| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Допитване за лампи  (Прочетена 1571 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Допитване за лампи
« -: 09 Януари, 2018, 13:11:11 »
 Моля колеги дайте мнение за състоянието на лампите от снимките , които ще опитам да сложа тук .Купени са за нови .

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1034
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Допитване за лампи
« Отговор #1 -: 09 Януари, 2018, 13:16:51 »
Втората лампа побелялата е за коша
Другите изглеждат като работили вижда се опушване.
2 изглеждат добри

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Допитване за лампи
« Отговор #2 -: 09 Януари, 2018, 13:24:53 »
При тия лампи гетера е долу до цокъла- хромно-то боядисано от вътре на стъклото.

На 3-тата снимка 2 рата лампа на долния ред(мисля че е на първата снимка средната лампа) е с побелял гетер, това значи , че балонна и е спукан и вакума изпуснал. Нея я хвърляй директно в кофите.


Тоя лампи 6п3с  , за работа се гледат отгоре-тоест - 2-рата снимка.  Гледа се тавана на стъклото, дали е опушен !. Обикновено се опушва  леко  във формата на отворите на елементите отдолу. Колкото по-опушен толкова по-работила. На тая снимка , поне на екрана виждам, че 2 те долни които стърчат са със чисто стъкло, тоест не са пускани. На снимката за някои лампи  изглежда стъклото на Тавана  на балона  толкоз опушено, че направо метализирано- изглежда като гетера до цокъла- Тия лампи са работили много.

На лампомер може да се видят как са точно с тоците и в коя колко живот има. Или им мериш Анодните тоци като си направиш постановка само за таз лампа
« Последна редакция: 09 Януари, 2018, 13:54:36 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Допитване за лампи
« Отговор #3 -: 09 Януари, 2018, 17:02:50 »
Моето мнение е същото колеги ,лампите получих днес буквално преди 3-4 часа от Симо72.Преди да ги поръчам в разговор с продавача, по-точно продавачката я питах поне три пъти дали наистина са нови, тя каза че не били в кутии но са нови .Аз не виждам лампа за пръв път но я предупредих че ако не ми се обадят че ще си ги вземат обратно за тяхна сметка ще пиша че са измамници.Може да съм Марко Тотев и други колеги да са получили нови лампи , но други които се готвят да поръчат нека погледнат и прочетат.Освен тези има две 6Н6П също издухани ,с изкривени крачета, две други поръчани изобщо ги няма.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Допитване за лампи
« Отговор #4 -: 09 Януари, 2018, 21:59:11 »
Виж дали ще се разберете да му/и ги върнеш.

Аз отдавна ползвам преглед и тест, за да не се получават такива проблеми.

Пиши после какво е станало.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен argonavt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 223
  • Населено място: Ботевград
Re: Допитване за лампи
« Отговор #5 -: 09 Януари, 2018, 22:48:25 »
Колега не се ядосвай.Те тарикатите  8) ги има навсякъде.Добре че сподели проблема,защото и нас ще изпързаля.Няма да забогатее с 50-60 лв.Ако на мен ми беше пратил такива „нови” лампи.Щях да му ги занеса лично,да види какво ми е продал  :bomb:.Та ако ще златни да ми илезнат тия лампи.
0889 926 079 / 0723 66 447

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |