."студена" спойка в чипсета на основната платка ( това ДВД е абсолютен "китаец" ....ама то друго и няма ) ,а и без такава, аз винаги заради греещият процесор поставям алуминиев охладител.....
Няколко подобни имах и след презапояване на ( обикновенно на Медиатек платформа ) процесора се оправяха !
"Шасито" се предлага под доста марки като THOMSON ( сгрешил си името на марката  :drinks: ), Brandt, FERGUSON, SABA и TELEFUNKEN .... идилия  :rofl:
Модела мисля, че е DTH3600 !
Ще се постарая да дам сервизно !
Успех !
« Последна редакция: 16 Декември, 2017, 20:06:44 от cmdj7 »

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Малко помощ , за DVD TOMPSAN
« Отговор #2 -: 16 Декември, 2017, 23:12:56 »
Искаш да кажеш , че трабва да демонтирам платката с процесора , за да е вкарам в " микровълновата" печка ?  Дали няма да се получи с избирателно притискане на спойките на процесора .

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Малко помощ , за DVD TOMPSAN
« Отговор #3 -: 17 Декември, 2017, 14:25:14 »
 ( това ДВД е абсолютен "китаец" ....ама то друго и няма ) ,а и без такава, аз винаги заради греещият процесор поставям алуминиев охладител.....
Няколко подобни имах и след презапояване на ( обикновенно на Медиатек платформа ) процесора се оправиха
Корейско , е .  :)

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |