| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Дайте мнение за лампа!  (Прочетена 944 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Пловдив
Дайте мнение за лампа!
« -: 14 Май, 2018, 21:50:08 »
Не ми е известен проичводителя, някой може ли да каже нещо за качеството на следните лампи?

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Населено място: Варна
Re: Дайте мнение за лампа!
« Отговор #1 -: 14 Май, 2018, 22:15:08 »
Като гледам тези гаечни ключове в логото, в някой гараж ще да са правени!  :D

Според мен трябва да са качествени, все пак UK е фирмата.

Неактивен analogovashemotehnika

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 22
  • Населено място: Пловдив
Re: Дайте мнение за лампа!
« Отговор #2 -: 14 Май, 2018, 22:23:24 »
Ето тук са обсъждали темата: http://www.diyaudio.com/forums/tubes-valves/62575-using-chelmer-valves.html . Има и още мнения по западните форуми, но като цяло отзивите не са добри. До колкото разбрах прекупуват лампи, "тестват" ги, лепят им логото на фирмата и ги преопаковат. Някъде срещнах, че е имало случаи руски/китайски лампи да бъдат етикирани като западните си аналози. Колко е коректно те си знаят...
« Последна редакция: 14 Май, 2018, 22:29:23 от analogovashemotehnika »

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Re: Дайте мнение за лампа!
« Отговор #3 -: 14 Май, 2018, 22:28:44 »
Нищо си и няма на фирмата,освен ако не си "супер пупер" аудиофанат.Шегичка....dinev66 знаем че не си :good:
Стара фирма,мой набор.....като се казва.Като чета какво пише на сайта им произвеждат лампи за ВВС и ВМС.Освен лампи и други компоненти.Въобще е наследница на една по стара фирма за английски военни лампи.Нали знаеш,имаше едни стари английски лампи CVxxx.

http://www.chelmervalve.com/

Неактивен azop_v

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 260
  • Населено място: Ст.Загора
  • очаквай неочакваното...
Re: Дайте мнение за лампа!
« Отговор #4 -: 16 Май, 2018, 11:28:10 »
Не ми е известен проичводителя, някой може ли да каже нещо за качеството на следните лампи?

Някъде дълбоко в мен, е останало, че са лампи с подобрена характеристика /каквото и да значи това/. Малко са разместили цифрите и буквите... Лампата е в същност - ECC82. И аз имам няколко подобни от 1979-та година. За фирмата не мога да кажа нищо.
Timeo Danaos et dona ferentes...

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Дайте мнение за лампа!
« Отговор #5 -: 16 Май, 2018, 12:45:14 »
Фирмата не е производител. Това са търговци на obsolete части, спрени от производство. Произвежда се за тях и се ребрандира за тях. Т.е. тествано и ако отговаря - пребоядисано. Но какво е вътре - не се знае.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |