| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Джойстик за Правец 8  (Прочетена 1610 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Джойстик за Правец 8
« -: 31 Октомври, 2018, 17:42:50 »
Здравейте, имам си такъв джонстик и от доста време се каня, да ви покажа какъв "ъпгрейд" му направих :)
Понеже наще не са направили в пазното квадратче лого,  каквото има оригиналният джойстик за ябълката , реших на лазер да си направя лепенка , ако някой реши, че иска същото прилагам илюстраторският  файл в него има и бонус  ключодържател, който също си бях правил :)

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 547
  • Населено място: град Добрич
Re: Джойстик за Правец 8
« Отговор #1 -: 11 Декември, 2019, 18:52:51 »
намерих един джойстик мисля,че е за правец , който се включва с цокъл като интегрална схема, в цокъл близо до видеоизхода , също няма лого или някаква емблема!?!

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Джойстик за Правец 8
« Отговор #2 -: 12 Декември, 2019, 09:55:38 »
На мен ми изглежда на някакъв тайвански клонинг, а накрайника му е доста шашав  :D

Неактивен digi2577

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 238
  • Населено място: Бургас
  • Димитър А. Димитров
Re: Джойстик за Правец 8
« Отговор #3 -: 12 Декември, 2019, 13:51:40 »
Готино! Припомних си как през лятото на 1991 с най-добрия ми приятел си направихме джойстик от подръчни материали, за да играем Sky fox. След няколко дни игра ни омръзна и го изоставихме. А после се появиха джойстици като този на нашия пазар.  :drinks:

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 547
  • Населено място: град Добрич
Re: Джойстик за Правец 8
« Отговор #4 -: 12 Декември, 2019, 14:20:02 »
накрайника е дип-16 и влиза в един празен цокъл който е до видеоусилвателния транзистор , горе до видеоизхода
Не мога да подкарам флопи диска по некакъв начен,изчетох доста форуми и се оказа напълно невъзможно да тръгне по никакъв начин ако нямам дискета оригинална или на епъл2 или на правец ,била с по дебела плътност и не ставали тези 5,25 дето ги имаме на 360кв.Някакви глупости пише из интернет заради тъпия епъл нямало как да се форматира дискета на 140 килобайта която най евентоално може да я прочете правешкото флопи. със продос който пък ако не е бутнал компютъра - не трагва. Със разни серийни портове и кабели и приставки  ставало по сложен и труден начин.да се зареди дск.-файл??? На времето явно е било лесно като е имало оригинални дискети но сега когото и да питам или не си спомня или няма!?!
/накрая се навих да си закупя от базар-бг емулатор със есди-карта който се включва на мястото на флопидиска.работи със имидж на дск файлове  лесна и проста работа,чакам да го получа и да видя какво ще прочете???
а МОЖЕ БИПОСТО ФЛОПИ ДИСКА МИ ДА НЕ РАБОТИ,ако сложа дискета върти няколко секунди и спира при което главата не може да се установи
 ако няма дискета върти постоянно явно търси бутващ файл или нещо такова и докато не рестартирам,не влиза в бейсик.

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Джойстик за Правец 8
« Отговор #5 -: 12 Декември, 2019, 17:41:31 »
не знам що са го измизлили толкоз крехко и неудобно този конектор, на кого му е хрумнало тая тъпа идея, да трябва да отвориш комопютъра за да напъхаш джойстика ... Освен това представи си по време на игра да се ядосаш и да изскубнеш цялата история хахах  :master2: :lol:
Колкото до дискетите, не мисля че ще има проблем да вземеш дори 360кб и с някакъв специален софтуер да я форматираш на 140кб или там колкото е нужно с правилният ябълски формат през IBM съвместима машина с голямо флопи. Но може и нещо да не ти е у ред не само с дискетире но и със самото флопи на правец 8цата или контролерът му.
Ама след като си заръчал тази благина с флаш карти нямаш вече тия ядове :)

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 547
  • Населено място: град Добрич
Re: Джойстик за Правец 8
« Отговор #6 -: 12 Декември, 2019, 19:30:28 »
то си е цокъл на чип , ужас крехки крачета лесно се кривят или чупят!

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Джойстик за Правец 8
« Отговор #7 -: 12 Декември, 2019, 19:33:12 »
то си е цокъл на чип , ужас крехки крачета лесно се кривят или чупят!
именно, аз на твое място бих го модифицирал с преходник като нашенските джойстици на DIN порт ;)  :master2:

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 252
  • Населено място: Варна
Re: Джойстик за Правец 8
« Отговор #8 -: 13 Декември, 2019, 00:54:03 »
именно, аз на твое място бих го модифицирал с преходник като нашенските джойстици на DIN порт ;)  :master2:

абе как ще разваляте такава работа , той си е направен направо да може да се ръгне в цокъла за джойстик 

ако го "модифицираш" то единствено да му направиш преходник !! няма да разваляш такава красота
поне моето мнение е такова
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Джойстик за Правец 8
« Отговор #9 -: 14 Декември, 2019, 00:10:43 »
е ако ще се играе с него, по-добре е да се модифицира, щото иначе по време на разпалена игра го грози счупване, изскубване и тъй на татък тия дето така са го измислили са абсолютни малоумници ,но ако ще стои за колекция по-добре да не се бара  :)

Неактивен Koceto8_5

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 52
  • Населено място: Пловдив
Re: Джойстик за Правец 8
« Отговор #10 -: 14 Декември, 2019, 12:20:11 »
Възможно ли е на 3Д принтер да се изпринти един подобен корпус и от там само бутоните и джойстика да се заменят. Предполагам схемата на свързване е има в нета?

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |