| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Продавам ретро компютърни платки  (Прочетена 8885 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 273
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Продавам ретро компютърни платки
« -: 01 Април, 2018, 16:42:05 »
Време е за разчистване и на малко стари компютърни компоненти  :flag_of_truce:

 - платка памет + I/O , най-вероятно тайванска за PC AT (16-битов слот), визуално изглежда перфектно, чиповете RAM не са монтирани - 5лв.

[ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]   [ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]

 - модем за PC AT (16-битов слот), металната планка е поръждясала - 5лв.
 - LAN карта 3COM на PCI слот - 3лв.
 - неизвестна за мен българска платка за Правец 16, ако се съди по елементната база (СМ757) е някакво АЦП - 5лв.

[ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]   [ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]

Намират се в Пловдив. Взимане от място или пътуват с Еконт за сметка на купувача.
За връзка ЛС или тел. 0879 530 578

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 273
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Продавам ретро компютърни платки
« Отговор #1 -: 02 Април, 2018, 08:52:37 »
Платка памет + I/O е заявена от колега. Добавям още няколко позиции:

 - TV тунер на PCI слот, налични са няколко броя (5-6 мисля) - цена 3лв/бр.

[ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]   [ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]

 - "древно" лентово архивиращо устройство, не е съхранявано много добре, както се вижда от снимките, липсва му ремъка - цена 5лв.

[ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]   [ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]

[ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]   [ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 273
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Продавам ретро компютърни платки
« Отговор #2 -: 02 Април, 2018, 09:03:13 »
И още

 - старо дъно 286, не е тествано, защото предишния собственик е запоявал по захранващия куплунг - цена 8лв.

[ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]   [ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]

[ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]   [ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]

 - неизвестна за мен българска платка за П16 - цена 6лв.

[ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]   [ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]

 - българска платка I/O CARD2 (сериен, паралелен порт и часовник RTC), не е тествана, няма видими липси, по куплунга на паралелния порт има следи от корозия - цена - 6лв.

[ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]   [ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]

Намират се в Пловдив. Взимане от място или пътуват с Еконт за сметка на купувача.
За връзка ЛС или тел. 0879 530 578

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 273
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Продавам ретро компютърни платки
« Отговор #3 -: 13 Април, 2018, 13:18:50 »
Двете български платки са продадени
Цитат
- неизвестна за мен българска платка за Правец 16, ако се съди по елементната база (СМ757) е някакво АЦП - 5лв.
- неизвестна за мен българска платка за П16 - цена 6лв.

Тези две позиции са заявени:
Цитат
- платка памет + I/O , най-вероятно тайванска за PC AT (16-битов слот), визуално изглежда перфектно, чиповете RAM не са монтирани - 5лв.
- "древно" лентово архивиращо устройство, не е съхранявано много добре, както се вижда от снимките, липсва му ремъка - цена 5лв.

Налични към момента са:
 1. модем за PC AT (16-битов слот), металната планка е поръждясала - 5лв.
 2. LAN карта 3COM на PCI слот - 3лв.
 3. TV тунер на PCI слот, налични са няколко броя (5-6 мисля) - цена 3лв/бр.
 4. старо дъно 286, не е тествано, защото предишния собственик е запоявал по захранващия куплунг - цена 8лв.
 5. българска платка I/O CARD2 (сериен, паралелен порт и часовник RTC), не е тествана, няма видими липси, по куплунга на паралелния порт има следи от корозия - цена - 6лв.

Добавям следните платки:

 6. огромно по размери дъно 386, естествено, керамичният процесор липсва :) - 10лв.
 7. LSI21320-IS-Ultra320-SCSI-Dual-Channel-Host-Adapter-Raid-Controller, LSI-Logic, не е тестван, в перфектно визуално състояние - 6лв.

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 273
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Продавам ретро компютърни платки
« Отговор #4 -: 13 Април, 2018, 13:25:12 »
Снимките, че ми даваше някаква грешка относно сигурността

[ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]   [ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]

[ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]   [ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 273
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Продавам ретро компютърни платки
« Отговор #5 -: 24 Април, 2018, 22:52:43 »
Извинявам се, ако не съм пропуснал да отговоря на някое лично съобщение  ??? Почти всичко е продадено, налични са само следните неща:

 1. модем за PC AT (16-битов слот), металната планка е поръждясала - 5лв.
 2. TV тунер на PCI слот, налични са няколко броя (5-6 мисля) - цена 3лв/бр.

Следващата седмица се надявам да ми остане малко време и ще разровя още някой кашон със "скъпоценности"

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 273
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Продавам ретро компютърни платки
« Отговор #6 -: 27 Април, 2018, 08:42:26 »
Добавям още две платки:

 3. Някакъв SCSI контролер, има и памет на него, не е тестван - цена 6лв.
 4. Неизвестна за мен платка за 8-битов ISA слот, НОВА - цена 7лв.

[ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]   [ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]

[ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]   [ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]

Намират се в Пловдив. Взимане от място или пътуват с Еконт за сметка на купувача.
За връзка ЛС или тел. 0879 530 578

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 273
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Продавам ретро компютърни платки
« Отговор #7 -: 20 Май, 2018, 17:44:24 »
Актуални позиции:
1. модем за PC AT (16-битов слот), металната планка е поръждясала - 5лв.
2. TV тунер на PCI слот, налични са няколко броя (5-6 мисля) - цена 3лв/бр.
3. Някакъв SCSI контролер, има и памет на него, не е тестван - цена 6лв.
4. Неизвестна за мен платка за 8-битов ISA слот, НОВА - цена 7лв.

И днешните попълнения :)
5.Българска мулти-функционална карта MFC за Правец16 (RAM 256к+RTC+RS232+LPT), филтровите керамични кондензатори липсват - 15лв.
6.Три I/O карти за 16-битов слот, липсват им планките, не са тествани, продават се като неработещи - обща зена 15лв за трите броя.
7.Дънна платка 386DX-40MHz, акумулатора е протекъл и са прекъснати 1-2 писти от клавиатурата към клавиатурния контролер.Поради това дава грешка KEYBOARD ERROR. Цена - 12лв. /само дъното без SIMM модулите и VGA контролера/

[ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]   [ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]

[ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]   [ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]

[ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 273
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Продавам ретро компютърни платки
« Отговор #8 -: 20 Май, 2018, 17:46:41 »
И снимките на дъното:

[ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]   [ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]

[ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]   [ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]

[ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]

Намират се в Пловдив. Взимане от място или пътуват с Еконт за сметка на купувача.
За връзка ЛС или тел. 0879 530 578

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 273
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Продавам ретро компютърни платки
« Отговор #9 -: 24 Май, 2018, 22:33:36 »
Продадени са позиции 4, 6 и 7  :hi:

Налични:
 1. модем за PC AT (16-битов слот), металната планка е поръждясала - 5лв.
 2. TV тунер на PCI слот, налични са няколко броя (5-6 мисля) - цена 3лв/бр.
 3. Някакъв SCSI контролер, има и памет на него, не е тестван - цена 6лв.
 5. Българска мулти-функционална карта MFC за Правец16 (RAM 256к+RTC+RS232+LPT), филтровите керамични кондензатори липсват - 15лв.

И новите попълнения са:
 8. Неизвестна платка на 8-битов ISA слот, ако се съди по чиповете, най-вероятно някакъв флопи контролер+сериен канал - цена 6лв.
 9. Видеокарта Matrox Millenium MGA-2164W на PCI слот с 8MB RAM, тествана, в перфектно състояние, без липси - цена 10лв.
10. Видеокарта TRIDENT 9000i, 512k , тествана, липсва и металната планка - цена 10лв.


Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 273
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Продавам ретро компютърни платки
« Отговор #10 -: 26 Май, 2018, 10:36:36 »
Позиции 3, 9 и 10 днес пътуват към новия си собственик.

Приятни почивни дни на всички колеги във форума  :drinks:

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 273
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Продавам ретро компютърни платки
« Отговор #11 -: 02 Юни, 2018, 18:43:34 »
Налични позиции:

 1. модем за PC AT (16-битов слот), металната планка е поръждясала - 5лв.
 2. TV тунер на PCI слот, налични са няколко броя (5-6 мисля) - цена 3лв/бр.
 5. Българска мулти-функционална карта MFC за Правец16 (RAM 256к+RTC+RS232+LPT), филтровите керамични кондензатори липсват - 15лв.
 8. Неизвестна платка на 8-битов ISA слот, ако се съди по чиповете, най-вероятно някакъв флопи контролер+сериен канал - цена 6лв.

Нови попълнения:

 11. Видеокарта TRIDENT 9000i, 512k , тествана, липсва и металната планка - цена 10лв. (Платката е абсолютно същият модел като позиция 10, затова няма да качвам снимки.)
 12. Видекарта HMC, HM86314 512k, тествана, без липси. Явно не е много разпространен модел, защото масовите тестващи/инфо програми не я разпознават - цена 8лв.

 13. I/O карта (HDD+FDD+SERIAL+LPT) тествана, без липси, флопито и IDE канала работят, серийния и паралелния порт не съм ги проверявал, поради липса на условия, но в първоначалния екран се разпознават (последната снимка) - цена 8лв.


Следва продължение... 
:writer:

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 273
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Продавам ретро компютърни платки
« Отговор #12 -: 02 Юни, 2018, 19:55:00 »
И последната за днес позиция

14. Древен 3,5" малък по обем хард Seagate ST3243A - 214MB (203MB след формат). Обръщам внимание, обема е в МЕГАБАЙТИ!
Тестван в идеално здраве, Форматиран, зарежда до ДОС. Единствената забележка е че е доста шумен. Цена - 8лв.

Нещата са в Пловдив. Взимане от място или пътуват с Еконт за сметка на купувача.
За връзка ЛС или тел. 0879 530 578

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 273
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Продавам ретро компютърни платки
« Отговор #13 -: 04 Юни, 2018, 13:36:39 »
Заявени са следните позиции - 8, 11, 13 и 14.

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 273
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Продавам ретро компютърни платки
« Отговор #14 -: 07 Юни, 2018, 09:51:52 »
Всичко е заявено, остана само:

1. модем за PC AT (16-битов слот), металната планка е поръждясала - 5лв.
2. TV тунер на PCI слот, налични са няколко броя (5-6 мисля) - цена 3лв/бр.


 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |