| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: за всеки по нещо 2019-та ...  (Прочетена 15337 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
за всеки по нещо 2019-та ...
« -: 07 Април, 2018, 10:53:02 »
Здравейте !
Подтикнат от слънчевото време, хубавият празник и достата почивни дни, както и шеговитите подмятания тук на лични или от познати в града, че съм станал като руската радиостанция УВБ-76 ( 4625 kHz - "жужжалка" ), излъчваща по няколко кратки неща за цяла година на фона на непрекъснато "жужене", нека започна скромна нова тема с интересни предложения, които ще се радвам да са от полза някому, съхранени от друг и въобще идея за разчистване на това, което много години наред съм купувал, мъкнал и трупал с някаква цел или бъдеща идея ... дал съм обещание пред домашните и вече над 5-6 години го спазвам, игнорирайки дори старият си любим принцип "едно махни, две домъкни:lol:
Повечето от Вас ме познават от тук, доста и реално, но все пак да спомена, че държа изключително много на коректността и добрите отношение !
Упоменавам всичко, което ми е известно, снимам доста ( натоварвам понякога потребителитв с по-слаб интернет, за което се извинявам ) и описвам добре всяко нещо !
Нещата се намират в гр.Плевен и изпращам единствено с ЕКОНТ !

За контакти, моля Ви използвайте лични или е-майл [email protected] - ще се постарая бързо да Ви отговоря !

И нека започнем ......................  :good:

1. 3 броя качествени захранвания от висок клас сървър на DELL, които бихте могли да използвате за редица проекти, а и са наистина класно изработени и тежки със стабилни изходни напрежения и защити !
Прибирани преди години и извадени след поредното ми разчистване, ще се радвам да бъдат вложени в употреба !
Модел DELL EP071350 !

Безупречен външен вид и абсолютно коректна работа на всяко едно от тях !
Никога не са отваряни !
Без прах и боклуци в тях !
С прилежащите си кабели са и на едната снимка ( последната ) давам как да се стартират и изходните стойности !
НЯМА да изпратя захранващи кабели към тях ( обикновенни са ) !
Това са наистина качествени захранващи модули ...

ЦЕНА - 15.00 лева за брой
или
ЦЕНА - 35.00 лева за трите броя

 :good:
« Последна редакция: 12 Май, 2019, 21:13:20 от mano »

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2018-та ...
« Отговор #1 -: 07 Април, 2018, 10:59:16 »
2. добър UPS за надеждна употреба у дома или в офис !
Модела е BNT-800AP !
За консуматори до 480 Вата !

Изрядна визия и работно състояние !
Ще бъде изпратен без батерия, която бе за подмяна - на снимките съм поставил моя от друг UPS из нас !
Подмяната е лесна !
В комплект със качествен захранващ кабел ( не е на снимките ) !

ГАРАНТИРАМ за работоспособността му !

ЦЕНА - 20.00 лева

 :good:

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2018-та ...
« Отговор #2 -: 07 Април, 2018, 11:05:59 »
3. монитор на PHILIPS, модел PHILIPS 192EL2 !
Монитора е с прекрасно запазен външен вид, панел и изрядно работно състояние !
Без петна, "мъртви" пиксели и тем подобни по LCD панела !
С LED подсветка е, а не CCFL ( лампова ) !
В комплект с оригинални кабели ( захранващ и интерфейсен D-SUB ) !

ЦЕНА - 35.00 лева

 :good:

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2018-та ...
« Отговор #3 -: 07 Април, 2018, 11:30:10 »
4. наша, родна класика - ПРАВЕЦ 16 ( PRAVETZ 1839 ) !
Компютъра е с пълна окомплектовка, прибиран от мене в "насипен вид" преди години - поставено дъно, но увити в найлон периферни платки !
Неизвестно състояние, но прекрасно съхранен !
Свалих захранването, диска и флопито за да почистя кутията !
Захранването е с оригиналната си ненарушена заводска гаранционна лепенка - от любопитство го включих след двете десетилетия бездействие и заработи тихо, като даде 12 и 5 Волта, но за 20-ина секунди, след което "изцвърча" и спря ( при включване след това сработва за миг и спира ) ... не ще го отварям и нека закупилият машината си го възстанови !
Дъно и периферни платки в перфектно визуално състояние !
Клавиатурата я отворих за снимките и изчистих корпуса и отвътре - прекрасно запазена и единствено се нуждае от почистване на клавишите внимателно отстрани !

Всичко ще бъде изпратено в кутията, обвито добре с аерофолио, поставено захранване и шина с диск и флопи !
Ще добавя и качествен нов захранващ кабел в комплекта !

Получавате всичко на снимките !

ЦЕНА - 130.00 лева

 :good:



Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2018-та ...
« Отговор #4 -: 07 Април, 2018, 11:32:58 »
... и още няколко фотоса  :good:

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2018-та ...
« Отговор #5 -: 08 Април, 2018, 18:05:32 »
Всички горепосочени позиции са заявени !

5. няколко наши и чужди стари схеми /процесори !
Сваляни от работило оборудване, изрядно съхранявани и без липващи /отчупени пинове !
Знам, че на някой му трябват  :)

ЦЕНА - 5.00 лева

 :good:
« Последна редакция: 08 Април, 2018, 18:30:03 от cmdj7 »

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2018-та ...
« Отговор #6 -: 08 Април, 2018, 18:24:26 »
6. хубава алуминиева масивна кутия, подходяща за редица приложения !
С възможности за лесно разглабяне и достъп до вътрешността и и вградено имулсно захранване, което не съм тествал !
Без забележки и очуквания, прахово боядисана !

Размери - 370 мм х 207 мм х 120 мм ( Д х Ш х В )

ЦЕНА - 30.00 лева

 :good:

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2018-та ...
« Отговор #7 -: 14 Април, 2018, 19:36:34 »
Налична позиция към момента е 5 ( стари схеми /процесори ) !

7. банан щекери - качествени аудиоконектори за връзка усилвател ОТ ( озвучителни тела ) !
Брандирани с логото на Nakamichi !
Конекторите ( банан щекери ) са с изцяло позлатена контактна повърхност ( месингово тяло ) и здрав алуминиев корпус /декоративна капачка ( сребриста с брандиране ) !
Поддържат монтаж до 4.00 кв.мм кабел и са с двоен широк винт за притягане ( срещуположно разположени, но не един срещу друг ) !
Конекторите са наистина качествени и предлагат огромно удобство чрез употребата им !

Съобразете, че нормален комплект ( стандартно свързани две ОТ към усилвател, без Bi-Wiring или Bi-Amping ) изисква 8 броя банан щекери !

ЦЕНА - 2.00 лева /брой

Имам достатъчно ...  :drinks:

 :good:

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2018-та ...
« Отговор #8 -: 15 Април, 2018, 17:48:54 »
8. D-Link DWA-125 - USB безжичен адаптер с поддръжка на N-стандарт до 150 mbps !
Купуван от мене чисто нов и използван на сервизният ми компютър безпроблемно няколко години без никога да бъде ваден, но поради пускане на оптичен интернет бе "пенсиониран" !
Бях го съчетал с рутер на същата марка D-Link DIR-615 ( на последна снимка ) с идеята да няма входящи кабели за мрежата/ интернет, като захранването на компютъра бе през качествен UPS ... перфектно решение за всяка гръмотевична буря, токов удар или подобни форсмажорни обстоятелства за запазване на компютъра и ценната информация на него ( не, че не съм я дублирал на външни носители )  :yes:
Пълен фабричен комплект !
Хубав и качествен Wi-Fi адаптер с голям обхват !

ЦЕНА - 10.00 лева

 :good:

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2018-та ...
« Отговор #9 -: 15 Април, 2018, 18:02:26 »
9. настолните ми стерео колонки на JBL Platinium серия, модел SP08A11 !
Купувани чисто нови от мене и безупречно пазени, като през последните години буквално стоят за украса, поради това, че от доста време звука от компютъра е прехвърлен към голяма стерео система и те са ненужни ....
Без никакви забележки ( ожулено /отчупено, спукано ) и в комплект с оригиналният си адаптер - като новички са !
Колонките са с балансиран звук, достатъчна мощност и нещо, което ми допада - имат плътен бас за обема си ...
Не ми трябват, а не искам да ги прибирам из кашони и забравя ...
Преди снимките ги бях свързал към един от таблетите си и затова той е между тях !
Височина - 235 мм ( 23.5 см )
Тежки са !

ЦЕНА - 18.00 лева

 :good:

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2018-та ...
« Отговор #10 -: 15 Април, 2018, 18:18:30 »
10. SONY RDR-HX-650 - качествен DVD рекордер с вграден твърд диск с капацитет 160GB !
Купуван втора ръка от мене преди години и използван много рядко единствено за преслушване на 20-ина оригинални mp3 албума и още по-рядко за обикновени аудио СД-та !
Без дистанционно е закупен, но някои универсални или фирмени поддържат протоколите за управление на повечкото функции - аз го използвах с фирмено на ресийвър от ES-серията им !
Не съм пускал DVD, но работи изрядно !
Поради липсата на оригинално дистанционно не съм тествал и функциите за запис на твърдият диск ( наличен, вътре в устройството ) !
Към него давам нов, качествен захранващ кабел, много добър SCART кабел на BANDRIDGE, купуван от ТЕХН***РКЕТ за 20-ина леева някога и един кабел RCA <--> RCA !
Запазен и с единствена забележка малко ожулено по лицевият панел ( не си личи много ) и горният капак ( на снимките е видно ) !
Добро оптично устройство, което е идеално за втори плеар ...
Тежък е !

ЦЕНА - 40.00 лева

 :good:


Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2018-та ...
« Отговор #11 -: 15 Април, 2018, 18:30:08 »
11. качествени вентилатори, сваляни от висок клас стар сървър на DELL !
Няма да ми трябват, а трябва да разчиствам и затова ще се радвам да се използват ( бях ги заделял за спомагателно охлаждане на мощно аудиостъпало, като ще Ви предложа до дни и много добри, масивни и симетрични алуминиеви радиатори за същият проект ) !
Оставил съм ги с монтажните конзоли - всички от тях са на DELTA Electronics, 90 мм страна и са 12 Волтови !
Другите два също са лагерни и качествени !


ЦЕНА - 15.00 лева ( малко под цената само на най-малкият от тях )

 :good:

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2018-та ...
« Отговор #12 -: 15 Април, 2018, 18:44:03 »
12. непотребни ми чарколяци, събирани и мъкнати през годините ...  :crazy:
Всичко е видно - ЕЛКА 50 и ЕЛКА 51м ( нетествани ), нов роден пускател, стар адаптер на ОРГТЕХНИКА, гр.Силистра ( нетестван ), измервателна системка ( изрядна ), LCD дисплеи от касов апарат и части от някогашна моя мечта на UNITRA zrk - касетен дек M9108 и ресийвъра AT9100, с които не успях да се сдобия, но пък през годините ми бяха попадали такива за части и съм запазил сниманото ... дано са от полза на някой !
Частите от UNITRA компонентите са в много добро състояние, а механиката е за ремъци ( налични са, но размекнати ) !

ЦЕНА - 15.00 лева

 :good:

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2018-та ...
« Отговор #13 -: 15 Април, 2018, 18:51:20 »
13. 1076-6319W - матрица ( DMD IC ) от проектор BenQ ( по памет ), чиято основна платка бе спукана непоправимо !
Не е тестван и е съвместим с доста марки проектори !

ЦЕНА - 10.00 лева ( символична )

 :good:

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2018-та ...
« Отговор #14 -: 15 Април, 2018, 19:01:27 »
14. малко карти памет, извадени от архива ми, покрай търсене на xD тип памет тук от познат вчера ... излишна ми е, а и имам още !
Паметта с изключение на архаичната 64 mb MMC ( Multi Media Card ) е тествана и 100% изрядна !
Видни са типовете и капацитети на Memory Stick, както и модификацията "М" на xD паметта ( има и по-бърза "H" ) !
Предлагат се всички заедно на под пазарната цена само на една от тях - xD-то от 2GB  :yes:

ЦЕНА - 20.00 лева за всички  :D

 :good:

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
1783 Прегледи
Последна публикация 18 Май, 2019, 01:44:07
от iss
10 Отговора
1986 Прегледи
Последна публикация 18 Ноември, 2019, 00:37:52
от FAMICOM_87

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |