| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: RAM 640/ RAM 256 Дъмп за PROM  (Прочетена 1151 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен imagination

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 120
  • Населено място: Варна
RAM 640/ RAM 256 Дъмп за PROM
« -: 21 Април, 2018, 12:47:31 »
Здравейте,
търся дъм за промовете на двете карти. RAM 640/ RAM 256. Имам няколко платки, но скрападжиите оглозгали всичко което е на цокъл. Ако някой има идея от къде може да се намери и закъснителната линия (ШП01-200) ще съм му благодарен.
Намерих един дъм от един руски форум, но не знам колко е верен. Не съм го пробвал, понеже все още не съм намерил начин как да го програмирам както и на какво.
Направих опит с едно Ардуино да дъмпна PROM-a на една комбо българкса карта - 256к рам, сериен, паралелен и RTC но на първо четене нямат нищо общо с този който имам. Може и да съм прецакал нещо при четенето. Грубо като проследявам пистите изглежда, че частта с паметта е като на тази карта http://minuszerodegrees.net/oa/OA%20-%20IBM%2064_256KB%20Memory%20Expansion%20Option.pdf съответно RAM 256 бг еквивалента.

Прикачвам дъмпа от руският сайт, но не знам и от каква карта е.

Поздрави,
Константин.

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 273
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: RAM 640/ RAM 256 Дъмп за PROM
« Отговор #1 -: 25 Април, 2018, 16:53:16 »
Прикачвам 4 файла от български карти-първия е от MFC /multi function card/ I/O+RTC с инсталирана 256к RAM. Другите става ясно от заглавието. Има две различни версии от 256к карти, може би са различни ревизии.

Неактивен imagination

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 120
  • Населено място: Варна
Re: RAM 640/ RAM 256 Дъмп за PROM
« Отговор #2 -: 25 Април, 2018, 17:05:20 »
Благодаря много.
снощи стигнах до извода, че ПРОМ от комбото (MFC) не става.  На пръв поглед си помислих, че схемите може да са подобни, но след като преоверих къде отиват пистите след ПРОМ-а схемата се оказа коренно различна. Сега като я гледам, даже се чудя как съм допуснал, че може да са еднакви.
Надявам се уикенда да имам повече време да се занимавам. Не, че сега не работи правеца, но друго си е с поне 512к рам :)

Благодаря още веднъж.
Поздрави,
Константин.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
560 Прегледи
Последна публикация 23 Март, 2014, 14:50:57
от Bengata
4 Отговора
1564 Прегледи
Последна публикация 03 Декември, 2016, 13:39:34
от shri
0 Отговора
324 Прегледи
Последна публикация 07 Октомври, 2018, 14:24:17
от drvilson

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |