| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: силни смущения на ФМ обхвата при включено осветление  (Прочетена 2892 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен monti

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 94
  • Населено място: София
Здравейте колеги.
Проблема е следния, в офиса имаме едно радио което се слуша денонощно. Проблема е че през деня когато осветлението на коридора е включено радиото хваща 1-2 станции на фм когато е на мястото си в единия край на стаята до стената на която от външната страна минава ключа за осветлението. Когато се изгаси осветлението радиото си заработва без проблеми. Също така ако се премести в другия край на стаята също няма проблеми но там няма място за него. осветлението е две луминисцентни тела по 2 пури и 20тина лунички. Радиото не може да се мести защото няма място къде и осветлението не може да се държи изгасено през работното време на офиса. Това което предполагам е че китайските електроники на луминисцента са причината но не съм сигурен. Въпроса ми е има ли начин да се премахне това смущение.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 611
  • Населено място: Сандански
Това което предполагам е че китайските електроники на луминисцента са причината но не съм сигурен. Въпроса ми е има ли начин да се премахне това смущение.

Това е причината - липса на мрежов филтър заради поевтиняване на изделието. Масово явление, между другото :---
Решението е смяна на осветителните тела с други - качествени и по възможност тест с радиото на място преди да се купят :D
Може и да се опита добавяне на филтър по захранването, ама си иска разглобяване и съответния опит, а и място за филтър дали ще има...куца работа като цяло.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен monti

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 94
  • Населено място: София
Благодаря за отговора колега. Проблема е че това е офис под наем и смяна на осветлението няма как да стане, поддръжката на сградата няма да се съгласи за нещо такова да сменя работещи тела, тях ги интересува да светят и до там. Какъв филтър би свършил работа, мислех си за кондензатори от стари тела когато бяха още на дросели.

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Луничките, ако са захранени с електронен блок, също може да са виновни за смущението. Ако се окаже това, блокът се сменя с по-качествен. На луминесцентните тела също може да се смени само електрониката, ако тя е причината.

Неактивен Nic 59

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 70
  • Населено място: В Търново
 Смущенията може да са по захранването и по въздух. Ако е по мрежата-филтър, по въздух-филтър на осветителните тела.

Неактивен monti

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 94
  • Населено място: София
Луничките до колкото знам са без електронен блок затова се насочих към луминисцента. Мнението на колегата Nic 59 ми даде идея която мога да пробвам по късно днес, ще пробвам да пусна един удължител от другия край на стаята където радиото работи добре, там мисля че е и друг кръг на захранване, да видим какво ще се получи.

Неактивен Nic 59

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 70
  • Населено място: В Търново
 Или някаква импровизирана антена вън от помещението.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 890
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Нищо или минимално подобрение. Смущенията идват по въздух и по захранване. Понеже вече изяснихте, че не може да сменяте лампи и не ви се влагат пари. Най-добре намерете място на радиото в стаята, където работи нормално. Иначе без смяна на смущаващото осветление няма да стане. Решението намиране на ЛЕД пури които не жужат и подмяна на луминисцентните. Едно много хубаво но скъпо решение е също. Подмяна на цялото осветление с ЛЕД на 12Волта и захранване с мрежов траф или качествено импулсно, което не жужи. Например меанвел. Понеже в 12 волтовите ЛЕД няма електроника която да жужу както тази при 230 волтовите.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |