| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ресивър за домашно кино губи предните си канали  (Прочетена 3200 пъти)

0 Потреб. и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен kskpkb

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 29
  • Населено място: София
Здравейте, става въпрос за Panasonic SA HE70, не беше пускан дълго време до вчера. Свързах го, но единия канал не пожела да тръгне, завъртях копчето за усилване рязко към мaкс и канала отпуши и си свири цяла вечер, днес пък другият не пожела да тръгне и с него пак така, възможно ли е това да се дължи на изсъхнали кондензатори и ако да има ли начин да разбера кои са или трябва да сменя всички?

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 413
  • Населено място: България
Подръж го под напрежение може да се оправи.

Неактивен kskpkb

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 29
  • Населено място: София
Прав сте, благодаря ви за съвета. Аз ги бях оставил включен, снощи като се прибрах всичко работеше коректно, тази сутрин отново го пуснах и отново си работи. На какво може да се дължи иначе това прекъсване, възможно ли е студена спойка или кондензатори, ако го оставя изключен за определен момент от време сигурно пак ще прояви проблема.

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 413
  • Населено място: България
Некачествени кондензатори на добре пресметнат пределен минимум за поевтиняване на изделието.

Неактивен kskpkb

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 29
  • Населено място: София
Намери ли са от какво да пестят :( като всичко съвременно.
Благодаря ви за съдействието и отговорите :)

Неактивен kskpkb

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 29
  • Населено място: София
Работи две седмици без проблем у пак започна, разглобил съм го, дали ще може малко съдействие да разбееа кои са калпавите кондензатори,видимо отгоре всички изглеждат нормално, направих снимки и мога да кача, само един малък ме съмнява, имам и схемата

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 413
  • Населено място: България
 Вместо презапояване и мерене бих препоръчал пробно подаване на необходимите напрежения от отделен източник за постоянен ток.

Неактивен kskpkb

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 29
  • Населено място: София
Благодаря за съвета, идеята е хубава, но нямам друг траф. Друго ми направи впечатление обаче, когато единия канал не свири, на слушалки всичко работи, изключих и след това включих колоните от копчето и всичко заработи, друг път като размърдах жака на слушалките отново тръгна, някой път става, друг не, запопвам да мисля, дали не е някоя спойка някъде, мисля да разглобя предния панел, но в момента не съм при ресивъра. Прави някаква мизерия от нещо дребно, ама. Иначе ще потърся някакво захранване и ако намеря ще му пусна малко напрежения.

Неактивен Radko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 350
  • Населено място: София
Напръскай с контактен спрей в отвора на жака за слушалки и после неколкократно вкарай и изкарай жака на слушалките. Вътре има комутиращи пластини и вероятно са се окислили.

Неактивен Борис Борисов

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 436
  • Населено място: гр.Бяла, обл.Русе / София
  • Борис Борисов
Благодаря за съвета, идеята е хубава, но нямам друг траф. Друго ми направи впечатление обаче, когато единия канал не свири, на слушалки всичко работи, изключих и след това включих колоните от копчето и всичко заработи, друг път като размърдах жака на слушалките отново тръгна, някой път става, друг не, запопвам да мисля, дали не е някоя спойка някъде, мисля да разглобя предния панел, но в момента не съм при ресивъра. Прави някаква мизерия от нещо дребно, ама. Иначе ще потърся някакво захранване и ако намеря ще му пусна малко напрежения.


Провери спойките на жака. Ако при включване на слушлаки изключва изхода на крайното стъпало и има суха спойка(нещо обичайно за конектори) е много вероятно от там да идва проблемът.

Неактивен GIBO

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 20
  • Населено място: Чирпан
Може да е от контактите на релето за предни канали.

Неактивен Борис Борисов

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 436
  • Населено място: гр.Бяла, обл.Русе / София
  • Борис Борисов
Ето ти сървис мануал: https://elektrotanya.com/panasonic_sa-he70e_sa-he70eb_sa-he70eg.pdf/download.html

На стр.33 е схемата която отговаря за мютването, при включване на слушалки. Има и още 1000 места, които мютват, така че според мен когато спре някой канал направо мери на входа на ИС601 и ИС651 дали идва сигнал. Напълно възможно е и някоя от вътрешните защити да се включват.

Неактивен kskpkb

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 29
  • Населено място: София
При включване на слушалките колоните не се изключват, има копче което ги изключва. Ще проверя всичко за което писахте, само да се добера почивните дни до ресивъра, че не е при мен в момента. Благодаря ви за помощта.

Неактивен kskpkb

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 29
  • Населено място: София
Извинявам се, може ли да попитам две неща, как да отворя релето, за да видя контактите, да напъвам ли тази пластмасова капачка или има начин за сваляне? А другият е как да премерея на входа на тези интеграли идва ли сигнал, на кои пинове да меря? Извинявам се още веднъж за въпросите и благодаря.

Неактивен Борис Борисов

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 436
  • Населено място: гр.Бяла, обл.Русе / София
  • Борис Борисов
Извинявам се, може ли да попитам две неща, как да отворя релето, за да видя контактите, да напъвам ли тази пластмасова капачка или има начин за сваляне? А другият е как да премерея на входа на тези интеграли идва ли сигнал, на кои пинове да меря? Извинявам се още веднъж за въпросите и благодаря.

Завивиси от релето - повечето са заляти, но дори и да го отвориш едва ли ще можеш да видиш ако има някакъв проблем. Това не е пусково реле, че да нагори. Сигнала го мериш както следва пин 21, 20 за ИС651, пин 21, 22 за ИС601. Мериш спрямо маса. Хубаво е да му пуснеш някакъв синусоидален сигнал (пишеш 1kHZ sinewave в ютуб). С мултимер ще е трудно да разбереш какво се случва, но не знам дали имаш осцилоскоп. Линка със сървис мануала ти е най-големия пищов, ако нещо не знаеш къде е, в него е документирано всичко даже до резбата на последното болтче.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |