| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Имам проблеми с адаптори 5 волта.  (Прочетена 3602 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: Имам проблеми с адаптори 5 волта.
« Отговор #15 -: 16 Юли, 2019, 19:51:44 »
 :good:

"Боклуци" ... и зарядни,а и кабеляци ни заливат навсякъде около нас !

AUKEY и Orico Ви препоръчвам с две ръце - над 15-ина разнородни модела на двете марки има из нас от доста години и някои от тях се използват екстремно за какви ли не издевателства ... нито едно не ме предаде !
Над 20-ина броя пак от двете марки има пак при колеги, потребители от тук и на работа - и там няма "жертви" и недоволни, та дори и за автомобилните варианти !
Това са едни от основните брандове от Китай, които произвеждат и доста ОЕМ продукция и с които гарантирам, че ще сте доволни !
Има и други, по-малки, но нямам обстоен поглед над тях !
Никога не подценявам и качествените кабели и за сериозни консуматори поставям и сериозни кабели за възползване от възможностите за бърз заряд, макар, че съм доста против тези глезотии, съсипващи според мене елементите на батерията и съкращаващи доволно живота и ...  :crazy:

Неактивен argonavt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 223
  • Населено място: Ботевград
Re: Имам проблеми с адаптори 5 волта.
« Отговор #16 -: 16 Юли, 2019, 20:28:18 »
Правилно си решил.Направи си нормално захранване и забрави за импулсните простотии , освен ако имаш ограничения относно място , тегло ,себестойност или други причини !
0889 926 079 / 0723 66 447

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Имам проблеми с адаптори 5 волта.
« Отговор #17 -: 17 Юли, 2019, 15:15:38 »
Само да предупредя, че използването на 7805 може да ти даде максимум 1 ампер, ако и да го водят до 1.5 ампера. Добре ще бъде или да се потърси интегрален стабилизатор за по-голям ток, или да се приложи някоя схема като тази, за увеличаване на изходния ток на 7805:
http://www.zen22142.zen.co.uk/Circuits/Power/boosti.htm
Все пак мисля, че е по-добре да се намери читаво готово решение. Има много фактори в самоделката, които могат да убият устройството което зареждаш, пък и ще стане едра и тежка. Та помисли за по-добро готово решение. Просто за това приложение не си струва да се прави линеен стабилизатор.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Имам проблеми с адаптори 5 волта.
« Отговор #18 -: 17 Юли, 2019, 17:15:15 »
И то 1А ще го даде с читаво охлаждане! Аз бих сложил перка, иначе кутията ще е..... Вариант е траф плюс импулсен конвертор- step-up или step-down в зависимост какво дава трафът. Ползвал съм доста такива купени от китайците и са си ОК. Тия смотаните адаптери дето пукат като семки де ги правят не знам! Преди години когато се ровех повече из сайтовете бях издебнал една игра- промоция и опатках един смартфон за петдесетина долара. Дойде, прибрах го и го подарих на сина ми за рождения му ден. Веднага адаптера в мрежата и гръм и трясък, пушек и искри  :D  Цялата маса подскочи с гостите зедно! Адаптерът беше тотално овъглен, телефонът- опушен, но без поражения. Изчистихме го, адаптери бол, тръгна да зарежда, но такова нещо никога не съм предполагал.
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Имам проблеми с адаптори 5 волта.
« Отговор #19 -: 17 Юли, 2019, 21:15:48 »
Само да предупредя, че използването на 7805 може да ти даде максимум 1 ампер, ако и да го водят до 1.5 ампера. Добре ще бъде или да се потърси интегрален стабилизатор за по-голям ток, или да се приложи някоя схема като тази, за увеличаване на изходния ток на 7805:
http://www.zen22142.zen.co.uk/Circuits/Power/boosti.htm
Все пак мисля, че е по-добре да се намери читаво готово решение. Има много фактори в самоделката, които могат да убият устройството което зареждаш, пък и ще стане едра и тежка. Та помисли за по-добро готово решение. Просто за това приложение не си струва да се прави линеен стабилизатор.
Не, че има някакъв проблем да запапралели 3-4 броя 7805. Само много загуби в отопление
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Kamona

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 34
  • Населено място: Пловдив
Re: Имам проблеми с адаптори 5 волта.
« Отговор #20 -: 19 Юли, 2019, 00:19:54 »
Здрасти,

смятам да ползвам за мощност транзистор 2n3055 или kd504.
Като в подсказаната схема от Pichaga933.
А също така и платка разширител с от 3 до 5 USB.
Трансформатор 12v 5a смятам да стигне.
Няма значение от големината на изделието
важно е да върши работа.


Пловдив

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 893
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Имам проблеми с адаптори 5 волта.
« Отговор #21 -: 19 Юли, 2019, 07:33:20 »
Прекалено много топлина и загуби. Препоръчвам LL2596-5 има 3А чип.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Имам проблеми с адаптори 5 волта.
« Отговор #22 -: 19 Юли, 2019, 08:51:52 »
Eто готово решение за няколко лева!
https://www.ebay.com/itm/7-20V-DC-DC-1-16V-Adjustable-Step-down-Power-Module-Voltage-Control-Reduce-Board/173887443346?hash=item287c7fd192:g:My4AAOSweuNcxe~9
Не мога да разбера защо трябва с чук да се трепе муха! Тия неща работят! Години наред ги ползвам поголовно и не е имало издънки!
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 893
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Имам проблеми с адаптори 5 волта.
« Отговор #23 -: 19 Юли, 2019, 09:56:34 »
LM2596 имах в предвид. Ползвал съм,  до 1,5 А изобщо не загряват. Едно радиаторче и толкова.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |