| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Лампов НЧУ с печатна платка  (Прочетена 550 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Лампов НЧУ с печатна платка
« -: 08 Февруари, 2021, 08:48:17 »
Здравейте,
Търся стъпало НЧУ от Симфония 10, варианта с печатна платка. Може и от всякакъв друг модел, напр. Хармония, но НЧУ да е обособен на отделна печатна платка.
Искам да направя едно учебно-демонстрационно моно лампово усилвателно стъпало, но не да го изграждам отново DIY, а да е на ретро платка - ще впечатлява повече. Ако имате изходния трансформатор и захранващия, това ще ускори изработката.

В крайна сметка, ако някой може да ми изпрати само снимка на печатната платка, отдолу и от горе, пак ми върши работа. В този случай търся и фолиран гетинакс (не стъклотекстолит), за да направя платката, въпреки че ще е менте.

За цени или подаръци, пишете на лични съобщения.

P.S. Желателно е стъпалото да е силно замърсено, а не почистено - с други думи, ако е в отчайващ външен вид, стояло в някое мазе или склад, ще е много добре за снимките :D

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Re: Лампов НЧУ с печатна платка
« Отговор #1 -: 17 Февруари, 2021, 13:58:05 »
Здравейте,
Колегата Ian ми подари платка НЧУ от телевизор Стадион, за което му благодаря! Надявам се и обещавам да я види работеща в много странен и интересен проект.
Сега продължавам да търся платка на двутактов НЧУ (напр. от  Хармония, Симфония и други подобни). Търся и изходен трансформатор от усилвателя на ТВ Стадион, както и потенциометрите към него.
Погледнете в кашоните, изпращайте цени, не е необходимо да ми подарявате разни неща  :)

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Re: Лампов НЧУ с печатна платка
« Отговор #2 -: 10 Март, 2021, 07:05:39 »
Продължавам да търся изходен трансформатор за усилвателя на ТВ Стадион, както и потенциометрите към него.
Може и техни снимки, за да видя как изглеждат тези части :-)

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |