| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Избор на радио тунер  (Прочетена 5272 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен joro

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 148
  • Населено място: Пловдив
Re: Избор на радио тунер
« Отговор #30 -: 17 Декември, 2019, 12:44:53 »
Цитат
FM-антена е отворен дипол с две алуминиеви тръбички с диаметър около 10мм и дължина по 75см.

 Вместо тръбички съм използвал  мостов кабел 2 квадрата. колкото е  общата дължина .Единия проводник го изваждам като запазвам целоста на  изолацията Втория проводник  който ползвам за дипол в средата внимателно го срязвам и двата края ги подгъвам  и там запойвам антеноотвода. Ефекта е много добър
« Последна редакция: 17 Декември, 2019, 12:50:57 от joro »

Неактивен bluelemon

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 315
  • Населено място: Пловдив
Re: Избор на радио тунер
« Отговор #31 -: 17 Декември, 2019, 13:37:06 »
Да нещо такова ще е в зависимост от това какво имам подръка. Отказах се от варианта на покрива, че малко ми е спек. Помня как бегах до къщи като още гледах булсат да дърпам антената. Даже измислих много ловко как да я скрия в лайсната на касата на вратата. Верно няма да е на открито, но ще пробвам различни местоположения да видя има ли разлика в приемането. То толкова е замърсен ефира че не знам... Рокинрол!  :drinks:
Mithrandir

Неактивен veso74

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 339
  • Населено място: Силистра
  • LZ2WSG
Re: Избор на радио тунер
« Отговор #32 -: 17 Декември, 2019, 13:41:53 »
... То толкова е замърсен ефира че не знам ...
Няма страшно, честотната модулация е устойчива към смущения :) Пробвай, и да се похвалиш после ::).

Неактивен bluelemon

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 315
  • Населено място: Пловдив
Re: Избор на радио тунер
« Отговор #33 -: 20 Декември, 2019, 21:38:23 »
Ами да се похваля.  :D Спретнах един бърз отворен дипол от мостов кабел. Вързах го с коаксиален кабел и го симетрирах. Хващам всичко пловдивско перфектно. И разни други станции, но с не толкова добро качество, поради факта че антената е в къщи. За сега съм много доволен. Ако реша да ловя нещо по-надалече ще трябва на покрива. Благодаря на всички и весело посрещане на празниците!  :hi:
Mithrandir

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |