| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Радиопредавателна станция "Видин"  (Прочетена 21074 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Радиопредавателна станция "Видин"
« Отговор #75 -: 04 Март, 2022, 20:25:53 »
Ех колеги, като ви чета та се питам: кой толкова слуша радио от нашия зомбиран народ? Ами аз лично не познавам повече от 5% българи, които слушат радио. Ако въобще имат такова нещо у дома си? Обикновено чувам сутринта или снощи, например "казаха по телевизията"...А ние коментираме СВ,пък и УКВ?..
0888981645, 072365106

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Радиопредавателна станция "Видин"
« Отговор #76 -: 04 Март, 2022, 20:42:40 »
Ех колеги, като ви чета та се питам: кой толкова слуша радио от нашия зомбиран народ? Ами аз лично не познавам повече от 5% българи, които слушат радио. Ако въобще имат такова нещо у дома си? Обикновено чувам сутринта или снощи, например "казаха по телевизията"...А ние коментираме СВ,пък и УКВ?..
Аз например постоянно слушам хоризонт , и когато работя , и когато дремя .  Вероятно щото не гледам ТВ .

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Радиопредавателна станция "Видин"
« Отговор #77 -: 04 Март, 2022, 21:06:31 »
Яаааа! Моля,моля! Аз също предимно слушам радио!
И не само защото със Краси Каменов сме приятели,а защото радио Видин си е хубаво  радио! :bravo:
Омраз!

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Радиопредавателна станция "Видин"
« Отговор #78 -: 04 Март, 2022, 22:10:56 »
Еее колеги, това исках да кажа. Аз телевизора го включвам чак вечер, ей така, да видя и картинки. Пък сега постоянно превключвам между нашите (не само "официозите"), а и руските. Защото за мен, истината винаги е някъде по средата? А по цял ден радиото ми е включено на Хоризонт. Е, понякога, когато нещо ми писне минавам на България ЕР, щото тук са една до друга (само 0,4 мгхц) и излъчват музика, която ми пасва. Иначе се обзалагам, да се направи анкета, колко българи слушат радио?
0888981645, 072365106

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3538
  • Населено място: Варна
Re: Радиопредавателна станция "Видин"
« Отговор #79 -: 04 Март, 2022, 23:24:49 »
Имате анкета валидна за 30 дни :)

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 578
  • Населено място: Плевен
Re: Радиопредавателна станция "Видин"
« Отговор #80 -: 05 Март, 2022, 07:00:00 »
ВАЖНО СЪОБЩЕНИЕ

Колегите които слушат редовно радио и по точно този малък пороцент които слушат предавателя на средни вълни 576kHz не само да си пробват реставрирания радиоприемник как се справя,а тези които са редовни слушатели.

От 1.04.2022г предавателя ще работи в режим 6-24 часа.Причините са скъпият промишлен ток и очакване на завишаване на цената от април месец.

По въпроса за звуковото качество радвам се,че сте доволни от тази "корекция" която беше направена.За сега само двама колеги от форума реагираха положително.

Неактивен Radist

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 151
  • Населено място: Монтана
Re: Радиопредавателна станция "Видин"
« Отговор #81 -: 08 Март, 2022, 12:40:14 »
Тази анкета за самия предавател на средни вълни ли е или като цяло има запитване дали се слуша радио?Питам,защото темата е за единственият ни средновълнов предавател и някак анкетата за общо питане не се връзва.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Радиопредавателна станция "Видин"
« Отговор #82 -: 08 Март, 2022, 13:52:56 »
Да поясня. Питането ми е въобще колко българите слушат радио? Или зяпат в телевизора (и май повече го слушат, особено сутрин) или ровят в Интернет?
0888981645, 072365106

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: София
Re: Радиопредавателна станция "Видин"
« Отговор #83 -: 08 Март, 2022, 15:34:56 »
Огромен брой хора слушат радио в колите си. Според мен точно по тази причина радиото ще продължи да съществува още много години.

Неактивен Radist

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 151
  • Населено място: Монтана
Re: Радиопредавателна станция "Видин"
« Отговор #84 -: 08 Март, 2022, 17:30:23 »
Но някак много далече отидохте.Кой гледа телевизия и кой слуша радио.Не сте избрали подходяща тема.Моля ви се колеги извинете ме,че ви критикувам ама.Все пак темата е за нашият средновълнов предавател който дава живот на нашите радиоприемници пълноценно да слушаме българска реч.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3538
  • Населено място: Варна
Re: Радиопредавателна станция "Видин"
« Отговор #85 -: 08 Март, 2022, 18:01:19 »
Е щом е неподходяща темата бърша анкетата.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 578
  • Населено място: Плевен
Re: Радиопредавателна станция "Видин"
« Отговор #86 -: 30 Март, 2022, 22:00:05 »
Щеше да бъде интересно с SDR приемник да се направи вътрешен запис, ама на, не съм знаел, че ще има профилактика.
Специално направих един запис от последната профилактика

Неактивен Radist

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 151
  • Населено място: Монтана
Re: Радиопредавателна станция "Видин"
« Отговор #87 -: 31 Март, 2022, 18:20:16 »
Е не човече ти сигурно правиш 24 часов мониторинг на този предавател.Вероятно ти си единствения който знаеш какво се случва с него.Как си успял да направиш това чудесно видео.Имаш ли представа дали УКВ предавателите ги подлагат на тестове с такъв анализатор.Извинявай че задавам този въпрос в тази тема

Неактивен navi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 367
Re: Радиопредавателна станция "Видин"
« Отговор #88 -: 03 Април, 2022, 20:07:30 »
Здравейте,
Изкарах една седмица в Ново Село, Видинско. Имаме тук един National Panasonic със счупена Антена.
Колко жалко, на УКВ никаква българска станция - макар че Радио Видин на УКВ се чува в другата посока до Берковица.
В Ново село обаче Радио Видин на 570 кХц се чува с HiFi качество. Наслушах се с удоволствие и си припомних - при добро покритие и на СВ да се слуша е приятно за ушите.
Приятелски Поздрав!
Иван

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 578
  • Населено място: Плевен
Re: Радиопредавателна станция "Видин"
« Отговор #89 -: 04 Април, 2022, 09:40:05 »
Радио Видин на 570 кХц се чува с HiFi качество. Наслушах се с удоволствие и си припомних - при добро покритие и на СВ да се слуша е приятно за ушите.
Една лека поправка не е радио Видин,а радио Хоризонт и точната честота е 576kHz
По въпроса с качеството ти си точно в ядрото на качествения сигнал.Аз ще споделя как се чува на разстояние 150 км по права линия предавател-приемник през деня.
https://vbox7.com/play:0f6bfce024

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
7154 Прегледи
Последна публикация 23 Март, 2020, 16:13:40
от sve
29 Отговора
19268 Прегледи
Последна публикация 28 Септември, 2015, 21:39:39
от сашо
12 Отговора
6853 Прегледи
Последна публикация 09 Октомври, 2017, 01:31:32
от GRIDLIC
3 Отговора
2542 Прегледи
Последна публикация 12 Декември, 2018, 20:27:39
от GRIDLIC
1 Отговора
1663 Прегледи
Последна публикация 10 Октомври, 2020, 00:47:41
от GRIDLIC

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |