| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Въпросче за ИС  (Прочетена 1098 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Въпросче за ИС
« -: 23 Януари, 2018, 15:10:50 »
Захранващ блок 12V/5A, след проверки съмненията падат върху ИС, маркирана като 01KF. Чипчето е SMD, с 6 крака. Почти същата платка на друго захранване, пак 12V/5A  е направена да може да се използват два вида ИС-SMD и DIP8. Второто захранване е реализирано с ИС CR6850. И там подобна история. Проверено е всичко, съмненията падат пак върху ИС. Въпросът ми е от де мога да намеря тия ИС или техни заместители да опитам да съживя захранванията. В краен случай мога да опитам с SMD варианта и на втората платка. Снощи поразгледах, но в нашите магазини не открих нищо, вкл. и в КОМЕТ и ФАРНЕЛ. Има ги в Китай, но месец не ми се чака.... Ще съм благодарен, някой да даде някакви идеи, насоки...
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Въпросче за ИС
« Отговор #1 -: 23 Януари, 2018, 16:00:15 »
И още един въпрос- принципна схема на PWM адаптер с ИС 1Н0280R- FAIRCHILD. В даташийта има само структурна схема, а има изгорели резистори. Искам да се ориентирам за стойностите им. Благодаря.
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Въпросче за ИС
« Отговор #2 -: 23 Януари, 2018, 19:19:59 »
Здравей, от даташийта на  CR6850 дават да се замени и е  съвместим с SG5701, SG5848, LD7535, OB2262 / 63. Може да да се замени с още няколко чипа. Ето и от къде може да се купи, има ги и в други сайтове за електроника.
https://www.ksp-electronics.com/bg/product/view/33065-ld7535-sot-26
По втория въпрос чипа KA1H0280R е същия. Има схеми, но трябва да напишеш типа на PWM адаптера. Така е малко неориентирано. И две примерни схеми.

« Последна редакция: 23 Януари, 2018, 19:54:13 от didov »

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Въпросче за ИС
« Отговор #3 -: 23 Януари, 2018, 20:01:48 »
E,да, принципно всички схеми си приличат, но има и подробности- различни стойности на елементите, заигравки в схемните решения.... Конкретно мен ме интересуваха стойностите на два резистора, защото бяха доста поопечени и цветните ивици не можеха да се разпознаят. Намерих и аз една подобна схема, подкарах и двете платки. На едната защитата и сработва при по-малък ток, но утре ще се занимавам с нея. От KSP  е съм пазарил никога и се колебая.  Може и от Китай да ги поръчам, ще видя. Благодаря за информацията.
DRL  модули за всички видове автомобили!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |