| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: ИЗБОР НА ПОЯЛНИК  (Прочетена 1851 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен max_pg

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: България,Пазарджик
ИЗБОР НА ПОЯЛНИК
« -: 19 Ноември, 2020, 23:29:19 »
Здравейте ,колеги имам нужда от съвет ,относно избор на поялник за 24V за ежедневна работа. Бях си набелязъл 10 тина модела ,но успях да ги редуцирам до 3. Сега немога да избера кой точно да си взема .Ако някой има опит с някой модел от тези ,които ще спомена по-долу да сподели опит за плюсове и минуси на модеа съответно и моля да коментират само хора ,които имат наистина някакво отношение към темата ,а не за щяло и нещяло.Идеята е все пак да свършим работа нали.
Моделите са следните:
1) HAKKO FM-2028 (JAPAN)
2) HAKKO FX-9501 (JAPAN)
3) ZD-415B  (CHINA)
БЛАГОДАРЯ.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: ИЗБОР НА ПОЯЛНИК
« Отговор #1 -: 20 Ноември, 2020, 08:19:43 »
Това е твоя поялник - https://www.tme.eu/bg/details/pensol-sl20-n/poialni-stantsii/sorny-roong-industrial/

Имам наблюдение над няколко такива. Железни са и работят добре. Резервни човки има достатъчно като видове, и на прилична цена.
Внимание - говорим за точно този модел, с нагревател който обгръща човката, а не човката нагревателя. Разликата е огромна, вярвай ми. Запоявам много и знам какво говоря.
Успех!

ПП внимавай с ментетата. Има доста подобни почти близнаци, но не са на тази фирма. Не се захващай с тях...пак от собствен опит :drinks:
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: ИЗБОР НА ПОЯЛНИК
« Отговор #2 -: 20 Ноември, 2020, 09:21:34 »
Заради евтината подръжка ползвам китайските модели Gordak от 6 години. В момента на работа с обикновен 936А (60 лв).
Реотана гори веднъж на 2-3 години (при 400 градуса работа) и струва към 10 лв. Само един недостатък,отпреде често се развива контра гайката.
73!

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: ИЗБОР НА ПОЯЛНИК
« Отговор #3 -: 20 Ноември, 2020, 10:44:15 »
Здравей , казваш за всекидневна употреба . Ако ще се ползват сериозно всичко под 250 лв е не сериозно . Особено ако с тези неща мислиш да си изкарваш пари .
Аз работя с Ersa i-con1 и hakko 700 трябва да ти кажа че са се изплатили стотици пъти . Хакото е на 20 години нагревател не е сменян никога работи 5 дни в седмицата от 9 до 18 часа нон стоп . Ако е за любителско позване послушай колегите .

Успех

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
Re: ИЗБОР НА ПОЯЛНИК
« Отговор #4 -: 20 Ноември, 2020, 11:38:29 »
Колкото хора толкова и мнения , моето мнение е да не ги слушаш , за "по-малко от 250 лв..."  .
моя избор е т12 , а аз говоря точно за този ... нагреватя който е вграедн в човката  -

запоявам много също , както големи  , така и малки детайли под микроскоп , аз лично нямам проблеми и съм си взел и резервен комплект , ако този нещо се прицака
въпреки че го ползвам няколко години и дори първата ми човка (като тесла) е взе още жива
запоили са няколко килограма тинол 0.5 мм

в момента съм с това

дръжка 
   
дълъг силиконов кабел , 5 жила
   
Платката 
   
Захранването 24 волта 6 ампера
   
Любимото ми жило за СМД и за повечето случаи

Жилата са евтини и може да пробваш различни без да обявиш фалит ,  вземи си и  универсалното. .. "брадва" което е  мисля че се води K серия

иначе има и други варианти за дръжката .... 

« Последна редакция: 20 Ноември, 2020, 11:46:12 от help40 »
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Re: ИЗБОР НА ПОЯЛНИК
« Отговор #5 -: 20 Ноември, 2020, 12:12:12 »
Напълно съм съгласен с колегата " pansim" имам същият от 20 години само човки сменям.

Неактивен max_pg

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: България,Пазарджик
Re: ИЗБОР НА ПОЯЛНИК
« Отговор #6 -: 20 Ноември, 2020, 17:41:40 »
Тези вашите са здрави, защото са произведени преди 20 години, когато нещата бяха истински, сега едва ли да се намери нещо читаво.

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
Re: ИЗБОР НА ПОЯЛНИК
« Отговор #7 -: 21 Ноември, 2020, 12:56:03 »
Варианта закойто ти говоря аз ... е общо 31 долара, тоест 50 лева ...

Но ти трябва друг поялник за да го "сглобиш"  .. за да запоиш кабела за дръжката  :))  така че смятай още 5 лева най-евтиния поялник от близката бакалия

и стойка за поялник също ти трябва  - още 5 лева

загрява за секунди и държи добре температурата , ако дълго време не се пипа минава на 200 градуса , ако и след това не го пипаш няколко минути минава в "спящ" режим  и спира нагряването въобще , за да започне на ново трябва да натиснеш енкодера ...

дори и да не ти хареса , то ще ти остане като резервен , а ако си купиш за 200 или за 500 лева , там нямаш избор , ще трябва да си го харесваш.



Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен max_pg

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: България,Пазарджик
Re: ИЗБОР НА ПОЯЛНИК
« Отговор #8 -: 21 Ноември, 2020, 22:18:32 »
Точно такъв си поръчах вчера

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |