| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Въпрос за ремъци за магнетофон UNITRA ZK147  (Прочетена 2060 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Може ли някой да помогне с размерите на ремъците за магнетофон UNITRA ZK147.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Въпрос за ремъци за магнетофон UNITRA ZK147
« Отговор #1 -: 08 Юли, 2020, 18:44:42 »
Даже не съм го виждал на живо, но механиката му имам чьвството, че е еднаква с цялата серия на Грундиг,вкл. полските им производни от 140 до 145, значи и ремъците им трябва да са еднакви?
0888981645, 072365106

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Въпрос за ремъци за магнетофон UNITRA ZK147
« Отговор #2 -: 08 Юли, 2020, 18:55:58 »
Може ли някой да помогне с размерите на ремъците за магнетофон UNITRA ZK147.
Слагал съм , от  145 , и става безпроблемно . По принцип поставям по - малки , за да държът повече време .

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Въпрос за ремъци за магнетофон UNITRA ZK147
« Отговор #3 -: 08 Юли, 2020, 20:23:58 »
Би трябвало да са еднакви за доста от моделите,Unitra M 1417 е същия като кинематична схема.Там са три ремъка,два са на тонвала и един за брояча.Мисля са с различни размери.
Ще търся да купя от някъде.

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Въпрос за ремъци за магнетофон UNITRA ZK147
« Отговор #4 -: 09 Юли, 2020, 08:23:34 »
В Разград има един магазин ПРОТОН-         https://www.proton-bg.com/             Имат голям избор от ремъци, но доколкото знам по марка и модел няма как да ги подберат, имат ги по размери.
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Въпрос за ремъци за магнетофон UNITRA ZK147
« Отговор #5 -: 09 Юли, 2020, 10:56:03 »
Аз лично сменях ремъците на такъв през 2014-та година. Тъй като не намерих всички необходими размери кръгли ремъци, поставих О-пръстени. Пиша размерите които съм сложил.
Най-дългия ремък от мотора до маховика го намерих в София Електроник, и е 200мм сгънат на две. Ддебелината е 2.5мм.
Следващия по дължина май беше от маховика до приемащия възел - на него сложих О-пръстен с диаметър 88мм и дебелина 2.2 милиметра.
Най-късия е от приемащия възел до брояча и съм сложил О-пръстен с диаметър 75мм и дебелина 2мм.
Това са, дано помогне. Няма вреда разбира се, да снемеш точната дължина с конец по пътя на ремъците и после да намалиш с 4 - 6% за получаване на дължината на необходимия ремък.
Успех!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Въпрос за ремъци за магнетофон UNITRA ZK147
« Отговор #6 -: 09 Юли, 2020, 17:17:25 »
origo,Благодаря!Аз колкото пъти ги мерих все различни размери получавах.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Въпрос за ремъци за магнетофон UNITRA ZK147
« Отговор #7 -: 09 Юли, 2020, 18:55:08 »
Ами аз обикновено гледам конеца да не се разтяга много, защото някои при опън си променят малко дължината, и после си маркирам с маркер и меря между марките. +-1 милиметър не е проблем в обиколката като грешка. При този магнетофон и маховика е със странен лагер от горната страна, най-добре да мериш дължината в позиция възпроизвеждане, когато тонролката притиска тонвала там където трябва в лагера. И в крайна сметка сега с О-пръстените има голям избор от размери, като вземеш ако не пасват точно някои размери има поле за корекция.
Успех с ремонта!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Въпрос за ремъци за магнетофон UNITRA ZK147
« Отговор #8 -: 09 Юли, 2020, 21:25:13 »
Проблема е че тия които са на маховика не могат да се сменят без да се разглобява планката с главите.Ще ги мислим някак.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Въпрос за ремъци за магнетофон UNITRA ZK147
« Отговор #9 -: 10 Юли, 2020, 12:05:43 »
Проблема е че тия които са на маховика не могат да се сменят без да се разглобява планката с главите.Ще ги мислим някак.
От долу  ще проденеш ремъка , не отгоре .

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Въпрос за ремъци за магнетофон UNITRA ZK147
« Отговор #10 -: 10 Юли, 2020, 12:27:54 »
Точно така, не е необходимо, а и не е желателно да пипаш планката с главите. От задната страна на магнетофона има един премахваем лагер (долния лагер на маховика) който се развинтва и от там се премахват и слагат всички негови ремъци.
Успех!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
10 Отговора
2069 Прегледи
Последна публикация 08 Септември, 2015, 00:05:51
от Fisher
4 Отговора
8812 Прегледи
Последна публикация 24 Март, 2020, 10:18:23
от pilot_ts
17 Отговора
5742 Прегледи
Последна публикация 11 Март, 2016, 12:45:01
от Runtav69
13 Отговора
4338 Прегледи
Последна публикация 05 Февруари, 2018, 11:46:14
от origo
18 Отговора
4430 Прегледи
Последна публикация 27 Април, 2019, 09:44:08
от arni13

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |