| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Христо Ботев III с Mp3  (Прочетена 14513 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Христо Ботев III с Mp3
« Отговор #15 -: 06 Май, 2013, 14:08:46 »
Един път се опитаха да ми пробутат ECH81  с изтрити надписи за  ECL86  :D, Много им се смях, продавачката беше някаква , убедена че е ЕЦЛ86  8).
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Христо Ботев III с Mp3
« Отговор #16 -: 06 Май, 2013, 18:09:46 »
Когато бъдат хванати в грешка, продавачките са винаги "убедени", че купувачът не е прав !  :) 
Как ли се оправят в случаите когато доставката  се различава от поръчката и е директно по Еконт ?

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Христо Ботев III с Mp3
« Отговор #17 -: 23 Април, 2014, 14:36:16 »
За 15 лева си купих радио WAXIBA . В магазините продават чинчове правиш на Ботевчето близо да грамофонния вход 7мм дупка и монтираш чинча. Правиш си кабелче чинч и конектор на слушалката. Вързваш слушалката на радиото за монтирания чинч на Ботевчето и града спи. 25 фиксирани станции. Вързваш го на всяко радио. Така ботевчето става със сериозно УКВ между другото то и за друго пак не става.

Неактивен zero

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 15
  • Населено място: Plovdiv
Re: Христо Ботев III с Mp3
« Отговор #18 -: 10 Юни, 2017, 22:10:21 »
Здравейте на всички и поздравления за хубавия форум, виждам че темичката е малко стара та да изтупам прахта :) Та на въпроса, попадна ми едно стара радио Христо Ботев, бих казал по скоро кутията щото вътре от него май май не става нищо, говорителя е тотална щета, мишоци са гризали кабели, и прочие :) Днес се погрижих за кутията, стария лак долу, по скоро само го матирах за да мога да нанеса новия лак без да губя оригиналния цвят, стана чудно :) Обаче, искам и да свирне по модерно му, ама не да дрънка :) тоест просто някво китаиско мп3 в него не ми върши работа, виждам че горе обсъждате разни готови платки, как е звука от тях ? Малко от малко уж разбирам от узвучителни тела имам едни реставрирани от мен кащанки свирят та дрънкат , та ми се ще вътре в него да разделя  на два отделни бокса кутоята независими един от друг да монтирам два говорителя и тук вече идва проблема с какво най подходящо и не много скъпо да ги захраня, пък ако може да има и мп3.... само с радио лесно ще се справя ама да има и мп3 че и да вади хубав звук.... уффф забравих :) и дистанционно хахаха щото инак как ша го бъзикам :) На първо четене единственото което ми идва на ум е авто радио мп3 ама там тряя мисля захранване глупости..

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Христо Ботев III с Mp3
« Отговор #19 -: 10 Юни, 2017, 22:54:48 »
Каквото и да му сложиш ще трябва захранване. Мп3-ките които бистриме вадят читав звук ама искат усилвател след тях, за това възстановявам ламповия на шасито обикновено.

Иначе има и мп3 плеяри с блутут вече и ампове клас Д  и тн.

Е това е идеалния модул за вграждане, само вадиш врътките от платката и ги удължаваш с кабелчета, има си и вградени усилвателчета клас д на него... само едно захранване му трябва.

http://www.ebay.ie/itm/New-DSP-PLL-LCD-Digital-Stereo-FM-Radio-Receiver-Module-w-Serial-Control-/182178928922?hash=item2a6ab5d91a:g:eJkAAOSwMNxXaOu2
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен zero

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 15
  • Населено място: Plovdiv
Re: Христо Ботев III с Mp3
« Отговор #20 -: 11 Юни, 2017, 09:01:42 »
Незнам на какъв хал е неговия усилвател, лампите са си там, захранване, ама чесно ме е шубе да го включа хаха, мога да му направя 2-3 снимки да го огледате, пък ще взема да го включа да видим какво ще се случи, и после вече е лесно по вашия метод?
п.п. Включих го, мани ми работи :) възстанових прокъсаните кабели, те реално бяха само на оная лампа дето е от пред на панела, два черни един син и червен бая се чудех кои черен къде е ама си викам те щом са еднакъв цвят явно са няква маса, възах ги пуснах го и изтърбушения говорител бръмчи, станция едва ли ще хвана без антена, лампите му вътре всички светят ще ги сваля и почистя а контактите им с контактен спрей, остана само да кажете как да съм сигурен че найстина работи и е в ред, до къде да се докопам за да му пусна сигнал от мп3 плеър примерно да не разчитам на това какво лови като станции. Ето и две снимки:
https://www.dropbox.com/s/7uqk8nf3nerpa9t/IMG_20170611_090846.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/61tqztiiex9t1kg/IMG_20170611_090918.jpg?dl=0

п.п.2, в първия пост на темата виждам в клипа на колегата как светят лампите, при мен има една която не виждам да свети на същото място като другите, виждам разни светлинки при нея долу в основата на самата лампа, ето тази http://prntscr.com/fiesas
как да разбера в ред ли е или е за смяна, и въобще намират ли се, едно време имахме едно кашонче лампи за тв ама бащата скоро ги изхвърли.
« Последна редакция: 11 Юни, 2017, 09:48:04 от zero »

Неактивен zero

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 15
  • Населено място: Plovdiv
Re: Христо Ботев III с Mp3
« Отговор #21 -: 11 Юни, 2017, 09:57:05 »
Изтече ми времето за редакция, но сега като прочетох пак внимателно първият ти пост май май няма да се справя с монтажа на мп3, там се говори малко на чужди за мен езици :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Христо Ботев III с Mp3
« Отговор #22 -: 11 Юни, 2017, 11:49:51 »
Ако за пръв път се захващаш с електроника ще ти е трудно. И внимавай не се ровичкай много по това радио, не знам дали знаеш че вътре има високи напрежения (250 волта) и не е безопасно да се пипа. И не го оставяй дълго включено, има елементи по схемата които са остарели и е добре да бъдат сменени. Може работейки така да станат бели по схемата - лампите и трансформаторите са застрашени.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен zero

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 15
  • Населено място: Plovdiv
Re: Христо Ботев III с Mp3
« Отговор #23 -: 11 Юни, 2017, 18:35:07 »
Ами не е да съм съвсем бос, лепил съм си разни платчици за комуникация с агу, разни други дребни и подобни но все с насока от някои, така с две думи казано може и да не схвана. Определено в този му вид ме е шубе да му се доверя и май ще запазя кутията със нещо модерно вградено вътре. А сегашната "карантия" в него не знам има ли стойност, каква, и за кого, лично за мен няма да е потребна.

Неактивен Latineca

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 22
  • Населено място: Лом
Re: Христо Ботев III с Mp3
« Отговор #24 -: 26 Май, 2023, 13:13:30 »
Ако няма модули в елимекс в базар и олх се намират всякакви.вече има даже с 2 х 25 вата изходна мощност,направих един респром за кола стерео 😂

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |