| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: устройства и програми за Генератор на шаблони - Pattern Generator  (Прочетена 1345 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
Споделете ако знаете устройства и програми за Генератор на шаблони - Pattern Generator

но тези дни ми идва един RGB монитор , а и бих искал да мога да .... тествам или евентуално настройвам  монитори като тези на Правец.
Имам 2 не работещи и един ден като вдигна "левел" може да се опитам да ги оправя ....

на скоро видях колегата -JonnS-  ползва  Ласпи ТТ-01 за да си тества монитора на правец

знаете ли други устройства които могат да се ползват за това ?

знам че за PC има много програми ... аз мисля че имам "Нокия тест"  , но повече ме интересува как да се тества стар монитор (или да се настрои)

за скарт има побликувани из нета варианти   https://dselec.wordpress.com/generator/ 

с такъв тестер какъв монитор може да се тества (освен ТВ )  ,  CGA ? EGA ?

за композитен сигнал не намирам , споделете ако знаете други варианти ?

Надявам се да се разбрали идеята ми , извинявам се ако  не знам нещо което е очевидно за някой от вас..


На скоро си купих тестери за VGA монитор
ето снимка на VGA тестерите от алиекспрес
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
За композитен сигнал, ако ти трябва нещо което можеш да сложиш в джоба и да тестваш монитор в колата или в офис на Еконт ти препоръчвам това: цък!

При липса на входен сигнал генерира цветовия шаблон на PAL или на NTSC в зависимост от позицията на превключвателя. Също изписва с букви в горния ляв ъгъл "PAL - NO SIGNAL" (или "NTSC - NO SIGNAL"). Само трябва да го захраниш от USB. Аз използвам външна USB батерия като тази.

Имам също и HDMI2AV конвертор като този, но той не генерира шаблон при липса на сигнал, така че трябва да е PAL<->NTSC конвертор.
« Последна редакция: 12 Януари, 2022, 02:16:46 от CVT »

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 553
  • Населено място: град Добрич
Имам някъде на тавана един руски или българки тиви-тестер останал от старите времена от сирвиза.Прави черти,шахмат решетка и др.Само не знам дали е на пал или секам!При зелените Правецови монитори няма никакво значение на каква система е!Ако не съм го изхвърлил ще го намеря - ще ти го подаря!
Знам,че имаше високочестотен изход с избор на канал-метров и нискочестотен изход за аве /композитен/.Тия дни ще ровя къде е???
Но разгледах варианта на CVT , въобще не е лош ,все ще върши работа и то на ниска цена!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
28 Отговора
11711 Прегледи
Последна публикация 20 Август, 2018, 13:47:34
от ONZI
3 Отговора
2814 Прегледи
Последна публикация 20 Декември, 2015, 16:00:59
от ahedproductions
2 Отговора
1801 Прегледи
Последна публикация 27 Март, 2016, 18:37:14
от simeon_ivanov
1 Отговора
1743 Прегледи
Последна публикация 11 Юли, 2016, 17:40:27
от simo_
0 Отговора
653 Прегледи
Последна публикация 04 Юли, 2023, 22:19:01
от dragan

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |