| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Спират средните вълни  (Прочетена 236710 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bxd

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 275
  • Населено място: София
Re: Спират средните вълни
« Отговор #390 -: 23 Януари, 2015, 10:50:39 »
Снощи в ,,Нощен Хоризонт" гости бяха представители на радиомузея (който май е към БНР). Разказваха за историята на радиопредаването в БГ и даже споменаха за Вакарел, но не и за сегашното му състояние. Викам си, ей сега само да отворят телефоните  :batt: обаче водещата изигра един мръсен номер - уж ги товаря, без обаче да обяви номерата и побърза след 5-10 минути да каже нещо от рода -- никой не се обади за въпроси, явно никой няма да познае загадката (понеже имаше някаква загадка)  Обикновено в това предаване телефоните са открити поне един час и всеки може да звънне...
*** Търся: Telefunken 664WK *** Реставрирани: Хармония 20; Концерт; Симфония; Tesla 606 A; VEF Radio; Ригонда Моно-> Стерео; Мелодия 11; Романс; Мелодия 14 стерео *** Чакащи за реставрация: Loewe Opta 2367W *** Чакащи реставрация: <<няма>> :( ***

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Спират средните вълни
« Отговор #391 -: 23 Януари, 2015, 11:25:56 »
Обикновено в това предаване телефоните са открити поне един час и всеки може да звънне...
Много ясно... БНР 100% са в течение за страницата, петицията и по други канали. И сега след като изгониха хората от станцията, няма да допуснат някой от тях да се обади и да ги направи на парченца пред всички слушатели. Свободни медии няма от 1900г. Всичко е под контрол.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Спират средните вълни
« Отговор #392 -: 23 Януари, 2015, 11:26:34 »
8)  Аз имам регистрация там  ....  ама нямам писателска дарба   Ако желаете изпратете ми на лични какво да напиша там....
Просто пусни писмото! Точно за това съм го написал!
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Спират средните вълни
« Отговор #393 -: 23 Януари, 2015, 11:47:52 »
Тази сутрин след 9 часа по БТВ  ГД на БНР се изложи отново с глупостите си за средните вълни, за изключените предаватели и за всичко, което успя да избълва за 10 минути !  :D 
За РПС Вакарел не каза нищо, но си спомни как е ял кебапчета и пил бира със съдиите от първата футболна среща, която е коментирал !
OMG !  :drinks:



Неактивен Deltichko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 261
  • Населено място: София, Царовището
  • Антон Оруш - колекционер на БГ техника
Re: Спират средните вълни
« Отговор #394 -: 23 Януари, 2015, 12:06:51 »
За РПС Вакарел не каза нищо, но си спомни как е ял кебапчета и пил бира със съдиите от първата футболна среща, която е коментирал !
OMG !  :drinks:
Да бе, нали и спортен журналист беше някое време. ,,Да доживеем до понеделник - заради Арена Спорт!" - това беше негово предаване.
Снощи в ,,Нощен Хоризонт" гости бяха представители на радиомузея (който май е към БНР).
Сигурен ли си, че не става въпрос за радиомузея на Захари Миленков към ФЖМК? Дългогодишен пазител на златния фонд и сам събрал три четвърти от експонатите.
Антон Оруш - колекционер на БГ техника - за връзка: e-mail: [email protected] | GSM: 0896 625 803 | lat. 42° 70'; lon. 23° 33' | МС/ТС, 1950s | 1000 Sofia, Bulgaria

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Спират средните вълни
« Отговор #395 -: 23 Януари, 2015, 12:37:11 »
Радослав Янкулов: Ще купим по едно радио на бедните в Кърджали - и Би Би Си направи така 22.01.2015 24chasa.bg
_________________________________________________________________________________________________________________
- Част от тази промяна вероятно е спирането на предавателите на средни вълни. Това се превърна и в политически въпрос. Как хората ще слушат радио?

- Действията, които предприемаме, нито са политически, нито идеологически. Просто сменяме парния локомотив с електрически, черно-белите телевизори с цветни, т.е. средните вълни с УКВ вълни. Средните вълни са изхвърлени от употреба в цяла Европа, защото не доставят качествен звук. С УКВ мрежата ни от 160 предаватели нещата ще бъдат не само запазени, но и подобрени.

- Тази УКВ мрежа изградена ли е, или предстои?

- Изградена е и ще бъде пусната до края на месеца. Дори ще пуснем още един УКВ предавател допълнително в Кърджали, за да подобрим излъчването. Това ще бъде първата ни стъпчица към създаването на регионална радиостанция в Кърджали. Къде е логиката в нашите планове да съществува желание за регионална радиостанция в Кърджали, а в същото време да казват: “Спирате турските излъчвания?”. Как се казва на български? Нонсенс.

- Сега в момента хората в Кърджали могат ли да слушат предаванията на турски?


- Могат да ги слушат чрез средните вълни, чието качество не е много хубаво, както казах. Но има излъчване и то е особено добро сутрин и вечер. Излъчването е от предавателя на средни вълни във Видин, който според построяването и плановете е направен така, че да обхваща цялата територия - 98%, от България.

Проблемът е, че хората нямат УКВ приемници. Затова правим контакти с кметовете и наместниците да видим колко домакинства ще имат нужда. Хората в района на Кърджали са малко над 40 000. Но не ни трябват толкова апарати, защото по домакинства ще излязат 3-4 пъти по-малко.

- Това няма ли да затрудни финансово БНР?

- 2,6 млн. лв. е таксата, която плащаме на НУРТС за излъчването от тези предаватели. Сега ще ги спестим. Ще ни излезе 200 000 лв. да платим на 20 000 души по един УКВ приемник, който струва 10 лв. Колко да са семействата, които нямат възможност да си купят приемници? Ние ще вземем на социално слабите. Този пример ни го даде Би Би Си. Преди години, когато спираха средните вълни, направиха същото - на всички британци, които не можеха да си позволят УКВ приемници, Би Би Си направи този жест и им купи. Както се казва, по английски действаме.

- Какво предстои тази година в радиото?

- Ще направим опити да извървим първите крачки за цифровизацията на златния ни фонд. Срамно е, защото такива намерения са имали няколко директори преди мен. Аз също ги имам. Чиновници в Министерството на културата сигурно ще ни провалят, защото трябват проекти, но трябват и пари. Ще се окаже, че няма да можем оттам да получим някаква помощ.

Искаме да купим тол ваген - автобус за радиопредаване. Имаме такъв, който вече е на 40 години, с него отразяваме “Аполония” и други фестивали в страната. Ако успеем да вземем нов, ще е добре.

Това, с което започнах аз, а заедно с мен и колегите, ще продължи - малки стъпки към по-големи промени. Програмите на радиото не се нуждаят от някакви главоломни премятания. Иначе няма да е Българско национално радио. Но се нуждаят някъде от колорит, щипка сол, малко цветност.

Малките стъпки са невинаги приятни. Малка стъпка е процесът на пенсиониране, който ме сблъсква почти всеки ден със страхотни проблеми. Аз имам лошата съдба сега да предлагам да се пенсионират хора, при които съм започвал тука, с които съм изял буци сол. Ето например Пепи Лулев, един от техниците и мой приятел, има със семейството си 120 години в радиото. Баща му също работеше тука. Има и други такива фамилии.

- Очите ви се насълзиха, преживявате ли ги тези неща?

- Преживявам ги, защото обичам радиото.


ТИ СИ ЕДИН НОНСЕНС!!!
« Последна редакция: 23 Януари, 2015, 12:54:32 от ahedproductions »
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Спират средните вълни
« Отговор #396 -: 23 Януари, 2015, 13:11:47 »
 :D ГД на БНР - интервю от 23 януари 2015 г.  :D

http://dox.bg/files/dw?a=f5a09298c1

Неактивен ian

Re: Спират средните вълни
« Отговор #397 -: 23 Януари, 2015, 13:16:21 »
Поне антената да можеше да се запази по някакъв начин!!!!???
Всичко друго може да се възстанови, ако дойдат по-добри времена надявам се, но бутнат ли антената всичко приключва! КРАЙ!
Уникално съоръжение! Останали са само 3 такива в света! Толкова ли е закъсал някой та опре за 150 тона скрап!???
Колко в действителност й е стойността при приблизителна цена на метала 0,40 ст/кг???

"- 2,6 млн. лв. е таксата, която плащаме на НУРТС за излъчването от тези предаватели. Сега ще ги спестим."......

Ами добре, тогава купете антената и направете един музей на радиото в едната от сградите във РПС Вакарел! Така г-н ... ще Ви запомнят като ПАЗИТЕЛ на радио историята в България, а не като РАЗРУШИТЕЛ !
Никога няма да ми мине ако отрежат антената!!! Срамота!!!

Неактивен Deltichko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 261
  • Населено място: София, Царовището
  • Антон Оруш - колекционер на БГ техника
Re: Спират средните вълни
« Отговор #398 -: 23 Януари, 2015, 15:28:07 »
Да, да, нали се сещаш какво ще отговори: ,,Няма нужда от музей на радиото точно там, защотоо... ми защото е много далече и никой няма да отиде да го посети". Какво очакваш от един НОНСЕНС!
Антон Оруш - колекционер на БГ техника - за връзка: e-mail: [email protected] | GSM: 0896 625 803 | lat. 42° 70'; lon. 23° 33' | МС/ТС, 1950s | 1000 Sofia, Bulgaria

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Спират средните вълни
« Отговор #399 -: 23 Януари, 2015, 15:33:48 »
За да може да се спаси станцията и да се въведе обратно в експлоатация трябва да я изкупи държавата от НУРТС! Това е най-важния ход. Иначе е частно парче земя с частна техника и ще иде за стружки, ако БНР не иска да я използва. Отговорността да може да достигне до всички хора в случай на бедствия, аварии и т.н. е на държавата, на БНР. А заради игрите с НУРТС и заради тоя гном и предния преди него, сега близо 150000 души нямат никаква връзка с държавата, в която живеят. Трябва станцията да стане актив на мин. на културата или на транспорта и комуникациите. Само така ще се запази и ще се развие, а не в частни ръце. И няма нужда от 100 станции, нито от 1000, само от една! Но направена като хората, с ДВ и СВ предаватели, модернизирана, подържана. И стигаш ВСИЧКИ.
А за музея на радиото никой не трябва да го пита тоя... това няма да е музей на БНР я!
« Последна редакция: 23 Януари, 2015, 15:39:03 от ahedproductions »
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен bxd

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 275
  • Населено място: София
Re: Спират средните вълни
« Отговор #400 -: 23 Януари, 2015, 16:23:12 »
Да бе, нали и спортен журналист беше някое време. ,,Да доживеем до понеделник - заради Арена Спорт!" - това беше негово предаване.Сигурен ли си, че не става въпрос за радиомузея на Захари Миленков към ФЖМК? Дългогодишен пазител на златния фонд и сам събрал три четвърти от експонатите.
Може, не съм сигурем хванах го отнякъде и бях в просъница та изпуснах началото... Даже ... точно така, единият гостенин се казваше Захари Миленков :)
ЕДИТ: абе то си имало и запис :)
Ето:
/>слушайте от 45:20 нататък
« Последна редакция: 23 Януари, 2015, 16:29:53 от bxd »
*** Търся: Telefunken 664WK *** Реставрирани: Хармония 20; Концерт; Симфония; Tesla 606 A; VEF Radio; Ригонда Моно-> Стерео; Мелодия 11; Романс; Мелодия 14 стерео *** Чакащи за реставрация: Loewe Opta 2367W *** Чакащи реставрация: <<няма>> :( ***

Неактивен fan_radio

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 34
  • Населено място: София
Re: Спират средните вълни
« Отговор #401 -: 23 Януари, 2015, 22:25:38 »
Без коментар... Направо не мога да кажа нищо друго.
http://utroruse.com/article/355803/
« Последна редакция: 23 Януари, 2015, 23:06:45 от fan_radio »

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Спират средните вълни
« Отговор #402 -: 23 Януари, 2015, 22:34:33 »
Да де, аз от това интервю отрязах релевантното и го сложих няколко поста нагоре.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Спират средните вълни
« Отговор #403 -: 23 Януари, 2015, 23:03:26 »
Представяте ли си, ще им купели УКВ приемници по 10лв. Тоя човек сигурно се бъзика. Тва не са радиоприемници а джобни китайски боклуци, които нямат шанс да хванат сигнала от и без това рехавото покритие на УКВ предавателите. А дори да го сторят, то звука е в пъти по-лош от този на средни вълни. Да не говорим как след не повече от година ще се счупят.... 2.5милиона плащали за предавателите, представяте ли си, а колко ли им струва изграждането на новите УКВ предаватели за покриване на дупките? А колко ще плащат за тяхното поддържане... абе точно НОНСЕНС е спирането на СВ предавателите, ама то цялата ни държава е НОНСЕНС.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Спират средните вълни
« Отговор #404 -: 24 Януари, 2015, 09:32:50 »
Нонсенс ли е, когато за ГД на БНР се "избира" спортен журналист, който се излага при всяко свое изказване ?
Видинският предавател може да бъде преместен, а на неговото място да бъде издигнат паметник на глупостта и корупцията в БНР и НУРТС !  :D

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |