| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Не използвайте Еконт!  (Прочетена 6945 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен integrall

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 67
Не използвайте Еконт!
« -: 19 Април, 2013, 17:01:06 »
НИКОГА ПОВЕЧЕ ЕКОНТ!

Днес ме ощетиха със сто лева.

Официално заявявам където съм написал, че изпращам с "еконт" да се чете СПИДИ.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: Не използвайте Еконт!
« Отговор #1 -: 19 Април, 2013, 17:10:29 »
Дай подробности. Досега не съм имал проблем с тях
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Re: Не използвайте Еконт!
« Отговор #2 -: 19 Април, 2013, 17:15:41 »
За бинокъла ли става въпрос?

Неактивен lz2nk

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 452
Re: Не използвайте Еконт!
« Отговор #3 -: 19 Април, 2013, 17:27:28 »
НИКОГА ПОВЕЧЕ ЕКОНТ!

Днес ме ощетиха със сто лева.

Официално заявявам където съм написал, че изпращам с "еконт" да се чете СПИДИ.
Странно, и аз не съм имал проблеми с тях.

Неактивен integrall

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 67
Re: Не използвайте Еконт!
« Отговор #4 -: 19 Април, 2013, 17:31:24 »
Да, Симо,
куриера забравил една единица да напише отпред.
Вече са с таблети и на място не ти дават бележка, а стикерче с номера на пратката, на което нищо не друго не пише... и така - развод.

Неактивен Bozhilov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 62
  • Населено място: Пловдив
Re: Не използвайте Еконт!
« Отговор #5 -: 19 Април, 2013, 18:45:10 »
И аз не съм имал проблеми с тях много коректна фирма. Странно  :unknown:

Неактивен iskrov 78

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 74
  • Населено място: Пловдив
Re: Не използвайте Еконт!
« Отговор #6 -: 19 Април, 2013, 19:07:00 »
Самия служител е виновен .Фирмата си е ок. А Спиди няма толкова екстри. С Еконт съм изпратил буквално хиляди пратки и досега не съм имал нито един проблем.А въпросния служител  :---

Неактивен Vladislav

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 94
Re: Не използвайте Еконт!
« Отговор #7 -: 19 Април, 2013, 19:20:26 »
А аз не разбрах какъв е проблема. Как от някаква единица може да произлезе щета от 100 лв. И ако наистина е станала някаква грешка, няма ли начин нещата да се оправят- Не вярвам фирмата да се опитва да ощетява клиентите си и така да печели, няма да останат дълго в бизнеса. Така че сигурно ще са заинтересовани да поправят грешката си. Аз също не съм имал досега проблеми с тях, работя с централния им офис в София, защото ми е на много удобно място, така че зная как работят служителите им по други места.

Неактивен integrall

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 67
Re: Не използвайте Еконт!
« Отговор #8 -: 19 Април, 2013, 21:49:54 »
Когато при въвеждането в таблета изпуснат единицата от 150 н.п. се получават 50, което аз разбирам като свършен факт при получаване на парите. Вече не ви дават написана бланка при изпращането, а само стикерче с номер на пратката.

Недоказуема грешка на служителя, политика на фирмата, печалба за същата фирма от стойността на пратката и н.п., процент към заплатата на куриера от стойността, щастлив удар за получателя - всички печелят, само аз назад със стоте лева  :(

Кое не е ясно?

Неактивен stoi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 221
  • Населено място: Кричим
    • www.ev-bg.com
Re: Не използвайте Еконт!
« Отговор #9 -: 20 Април, 2013, 00:03:20 »
Обади им се и им обясни.Не в офиса а в централата. Напиши им и писмо в писмен и електронен вид ! Мисля , че ще ти обърнат внимание.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Не използвайте Еконт!
« Отговор #10 -: 20 Април, 2013, 08:43:12 »
А какво ли би станало ако вместо да изпусне единицата, напише две единици  :writer: т.е. 1150 лв. Затова мисля, че е най-добре след оформянето на пратката от служителя (тъй като в наложения платеж се добавя по-принцип и стойността на транспортните разходи), да се пита информативно общо колко лв. е всичко. Става въпрос за опцията "Пощенска пратка", така ще се избегнат тези грешки. Наскоро имах един такъв случай: от аукциона си купувам един часовник, човека ми го праща по Еконт като пощенска, получавам обаче една картина  :o . На кашона е написан ръчно адрес на друго населено място и друг човек. Оказа се, че изпращача изпраща две пратки наведнъж, моя часовник и картината, написал е върху кашоните правилно адресите, но служителя в офиса на Еконт залепва стикерчетата разменено. И от тук нататък Еконт въобще не четат подателя какъв адрес е написал, а какво е стикерчето. 

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Не използвайте Еконт!
« Отговор #11 -: 20 Април, 2013, 09:46:26 »
Нямаш ли телефон на получателя, сигурен съм че ще се разберете ако му се обадиш и обясниш грешката. Още повече сумата, за която сте се разбрали нали е била 150, а не 50лв ? Ако е човек на място ще ти изпрати парите при първия удобен случай. Мен Еконт един ден ме натовариха с двойна доставка и се усетих след като платих. В крайна сметка говорих 5 пъти с тях и не искаха да си признаят грешката. Наложи се да се свържа с фирмата, която ми беше изпратила стоката и те ми върнаха сумата по банков път.

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Не използвайте Еконт!
« Отговор #12 -: 20 Април, 2013, 11:37:03 »
В Еконт си имат разни неуредици, от които се оплакват и служителите им, но в случая е станала много неприятна грешка. На стикера, който се дава от Еконт при пощенските пратки се отпечатват: обявената стойност, наложения платеж, обратна разписка, цена за колета, дата и номер. При липса на тези данни, може да се подаде жалба до Централния офис в Русе и със съдействие на купувача и за сметка на Еконт, продавача може да си получи сумата.
Купувачът не е ли забелязал, че плаща 50 лв. вместо 150 лв. ? 

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Не използвайте Еконт!
« Отговор #13 -: 20 Април, 2013, 13:20:56 »
И кво, кат забележи да каже - сакън не, искам да дам 150 :) израдвал се е и това е. Все пак свържи се с него и му обясни какво е станало, може ако е човек да ти даде парите. Ако не, започвай оплаквания в Еконт.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен integrall

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 67
Re: Не използвайте Еконт!
« Отговор #14 -: 20 Април, 2013, 13:44:19 »
Купувачът не си вдига вече и двата телефона. Не знам какво точно ще предприема по отношение на еконт, куриера се е свързал с офиса на доставката да видят дали не могат го намери и т.н.

Едно много важно уточнение: Купувачът не е от този форум!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |